20 Kasım 2012, Salı 16:22:11

ATATÜRK HAVALİMANI KAPATILMASIN!

Onur Air Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahabettin Bolukçu, sektörün büyük yatırımları olduğunu belirterek üçüncü havalimanı açıldığında Atatürk havalimanının tasfiyesi kararına tepki gösterdi...
  • AHL ile ilgileneceğinize gidin Kıbrıs havalimanını düzeltin önce. Onur air'e binmeye korkuyoruz personel davranışlarından dolayı.
  • ne olacagi simdiden belli...RTE
  • onur airin satışıyla ilgili tek açıklama yapmayan üst düzey yönetici,AHL kapatılacak söylentılerını duyunca açıklama yapmayı uygun görmüş, darısı açıklama bekleyen diğer konuların başına,bekliyoruz(cevap olarak çok beklersiniz yazmayın çoktandır bekliyoruz)
  • şimdi projesi yapılması ulaşım altyapısı tüm bunların oturması 10 seneyi bulur atatürk havalimanı en az 15 sene daha işlevini sürdürür. ama ilginç olan atatürk havalimanı çevresinde ki konutların fiyatında en az yüzde 30 deger kaybı olucak gibi..

2016'da üçüncü havalimanının devreye girmesi ile Atatürk havalimanı için alınan tasfiye kararı sektörde rahatsızlık yarattı.

CNBC-E'deki bir programa katılan Onur Air Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahabettin Bolukçu, sektörün Atatürk havalimanında 4,5-5 milyar doları bulan yatırımları olduğunu kaydederek karara tepki gösterdi.

Bolukçu 'Atatürk havaliman'ında bir çoğumuzun büyük yatırımları var. Belli bir yapılanma var. Bu yapılanmayı diğer havaalanına kaydırmak zaman alacağından Türk sermayesinin yıpranması açısından büyük değer kaybı olur" dedi.

Atatürk havalimanının deniz, kara ve demiryolu bağlantılı günde 1200 sefere olanak sağladığını kaydeden Bolukçu, iki havalimanının beraber yaşatılması gerektiğini söyledi.

İÇ HATLAR ATATÜRK HAVALİMANI'NA VERİLSİN

Bolukçu, 2023'te 500 uçak, 150 milyon iç hat yolcusu ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefleniyorsa Atatürk Havalimanı'nın da çalışmasının önemli olduğunu vurguladı.

Onur Air Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, 'Kapasiteler değişebilir. Alanlar değişebilir. İç hatların tamamı Atatürk havalimanına verilsin, diğerleri üçüncü havalimanına kaydırılabilir. Transit taşımacılıkta THY uçuşlarının bir bölümünü başka yerde, bir bölümünü başka yerde yapabilir. Çünkü uçak sayısı buna müsait olmaya başladı' dedi. 

ATATÜRK HAVALİMANI KAPATILMASIN!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Hayret ~ 6 yıl önce
AHL ile ilgileneceğinize gidin Kıbrıs havalimanını düzeltin önce. Onur air'e binmeye korkuyoruz personel davranışlarından dolayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ne olacagi simdiden belli...RTE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
onur airin satışıyla ilgili tek açıklama yapmayan üst düzey yönetici,AHL kapatılacak söylentılerını duyunca açıklama yapmayı uygun görmüş, darısı açıklama bekleyen diğer konuların başına,bekliyoruz(cevap olarak çok beklersiniz yazmayın çoktandır bekliyoruz)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zaten öyle olucak ~ 6 yıl önce
şimdi projesi yapılması ulaşım altyapısı tüm bunların oturması 10 seneyi bulur atatürk havalimanı en az 15 sene daha işlevini sürdürür. ama ilginç olan atatürk havalimanı çevresinde ki konutların fiyatında en az yüzde 30 deger kaybı olucak gibi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000