22 Aralık 2012, Cumartesi 08:55:23

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA ZOR BEKLEYİŞ

İstanbul’u dün etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle uçuşları bugüne sarkan transit yolcular havalimanında uzun kuyruklar oluşturdu.
  • sınıfta kaldıar ağır olmuş, eksikleri var yani ev ödevlerini çalışmamışlar.THY işi taşere etmekle sorumluluklarından sıyrılmışlık hatasını yapıyor.teşere ettiği hizmeti takip etse, uyarı ve önlemini geliştirse , standart hizmet dışındaki o günkü ekstrem şartlara göre de verilen hizmeti ölçse, ekstrem hale göre önlemini aldırsa burada sorun yaşanmazdı. Maalesef bu durumlarda kendini iyi yetiştirmiş yani insiyatif alıp uygulayacak yönetici eksikliği ortaya çıkıyor ki THY ve TGS bu konularda çok eksik. Öbür tarafta gerçekten çaba gösteren ama ekstrem hallere ayak uyduramayan genç kardeşlerimiz tukaka ediliyorlar.Bir an önce kendilerini donanımlı olarak yetiştirmekten başka çareleri de yok. Esas problem kendilerini yetiştirseler de torpilliler dengeyi yine bozacaklardır.
  • THY nin yeni yapısı maalesef bu tip durumlarda başarısız oluyor.THY madem bir dünya devi bu tip hava muhalefetlerine karşı mutlaka hazırlıklı olmalı.THY nin yeni handling firmasının genç elemanları dün hiç bir yolcuya yardımcı olamadılar , sadece ortada şaşkın şaşkın gezip durdular.Saatlerce bir yetkili aramamıza rağmen hiç bir yetkiliye ulaşamadık.Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz sorusuna aldığımız cevap saatlerce hiç değişmedi BEKLEYİN SİZE YARDIMCI OLACAĞIZ denmesine rağmen saatlerce bekledikten sonra kendi imkanlarımızla kalıcak yer bulduk seyahatimizide 36 saat gecikmeli tamamladık.Halbuki basit bir anonsla küçük bir açıklamayla tüm yolcular bilgilendirilip kaosun önüne geçilebilirdi.İnsanlara hiç bir yetkili çıkıp bir şey söylemeyince insanlar saatlerce durumdan habersiz bekleyip durdular.
  • Iyi havayolu ile kotu havayolu sirketi arasindaki fark, ucak bozuldugunda, hava muhalefeti oldugunda ortaya cikiyor. Resimdeki kuyruk ilerleyen bir kuyruk degil ve de insanlarin fazla umudu yok, duruslarindan belli.
  • Amma yaygara koparmışsınız burada.AHL içinde kuyruk beklerken nasıl üşünür ? Can tehlikesi ile sıra beklemenin ne alakası vardır ? Lütfen mantıklı yorum yapalım

Önceki gün öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı, Atatürk Havalimanı’nda yolcu yoğunluğa neden oluyor. THY, yoğun kar yağışından etkilenerek, transit uçuşlarını kaçıran birçok yolcuyu otelde ağırlamıştı. Uçuşunu kaçıran birçok yolcu, Türkiye’de bir süre konaklamak zorunda kalırken yolcular bir sonraki sonra ki uçuşlarını beklemek için Dış Hatlar geliş katında uzun kuyruklar oluşturdu.

Dakar’dan Cenevre’ye gidecek olan Günca isimli yolcu, bağlantı uçağını kaçırdığı için havalimanında olduğunu belirterek, “3 saatlik gecikmeyle uçağımızı kaçırdık. Kız kardeşlerimle beraber geldim” dedi.

Uçağın gecikmesinden dolayı beklemek zorunda kaldığını ifade eden bir yolcu Türkiye’ye ilk kez geldiğini ve yaşanan bu olayı değerlendireceklerini söyledi.

Viyana’dan Bingazi’ye gidecek olan İgo isimli transit bir yolcu ise, “Uçağım yarın ama umarım burada daha fazla kalmam ”diye konuştu.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA ZOR BEKLEYİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

bilen ~ 5 yıl önce
sınıfta kaldıar ağır olmuş, eksikleri var yani ev ödevlerini çalışmamışlar.THY işi taşere etmekle sorumluluklarından sıyrılmışlık hatasını yapıyor.teşere ettiği hizmeti takip etse, uyarı ve önlemini geliştirse , standart hizmet dışındaki o günkü ekstrem şartlara göre de verilen hizmeti ölçse, ekstrem hale göre önlemini aldırsa burada sorun yaşanmazdı. Maalesef bu durumlarda kendini iyi yetiştirmiş yani insiyatif alıp uygulayacak yönetici eksikliği ortaya çıkıyor ki THY ve TGS bu konularda çok eksik. Öbür tarafta gerçekten çaba gösteren ama ekstrem hallere ayak uyduramayan genç kardeşlerimiz tukaka ediliyorlar.Bir an önce kendilerini donanımlı olarak yetiştirmekten başka çareleri de yok. Esas problem kendilerini yetiştirseler de torpilliler dengeyi yine bozacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sınıfta Kaldılar ~ 5 yıl önce
THY nin yeni yapısı maalesef bu tip durumlarda başarısız oluyor.THY madem bir dünya devi bu tip hava muhalefetlerine karşı mutlaka hazırlıklı olmalı.THY nin yeni handling firmasının genç elemanları dün hiç bir yolcuya yardımcı olamadılar , sadece ortada şaşkın şaşkın gezip durdular.Saatlerce bir yetkili aramamıza rağmen hiç bir yetkiliye ulaşamadık.Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz sorusuna aldığımız cevap saatlerce hiç değişmedi BEKLEYİN SİZE YARDIMCI OLACAĞIZ denmesine rağmen saatlerce bekledikten sonra kendi imkanlarımızla kalıcak yer bulduk seyahatimizide 36 saat gecikmeli tamamladık.Halbuki basit bir anonsla küçük bir açıklamayla tüm yolcular bilgilendirilip kaosun önüne geçilebilirdi.İnsanlara hiç bir yetkili çıkıp bir şey söylemeyince insanlar saatlerce durumdan habersiz bekleyip durdular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iyi-kotu havayolu ~ 5 yıl önce
Iyi havayolu ile kotu havayolu sirketi arasindaki fark, ucak bozuldugunda, hava muhalefeti oldugunda ortaya cikiyor. Resimdeki kuyruk ilerleyen bir kuyruk degil ve de insanlarin fazla umudu yok, duruslarindan belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaygaracılar ~ 5 yıl önce
Amma yaygara koparmışsınız burada.AHL içinde kuyruk beklerken nasıl üşünür ? Can tehlikesi ile sıra beklemenin ne alakası vardır ? Lütfen mantıklı yorum yapalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000