08 Ağustos 2014, Cuma 09:56:24

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA ADIM ATACAK YER KALMADI!

Türkiye genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) iç hat seferlerinde iptaller yaşanıyor. İptal edilen seferler nedeniyle yolcular mağdur olurken, Atatürk Havalimanı'ndaki yoğunluk nedeniyle adım atacak yer kalmadı.
  • Flight Board'a göre Pegasus İzmir boarding'de gözüküyor, Atlas ve Onur'un uçuşlarda da sadece gecikme yazıyor,TK hepsini full iptal etmiş,özel sektörün uçakları modifiyeli mi acaba?
  • Çok merak ediyorum hepimiz yolcuyuz, ne isiyorsunuz anlamıyorum sanki adamlar keyfi iptal yapmışlar gibi yorumlar ve hareketler yapıyorsunuz. Personel ne yapsın alıp evine mi götürsün.
  • Bu yağmurun ve olumsuz hava koşullarının olacağı ne zamandır biliniyordu.. yani kısaca kimse önlem almadı.. neden almadı.. insanlarımız sağolsun herşeyi unutur.. bugün bağırır yarın yine koşka koşa gider aynı yerden hizmet almaya... Peki yetkililer ne yapar... bir kısmı işini rabbime havale eder, peki hiç sormaz mı. ya biz koskoca firmayız, böylesi bir durumda yapılması gerekenler nedir. başkaları ne yapıyor diye ? şu kadar uçağım bu kadar kazancım var diye hava atılacağına bence işinin hakkını verecek mantık ve çözümleri yerine getirirsen güvenlik, acil durum ve insan ilişkilerini geliştirirsen Firma olursun , şirket olursun. Ama bizde böyle bir durum yok. Peygamber efendimize "Yaratan Rabb'inin adıyla oku. O, insanı ‘alak'tanyarattı. Oku, kalemle (yazmayı) öğreten, insana bilmediğini belleten Rabb'in sonsuz kerem sahibidir." söyleten yüce rabbim sana akıl verdi. yıl 2014 teknoloji var, altyapı var,elinde ulaşabileceğin binlerce insan var. meteroloji diye bir kurum var.. ama sen?
  • Tipik bir Türkiye klasigi... Kriz yönetimi her zamanki gibi hic yok, bravo

Dün öğleden sonra İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli yağmur ve rüzgarın etkilediği seferler, yolcuları da havalimanında adeta mahsur bıraktı.

Dün kısa bir süre İstanbul hava trafiği uçuşlara kapatılırken onlarca uçak da başka meydanlara divert etmişti.

İstanbul'dan kalkacak uçakları gecikmeye yada iptale uğrayan yüzlerce yolcu bugün havalimanında gelişmeleri takip ediyor. Özellikle Atatürk Havalimanı'nda bekleyen yolcular yetkililerden gelecek haberleri bekliyor.

Bugün 13:45'e kadar seferlerin iptal edildiği öğrenilirken yolcuların terminalde oluşturduğu kalabalıktan dolayı adeta adım atacak yer kalmadı.

Öte yandan Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

"Dün yaşanan hava muhalefeti nedeniyle bir çok uçuş etkilendi.Atatürk Havalimanı 1 saat uçuşlara kapandı. İniş yapamayan uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Zincirleme tehirlerin yaşanmaması için sefer iptalleri yapıldı. Sadece meydanın kapanması değil, uçucu ekip mesailerinin de etkilenmesi operasyonu olumsuz etkiliyor. Bağlantılı uçuşları olan yolcularımız otellere alındı. Otellerin kapasiteleri tamamen doldu. Hızlı sefer iptallerinin yapılmasının nedeni uzun sürecek tehir zincirini kırmak içindir. Operasyonun en kısa zamanda normale dönmesi için yoğun bir şekilde çalışılmaktadır. Yolcularımızın havalimanlarına gelmeden önce uçuşlarıyla ilgili son durumları öğrenmelerini önem arz etmektedir. Tüm yolcularımızı emniyetli bir şekilde gidecekleri yere ulaştırmak bizim tek önceliğimizdir."

İŞTE İPTAL EDİLEN SEFERLER SONRASI ATATÜRK HAVALİMANI'NDAN KARELERATATÜRK HAVALİMANI'NDA ADIM ATACAK YER KALMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

*** ~ 4 yıl önce
Flight Board'a göre Pegasus İzmir boarding'de gözüküyor, Atlas ve Onur'un uçuşlarda da sadece gecikme yazıyor,TK hepsini full iptal etmiş,özel sektörün uçakları modifiyeli mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çok merak ediyorum hepimiz yolcuyuz, ne isiyorsunuz anlamıyorum sanki adamlar keyfi iptal yapmışlar gibi yorumlar ve hareketler yapıyorsunuz. Personel ne yapsın alıp evine mi götürsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herşeyi havale et ! ~ 4 yıl önce
Bu yağmurun ve olumsuz hava koşullarının olacağı ne zamandır biliniyordu.. yani kısaca kimse önlem almadı.. neden almadı.. insanlarımız sağolsun herşeyi unutur.. bugün bağırır yarın yine koşka koşa gider aynı yerden hizmet almaya... Peki yetkililer ne yapar... bir kısmı işini rabbime havale eder, peki hiç sormaz mı. ya biz koskoca firmayız, böylesi bir durumda yapılması gerekenler nedir. başkaları ne yapıyor diye ? şu kadar uçağım bu kadar kazancım var diye hava atılacağına bence işinin hakkını verecek mantık ve çözümleri yerine getirirsen güvenlik, acil durum ve insan ilişkilerini geliştirirsen Firma olursun , şirket olursun. Ama bizde böyle bir durum yok. Peygamber efendimize "Yaratan Rabb'inin adıyla oku. O, insanı ‘alak'tanyarattı. Oku, kalemle (yazmayı) öğreten, insana bilmediğini belleten Rabb'in sonsuz kerem sahibidir." söyleten yüce rabbim sana akıl verdi. yıl 2014 teknoloji var, altyapı var,elinde ulaşabileceğin binlerce insan var. meteroloji diye bir kurum var.. ama sen?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Her zamanki gibi ~ 4 yıl önce
Tipik bir Türkiye klasigi... Kriz yönetimi her zamanki gibi hic yok, bravo

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000