13 Haziran 2012, Çarşamba 12:03:55

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA EYLEM YASAKLANDI...

Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu'nun eylem ve benzeri faaliyetleri yasaklamasının ardından 16 gündür eylem yapan Hava-İş Genel Başkanı "Biz buradayız" diyerek eylemi yasaklara rağmen sonlandırmayacaklarını ifade etti.
  • arkadaşlar,bu kardeşlerimiz ne yorgun oldukları için,ne paraları az olduğu için eylem yaptılar.Bunu anlayın artık.Grev Hakları ellerinden alınmasın diye yaptılar.Bir arkadaşımda alsalar tıpış tıpış gideceksiniz diyor.Katılmıyorum.Bide onlara sorsunlar bakalım.....
  • Arkadaslar siz neden eylem yaptınız önce bir kendinize sorun ... Yorgun uçmak istemiyoruz bu şartları istemiyoruz diye... Peki THY bu şartlarınızı kabul etmedi birdegisiklik yok isten atıldınız simdi geri donelim eylemi yapıyorsunuz ama şartlar aynı yine yorgun ucucaksiniz peki niye dönmek istiyorsunuz ilginç niye eylem yaptınız şımarık lık bu THY zarara uğrayıp magdurluk diz boyu şimdide havalimanında çaylar kahveler kendinize gelin ya varoş hareketlerden kaçının sizler THY hosteslerisiniz;))))
  • habire rest cekiyor!
  • atilaya soruyorum.kendisine muhalif hareket gelse otursa sendıka kapısında napacak.yaptıgınıda gorduk daha yenı cıktı mahkemeden ceza kararı tekel ıscılerı davasında yaptıkları haraket ıcın.hak haksızlıkla aranmaz.baskalarının ozgurlugunun basladıgı nktada senınkı bıter.solcluk demokrası hep bana bana dıyerek olmaz.mılletı proveke etmeyı bırak.zaten sayende sendıkaya ne guven kaldı ne destek.milleti isinden atırdın bırde ıcerı attırma.git genel mudurlukte yap eylemı.yada en ıyısı topla bakalım uyelerını kac kısı senın kalmanı ıstıyor gor.

Atatürk Havalimanı Güvenlik Kurulu'nun dün aldığı karar ile havalimanı içerisinde eylem ve benzeri faaliyetler yasaklandı. 

Yasağın ardından Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde eyleme devam eden Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin şunları söyledi; "Türkiye zaten yasakçı bir zihniyet tarafından yönetiliyor. Grev gibi bir hakka yasak getiren zihniyetin böyle bir şey yaptığına şaşırmıyoruz. Dün hiçbir gerekçe yokken işten atılan bu insanları verdiği mücadeleyi ancak yasakla engelleyebilir. AKP geldiği 10 yıllık süreçte ya yandaş bularak ya da içini boşaltarak bişeyleri ele geçirmeye çalıştı. Baş edemedikleri yerde yasakları kullandı.

 

Biz de 16 yıldır buradayız. Atatürk Havalimanı uçuş güvenliği emniyetininden bahsedilerek böyle bir yasak getiriliyor. Ama güvenlik komisyonu bu tür elimizden alınmış haklarını savunan insanlarla uğraşmaktan önce uçuş emniyeti nedeniyle o kadar çok şeye yasak getirmesi gerekir ki. Atatürk Havalimanı’nın girişinden uçağın kalktığı piste kadar onlarca uçuş emniyetini tehlikeye sokacak onlarca şey yasaklanmazken, bunun yasaklanması beni şaşırtmadı.

İşten atılmalar da uçuş emniyetini riske eden en büyük faktördür. Gitsinler THY içeride şu anda eksik personelle uçuyor. İnsanların uçuş süreleri aşılarak uçuruluyor. Aylık programların dışında ekstralarla uçuyorlar. Biz bunu söylüyoruz. Bu ülke demokrasi ile yönetiliyorsa, bu ülkede muhalif anlayışa da saygı gösterilmesi lazım. Diktatör rejimler bir ülkeyi ancak bu şekilde yönetebilir" diye konuştu.

Ayçin eylemin yasaklanması sonucunda güvenlik güçlerinin zor kullanabilme ve adli para cezası gibi yaptırımları olabilir. Eylemi bu şekilde sonlandırabilirler mi? sorusuna ise "Biz buradayız. Buyursunlar gelsinler, bizi buradan göndersinler" diyerek yanıt verdi.

AirportHaber.com

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA EYLEM YASAKLANDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

tmrcln ~ 6 yıl önce
arkadaşlar,bu kardeşlerimiz ne yorgun oldukları için,ne paraları az olduğu için eylem yaptılar.Bunu anlayın artık.Grev Hakları ellerinden alınmasın diye yaptılar.Bir arkadaşımda alsalar tıpış tıpış gideceksiniz diyor.Katılmıyorum.Bide onlara sorsunlar bakalım.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka mı bu... ~ 6 yıl önce
Arkadaslar siz neden eylem yaptınız önce bir kendinize sorun ... Yorgun uçmak istemiyoruz bu şartları istemiyoruz diye... Peki THY bu şartlarınızı kabul etmedi birdegisiklik yok isten atıldınız simdi geri donelim eylemi yapıyorsunuz ama şartlar aynı yine yorgun ucucaksiniz peki niye dönmek istiyorsunuz ilginç niye eylem yaptınız şımarık lık bu THY zarara uğrayıp magdurluk diz boyu şimdide havalimanında çaylar kahveler kendinize gelin ya varoş hareketlerden kaçının sizler THY hosteslerisiniz;))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 6 yıl önce
habire rest cekiyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendiKARA ~ 6 yıl önce
atilaya soruyorum.kendisine muhalif hareket gelse otursa sendıka kapısında napacak.yaptıgınıda gorduk daha yenı cıktı mahkemeden ceza kararı tekel ıscılerı davasında yaptıkları haraket ıcın.hak haksızlıkla aranmaz.baskalarının ozgurlugunun basladıgı nktada senınkı bıter.solcluk demokrası hep bana bana dıyerek olmaz.mılletı proveke etmeyı bırak.zaten sayende sendıkaya ne guven kaldı ne destek.milleti isinden atırdın bırde ıcerı attırma.git genel mudurlukte yap eylemı.yada en ıyısı topla bakalım uyelerını kac kısı senın kalmanı ıstıyor gor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000