10 Aralık 2013, Salı 09:50:18

ATİLAY AYÇİN'DEN DUYGUSAL VEDA KONUŞMASI!

24 yıl boyunca yürüttüğü Hava-İş Sendikası Genel Başkanlığı'nı geçtiğimiz haftasonu yapılan 27. Olağan Genel Kurul'da Ali Kemal Tatlıbal'a devreden Atilay Ayçin, THY Genel Müdürlüğü önünde grevde bulunun sendika üyelerine duygusal bir konuşma yaparak veda etti.
  • Şu geçmişe dönük incelemeler bir tamamlansında bakalım o zaman ne diyeceksin. Bence incelemeler bitmeden oğlunu Avustralya'da ziyaret et. Belki bir daha görme şansın olmaz.
  • Güle güle kral :) Herhalde o koltukta ölene kadar oturmayacaktın. Babanın bakkal dükkanı mı bu?
  • Sn. Ayçin 1989 yılından 2006 yılında bizi zoraki emekli edilene kadar sendika başkanımdınız. Budönem içinide hakımız helal olsun. Eleştirileri okudum THY ben nıraktığımda nitelikli insan topluluğu var idi ancak şimdi gördümki Türkiye niye bu hale geldüğimi şimdi daha iyi gördüm.
  • Ne mağdur edebiyatı yapıyorsun. 305 kişiyi kendi hırslarına alet ettin. Millet senden kurtulduğu için seviniyor. Böyle acıklı konuşmalarla kendine yer etmeye çalışma. Kaybedeceğin zaten belliydi.

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava-İş Sendikası geçtiğimiz hafta sonu tarihi bir genel kurul yaşamış ve 24 yıllık Atilay Ayçin dönemi sona ermişti. Ayçin, THY Genel Müdürlüğü önünde grevde bulunan sendika üyelerine duygusal bir veda konuşması yaptı.

1989 yılından bu yana Türk Hava Yolları çalışanlarının haklarını savunmak için mücadele ve kavga ettiğini belirten Ayçin, "Arkamdan küfrettiler, beni suçladılar. Benim bu sendikasının çıkarlarını özellikle parasal anlamda kötüye kullandığıma dair beni "çamur at izi kalsın" mantığıyla suçlayanlar, artık sıradan bir vatandaşım. Varsa elinizde bir belge, bir döküman, benim bu kurumun yüzüne kara leke sürdüğüme dair her hangi bir kanıtınız... Ortaya çıkarın ben de ağzımın payını alayım" dedi.

Hava-İş Sendikası'nın kendi ailesinden daha önde olduğunu söyleyen Atilay Ayçin, "Depremde bile önce 'evimde çatlak var mı?' diye bakmadan sendikaya gidip baktım. Evim benimle, eşimin ve çocuğumun kaldığı bir yerdi. Ama sendika 50 bin kişinin eviydi. O yüzden Hava-İş benim için hep 1 numara oldu. Öyle de olmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

"EĞER BEN O TALEBE UYGUN DAVRANSAYDIM... ŞİMDİ 7 SÜLALEM TRİLYONERDİ!"

Çok tehditler aldığını ancak yılmadığını ifade eden Ayçin, "Farklı siyasi iktidarlar döneminde çok tehditler aldım. Ölümle burun buruna geldim. Kurşunlandım. 3 buçuk ay yattım. Çocuğumun üzerinden, eşimin üzerinden tehdit aldım. Yolum kesildi. Köprüden aşağı atıldım. Ama ölmedim. İstenen neydi? İstenen; 'mücadeleci bir sendikacılık yerine devletin, sistemin ve patronların istediği gibi bir sendikacılık yap' talebiydi. Eğer ben o talebe uygun davransaydım. 7 sülalem trilyonerdi şimdi. Ama ben 6 ay Havaş'ın önünde direndim. Cezaevine gittim. Buradan da cezaevine gitmeyi bekliyordum. Ona gerek kalmadan sendikacılığım sona erdi" dedi.

İŞTE AYÇİN'İN O KONUŞMASIN TAMAMI ©AirportHaber.com 

ATİLAY AYÇİN'DEN DUYGUSAL VEDA KONUŞMASI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

alonecrazy ~ 4 yıl önce
Şu geçmişe dönük incelemeler bir tamamlansında bakalım o zaman ne diyeceksin. Bence incelemeler bitmeden oğlunu Avustralya'da ziyaret et. Belki bir daha görme şansın olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güle ~ 4 yıl önce
Güle güle kral :) Herhalde o koltukta ölene kadar oturmayacaktın. Babanın bakkal dükkanı mı bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sn. Ayçin 1989 yılından 2006 yılında bizi zoraki emekli edilene kadar sendika başkanımdınız. Budönem içinide hakımız helal olsun. Eleştirileri okudum THY ben nıraktığımda nitelikli insan topluluğu var idi ancak şimdi gördümki Türkiye niye bu hale geldüğimi şimdi daha iyi gördüm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edebiyat ~ 4 yıl önce
Ne mağdur edebiyatı yapıyorsun. 305 kişiyi kendi hırslarına alet ettin. Millet senden kurtulduğu için seviniyor. Böyle acıklı konuşmalarla kendine yer etmeye çalışma. Kaybedeceğin zaten belliydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000