03 Eylül 2012, Pazartesi 09:32:17

ASLINDA 1 SAATLİK UÇUŞ AMA...

25 Ekim’de rakibiyle deplasmanda karşılaşacak olan sarı lacivertlilerle birlikte birçok Kıbrıslı Türk de şimdiden Limassol maçına hazırlanıyor. Ancak Fenerbahçe!yi zorlu bir yolculuk bekliyor...
  • yazıklar olsun bizi bu durumlara düşürenlere demekten başka birşey diyemiyorum

Kıbrıs Rum Kesimi’ne ağır koşullar altında gidecek olan Fenerbahçe’yi bekleyen yol haritası şöyle:

VİZELER ÖNCE ALINACAK

F.Bahçe öncelikle Atina’ya gidecek. Sarı lacivertliler daha önceden alınmış vizelerle Kıbrıs Rum Kesimi’ne giriş yapacak. Güney Kıbrıs’a giden Türk takımları da bu yolu tercih etmişti.

LARNAKA’YA İNİLECEK

Rumların Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Ercan Havaalanı’nı tanımaması nedeniyle FIFA ve UEFA kurallarına göre uluslararası yolculuk Rum Kesimi’ne Larnaka Havaalanı üzerinden yapılıyor.

THY İLE UÇULMAYACAK

Yurtdışına tüm seyahatlerini Türk Hava Yolları (THY) ile yapan Fenerbahçe bu kez özel uçakla yolculuk yapmak zorunda kalacak. Çünkü Türk Hava Yolları, tanınmayan Güney Kıbrıs’a inemiyor.

EL UZATAN DA VAR

Güney Kıbrıslılar, Türk olduğunuzu öğrendiklerinde şaşkınlık yaşıyorlar. Çoğu Türkçe biliyor ama sizinle diyaloğa girmiyor. Dost elini uzatan da ters davranan da var.

TÜRKLERE GEÇİŞ İZNİ YOK

KKTC’den, Rum kesimine geçiş serbest. Ancak Rum yönetimi, Türk vatandaşlarının geçişine izin vermiyor. Bu nedenle Türkiye’den gelecekler Yunanistan üzerinden geçmek zorunda.

SCHENGEN YETMİYOR

Kıbrıs Rum Kesimi, Schengen vizesine dahil değil. Ancak, herhangi bir AB ülkesi pasaportuna sahip olan kişi KKTC’den, Rum kesimine elini kolunu sallayarak geçebiliyor.

GÜVENLİK PROBLEMİ

Kura sonrası KKTC’de yetkilileri korkutan en önemli faktör, Limasol kentinde yapılacak maçın güvenliğinin nasıl sağlanacağı. Daha önce temsilcilerimizin başına gelenler hafızalardan silinmedi.

RUM FANATİKLER

Trabzon-Anorthosis (2005), Karşıyaka–Apoel basketbol maçı (2010) ve son olarak Galatarasay-Apollon Limasol (2011) kadın voleybol karşılaşmalarında Rum fanatikler olay çıkarmıştı.

KIBRIS TÜRKLERİ SABIRSIZ

KKTC’de sayıları onbinleri aşan Fenerbahçe taraftarı var. Onların Limassol maçına akın etmesi bekleniyor. İlk maçta olay çıkarsa, 8 Kasım’da İstanbul’daki rövanş çok daha gergin geçecek. (Hürriyet)

ASLINDA 1 SAATLİK UÇUŞ AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
yazıklar olsun bizi bu durumlara düşürenlere demekten başka birşey diyemiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000