15 Temmuz 2010, Perşembe 23:32:57

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ KAZA(GÜNCELLENDİ)

Atatürk Havalimanı apronunda seyir halindeki Turkish Ground Service (TGS) ait traktörün motoru alev aldı. Alevleri gören ve panikleyen şöför Sinan Temiz aracı terketti. Gaz pedalı takılı kalan araç apronda bulunan iki THY uçağına çarptı.
  • Hep Allah kurtardı diyoruz ama Allah akıl vermiş her seferinde kurtarmayabilir.Kaza yapan vatandaşa geçmiş olsun kesin RİZElidir pardon pardon ÇAYELİlidir.Evet bu kaza kerkesin başına gelebilirdi bunu kabul ediyorum ama bu bir süreç;eğer uçağa bakım yaptığınız gibi teçhizatada gerekli bakımı yaparsanız ne hortum kopar ne kayış.Taşeronlaşmanın sonunu AHL de büyük bir kaza olupta birkaçyüz kişi ölünce anlayacağız sanırım.ALLAH asıl o zaman yardımcımız olsun.Ha bu arada çayeli kapanıyormuş adam kalmadığı için duyan var mı acaba???
  • beyler Bu araclar eski falan değil oldukcada yeni bu işi yönetenlere bakın nasıl eski olur. Ne yazıkkı tgs atolyesi yeni alınan 8 adet akulu traktörü bile hizmete veremedi. son 5 yılda hatırı sayılır sayıda traktör alınmıştır.
  • bir uçağa çarparak onu KAL edebilirsiniz.mesela kanattaki büyük hasarların tamiri yoktur.teknik konulardan anlamayanlar genelde her hasarın tamir edilebileceğini düşünürler.
  • tgs binlerce memur alacağına hurda araçların yerine yeni araç alsın..zaten işçiye verilen değer malum.vietnam da bile bu kadar insanın üzerine gidilmez..akp doldurdu zaten tgs yi memurla elini sallasan memur..bence temel kotil istifa etmeli

Edinilen bilgilere göre bu akşam 20.30 sularında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminal'inde meydana gelen kaza şöyle gelişti:

Turkish Ground Services'e (TGS) ait bagaj taşımak amacıyla kullanılan Harlan marka traktörün motorundan alevler çıktığını gören şöför Sinan Temiz panik yaparak araçtan atladı. Gaz pedalı takılı kalan ve kontrolden çıkan traktör, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar'daki 218 ve 219 numaralı körüklerde bekleyen iki Türk Hava Yolları uçağına çarptı.
 
İlk olarak 219 numaralı körükte Kuveyt'e gitmek üzere yolcu almayı bekleyen Türk Hava Yolları'na ait "Tekirdağ" isimli Airbus A321 tipi uçağın ön iniş takımlarına çarpan ardından 218 numaralı körükte yine Türk Hava Yolları'na ait Airbus A321 tipi "Fethiye" isimli uçağın arka iniş takımları ve gövdesine çarparak durabildi.

Kazada her iki uçakta da büyük maddi hasar meydana gelirken hafif şekilde yaralanan Sürücü Sinan Temiz, Devlet Hava Meydanları'na ait ambulans ile 22:10'da Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Yanık bölümünde yapılan kısa tedavinin ardından saat 23:30'da taburcu edilen Sinan Temiz'in durumunun iyi olduğu belirtildi. 

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA İLGİNÇ KAZA(GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Misafir ~ 8 yıl önce
Hep Allah kurtardı diyoruz ama Allah akıl vermiş her seferinde kurtarmayabilir.Kaza yapan vatandaşa geçmiş olsun kesin RİZElidir pardon pardon ÇAYELİlidir.Evet bu kaza kerkesin başına gelebilirdi bunu kabul ediyorum ama bu bir süreç;eğer uçağa bakım yaptığınız gibi teçhizatada gerekli bakımı yaparsanız ne hortum kopar ne kayış.Taşeronlaşmanın sonunu AHL de büyük bir kaza olupta birkaçyüz kişi ölünce anlayacağız sanırım.ALLAH asıl o zaman yardımcımız olsun.Ha bu arada çayeli kapanıyormuş adam kalmadığı için duyan var mı acaba???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
beyler Bu araclar eski falan değil oldukcada yeni bu işi yönetenlere bakın nasıl eski olur. Ne yazıkkı tgs atolyesi yeni alınan 8 adet akulu traktörü bile hizmete veremedi. son 5 yılda hatırı sayılır sayıda traktör alınmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bir uçağa çarparak onu KAL edebilirsiniz.mesela kanattaki büyük hasarların tamiri yoktur.teknik konulardan anlamayanlar genelde her hasarın tamir edilebileceğini düşünürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tgs binlerce memur alacağına hurda araçların yerine yeni araç alsın..zaten işçiye verilen değer malum.vietnam da bile bu kadar insanın üzerine gidilmez..akp doldurdu zaten tgs yi memurla elini sallasan memur..bence temel kotil istifa etmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000