23 Mayıs 2012, Çarşamba 15:40:53

ATİLAY AYÇİN'DEN ÇOK AĞIR SÖZLER...

Hava-İş Sendikası üyeleri, Toplu İş Sözleşmesi’nde yaşanan tartışmalar, yüzde 3’lük zam oranı ve havacılık alanında grev yasağına ilişkin yasa tasarısı nedeniyle büyük bir organizasyonla Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’nde eylem düzenledi...
  • cevaptır. kardeşim başkalarını suçlama kompleksli yaşayan sensin.3.5 - 4 milyar maaşı beğenmezsin yok lisans yapmışında falan filan.öğretmenler insanları yetiştiriyor doğuda pkk belası korkusu altında 1.500 liraya çalışıyor.senin gibi 3 saat uçakta yemek dağıtıp 5 yıldızlı otellerde dinlenmiyor.eğitimini çok üstün görüyorsun niye o zaman uçaklarda yolculara yemek vermek gibi bir görev seçtin kendine.eğitimin iyi ise gidipte yabancı menşeli bir şirkette yada bankada yöneticilik yapsaydın.ya.
  • bosuna konuşuyorsun ayçin bizler 1.5 yıl önce kapının önüne konurkende estin gürledin megerse bizi masada satmışsın.biz hala işsizizz... Arkadasların allah yardımcısı olsun ama sana ınanmasınlar.
  • AKP'ye oy vermeye devam edin bakalım. Nereye kadar vereceksiniz.
  • geldi aklıma

Hava-İş Sendikası üyeleri şapka, bayrak ve düdüklerle yasakların 12 Eylül askeri darbesinde bile bu şekilde yaşanmadığını ifade ederek, haklarını korumak amacıyla Türk Hava Yolları A.O Genel Müdürlük binası önünde eylem yaptılar.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşan çok sayıda üye, Türk Hava Yolları Genel Müdürlük Binası’na yürürken trafik sık sık durmak zorunda kaldı.

Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin Başkanlığı’nda gerçekleştirilen prostestoda yuh ve ıslık sesleri Genel Müdürlüğü adeta inletti. ‘Vazgeçmeyeceğiz’ ve ‘Grev hakkımız engelenemez’ sloganları atan üyelere hitap eden Başkan Ayçin iktidar ve Başbakan başta olmak üzere Türk Hava Yolları Yönetimine ağır eleştirilerde bulundu.

Atilay Ayçin’e Gıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel de destek verdi. Türkel yaptığı açıklamada; “Sizin direnişinizi tüm dünya saygıyla izliyor. Burada olmayıp da yönetenlere teslim olmayanlar da bizim gururumuzdur” dedi.

Hava-İş’in eylemine katılan yüzlerce çalışanlardan bir kısmı, Ankara, Antalya, Adana, İzmir Şube’lerinin üyeleriydi.

İş bırakma eyleminde konuşan Atilay Ayçin, THY yönetimine ağrı eleşirilerde bulundu. Ayçin; “Aramıza muhbir yolcu sokan yönetim şunu bilsin ki mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bunlar kabini kokpite, kokpiti kabine düşman ettiler. Bize bu kadar insanı toplayamazsınız dediler. Beceremezsiniz dediler. Görsün de utansınlar. Ölmek var dönmek yok. Kararlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bize üyeler sizi istemiyor, memnun değil dediler. Biz toplu iş sözleşmesini beraber düzenlemedik mi, kararları beraber almadık mı? Ayrıca grev hakkımızı da elimizden almak istiyorlar. Verecek miyiz, asla. Başbakan açıklama yapıyor. Son noktayı koydu diyorlar. Başbakan sen kimsin, işveren misin patron musun. Nesin sen. Çalışma Bakanı ne yaptığınızı sanıyorsunuz. Biz haklarımızı teslim etmeyeceğiz. Bizi tehdit edenler var. Kimse merak etmesin ben çok ağır işkenceler gördüm. Beni korkutamazlar. Sizin haklarınız için ben kendimi feda etmeye hazırım. Yeter ki hakları alalım” dedi.

“YASA METNİ MECLİSE GİRERSE UÇUŞLARI YAPMAYACAĞIZ”

Görüşlerini aktardığı sırada adını ‘Kütük müdür nedir’ diye nitelendirdiği Milletvekili Metin Külünkçü’nün havacılık çalışanlarının grev yapmasının yasaklanmasına ilişkin yasa teklifiyle ilgili görüşlerini aktaran Ayçin, ‘Bu yasa metni meclise indiği gün ortak kararla uçuşları yapmayacağız. O gün hiçbir uçağı kaldırmayacağız. Kabin memurları burada, yorgun uçmak istemiyoruz  diyorlar. Onların haklarını teslim edeceksiniz. Onlara haklarını vereceksiniz’ dedi.

Atilay Ayçin’in konuşması işçiler tarafından sık sık sloganlarla bölündü.

Eylemin sona ermesinin ardından üyeler olaysız olarak görev yerlerine döndü.



ATİLAY AYÇİN'DEN ÇOK AĞIR SÖZLER...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (102)

yeter be 03:00 16 ~ 6 yıl önce
cevaptır. kardeşim başkalarını suçlama kompleksli yaşayan sensin.3.5 - 4 milyar maaşı beğenmezsin yok lisans yapmışında falan filan.öğretmenler insanları yetiştiriyor doğuda pkk belası korkusu altında 1.500 liraya çalışıyor.senin gibi 3 saat uçakta yemek dağıtıp 5 yıldızlı otellerde dinlenmiyor.eğitimini çok üstün görüyorsun niye o zaman uçaklarda yolculara yemek vermek gibi bir görev seçtin kendine.eğitimin iyi ise gidipte yabancı menşeli bir şirkette yada bankada yöneticilik yapsaydın.ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
başkan ~ 6 yıl önce
bosuna konuşuyorsun ayçin bizler 1.5 yıl önce kapının önüne konurkende estin gürledin megerse bizi masada satmışsın.biz hala işsizizz... Arkadasların allah yardımcısı olsun ama sana ınanmasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
spotter ~ 6 yıl önce
AKP'ye oy vermeye devam edin bakalım. Nereye kadar vereceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIPRIS ~ 6 yıl önce
geldi aklıma

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000