13 Mayıs 2018, Pazar 20:06:44

Asiana uçağının THY uçağına çarptığı anlar böyle görüntülendi

Atatürk Havalimanı'nda Asiana uçağının THY uçağına çarptığı anlar paylaşıldı. İşte saniye saniye o görüntüler...
  • arkadan çarpan her zaman suçludur :D:D
  • Al kırdın kırdın
  • Öncelikle suçlu aramayı bırakalım. Çok yanlış bir uygulama. Bu kazanın tekrar olmaması için neler yapmalıyız. 1.Öncelikle Marshaler zamanında yerini almalı 2. Marshaler yoksa dönüş yapmadan beklenebilir. 3. Dönüş yapıldı ise sağ sol emniyetli ise daha ileriye durmaya çok yakın bir noktaya gidilebilir son hareket ona bırakılır 4.Eğer beklenecekse mutlaka uçağın park etmediği kuleye bildirilir. 5.Sağa sola bakılır uçak gelmesine karşı 6.Çarpan uçak için söyleyebileceğim tek şey nasıl görmediklerini onlara sorup anlamak lazım, imkansız gibi görünen şey oluyor,pilotların yapması gereken tek şey çizgileri takip etmek değil, sağa sola çarpmamak, birşey ezmemek motor thrust bölgesinde gaz açmamak, akıl alır bir kaza değil muhtemel ikisi de kokpit içinde birşeyle ilgileniyor olabilirler, çok üzücü bir daha olmamasını diliyorum, kimseye birşey olmadığı için mutluyuz. geçmiş olsun...
  • PARK POZISYONUNA DONUYOR DIYE BIR SEY GOZUKMUYOR. THY PILOTU UCAGI YANLIS POZISYONDA PARK ETMIS. LANGONUN AHIRI DEGILKI. BU ISLEK BIR HAVALANI. DOGRU POZISYONDA PARK ETSEYDI SORUN CIKMAYACAKTI. SUC TAMAMEN THY PILOTUNDA.

Atatürk Havalimanı'nda Asiana uçağının THY uçağına çarptığı anlar paylaşıldı. İşte saniye saniye o görüntüler...

Güney Koreli havayolu şirketi Asiana Airlines'ın Seul'den İstanbul'a gelen A330 tipi uçağı park halinde bulunan THY'ye ait TC-JMM kuyruk tescilli A321 tipi uçağın kuyruğuna çarpmıştı.

THY uçağının büyük hasar aldığı olayın video görüntüleri ortaya çıktı. 

Olayla ilgili THY Basın Müşaviri Yahya Üstün şu açıklamayı yaptı:

“Güney Koreli havayolu şirketi Asiana Airlines'ın OZ551 sefer sayısı ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapan Airbus A330-300 tipi uçağı, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ndeki 218 numaralı köprüde bulunan Türk Hava Yolları'nın İstanbul – Ercan Havalimanı seferinden dönen TC-JMM kuyruk tescilli Airbus A321 tipi uçağımızın kuyruğuna çarpmıştır.
 
Çarpma sonucu, her iki havayolunun yolcularında herhangi bir yaralanma söz konusu olmamıştır,uçaklarda maddi hasar meydana gelmiştir.”


İşte o anlar;

Asiana uçağının THY uçağına çarptığı anlar böyle görüntülendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (172)

RoLa ~ 2 ay önce
arkadan çarpan her zaman suçludur :D:D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hostes ~ 2 ay önce
Al kırdın kırdın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk Pilotu ~ 2 ay önce
Öncelikle suçlu aramayı bırakalım. Çok yanlış bir uygulama. Bu kazanın tekrar olmaması için neler yapmalıyız. 1.Öncelikle Marshaler zamanında yerini almalı 2. Marshaler yoksa dönüş yapmadan beklenebilir. 3. Dönüş yapıldı ise sağ sol emniyetli ise daha ileriye durmaya çok yakın bir noktaya gidilebilir son hareket ona bırakılır 4.Eğer beklenecekse mutlaka uçağın park etmediği kuleye bildirilir. 5.Sağa sola bakılır uçak gelmesine karşı 6.Çarpan uçak için söyleyebileceğim tek şey nasıl görmediklerini onlara sorup anlamak lazım, imkansız gibi görünen şey oluyor,pilotların yapması gereken tek şey çizgileri takip etmek değil, sağa sola çarpmamak, birşey ezmemek motor thrust bölgesinde gaz açmamak, akıl alır bir kaza değil muhtemel ikisi de kokpit içinde birşeyle ilgileniyor olabilirler, çok üzücü bir daha olmamasını diliyorum, kimseye birşey olmadığı için mutluyuz. geçmiş olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AHIR ~ 2 ay önce
PARK POZISYONUNA DONUYOR DIYE BIR SEY GOZUKMUYOR. THY PILOTU UCAGI YANLIS POZISYONDA PARK ETMIS. LANGONUN AHIRI DEGILKI. BU ISLEK BIR HAVALANI. DOGRU POZISYONDA PARK ETSEYDI SORUN CIKMAYACAKTI. SUC TAMAMEN THY PILOTUNDA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000