28 Mayıs 2010, Cuma 23:19:42

ARINÇ "THY İLE GURUR DUYUYORUZ"

Türk Hava Yolları’nın kuruluş yıldönümü anısına bu akşam İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen “Kuş olup uçsam...” isimli konserde, Türk müziğinin eşsiz ismi Melihat Gülses, seçkin eserlerini seslendirdi.
  • daha 100 kusur ucak icin park yeri bulamayan ve yogunluktan her 100 ucusunun 32 si rotarli olan THY 330 ucagi nereye sigdiracak bu kadar ucagi kaldiracak havalanini nasil ve nereye yapacak bu kadar ucakla nereye,kac frekansta ucacak,bu kadar ucagi kac tane elemanla,nasil ucuracak bunu bilen var mi???
  • ön sirada oturan 13 kisi icinde sadece 4 kadin olmasi baskalarini da rahatsiz ediyor mu?
  • 2011 seçimlerinden sonra siz görün çağ atlamayı. Esas o zaman dünyanın en büyük havayolu olacak. Ve bölgesel havacılık ödüllerinden kurtulacak.
  • mutluyuz,gururluyuz

Türk Hava Yolları'nın 77.yıl kutlamaları çerçevesinde Beşiktaş Lütfi Kırdar Konferans Salonunda "Kuş olup uçşam..." isimli konser düzenlendi.

Konsere, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul Valiliğinden alınarak Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına getirilen Muammer Güler, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur ve iş, sanat ve medya alanından pek çok önemli isim katıldı.

Konser öncesinde konuşan Arınç, bu akşam böyle bir ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye'nin yetiştirdiği önemli ses sanatçılarından Melihat Gülses'in konserini izlemekten mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Arınç, İstanbul Valisi Muammer Güler'in çok başarılı bir hizmet döneminden sonra Ankara'daki çok önemli göreve atanmasına hem sevindiklerini hem de İstanbul'dan ayrılması dolayısıyla üzüldüklerini ifade ederek Güler'in çeşitli kentlerde başarılı bir şekilde valilik görevinde de bulunduğunu söyledi.

Arınç, yeni kurulan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının hayati bir konu olduğunu ve bu kurumun başına değerli, birikimli bir yöneticinin atanması gerektiğini belirterek, Güler'in herkesin müşterek kararıyla bu göreve getirildiğini söyledi.

Bülent Arınç, Muammer Güler'in böyle bir göreve atanmasının kendilerini çok memnun ettiğini bildirdi.

Arınç, THY'nin başarılarla dolu son 8 yılına bakıldığında, ''THY ile hepimiz iftihar ediyor ve Türkiye'nin gururu olarak bakıyoruz. Hem yurt dışı hem de yurt içi seyahatlerimi THY ile yapıyorum. 15 bin kişilik THY ailesini yürekten kutluyorum. Allah kazadan, beladan ve nazardan korusun'' diye konuştu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da İstanbul'a 7 yıldır hizmet veren Muammer Güler'i uğurladıkları için üzüntülü olduklarını belirterek, Güler'in THY'yi sürekli desteklediğini anlattı.

Konuşmaların ardından Bülent Arınç, Muammer Güler'e THY'nin uçak maketini verdi.

Yusuf Nalkesen, Şekip Ayhan Özışık, Neveser Kökdeş, Kaptanzade Ali Rıza Bey gibi önemli bestekarların eserleri modern bir şekilde icra edilen konser sonrasında konuklara “Kuş Olup Uçsam” CD çalışması bu gecenin anısına hediye edildi.
 

ARINÇ "THY İLE GURUR DUYUYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 8 yıl önce
daha 100 kusur ucak icin park yeri bulamayan ve yogunluktan her 100 ucusunun 32 si rotarli olan THY 330 ucagi nereye sigdiracak bu kadar ucagi kaldiracak havalanini nasil ve nereye yapacak bu kadar ucakla nereye,kac frekansta ucacak,bu kadar ucagi kac tane elemanla,nasil ucuracak bunu bilen var mi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ön sirada oturan 13 kisi icinde sadece 4 kadin olmasi baskalarini da rahatsiz ediyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
2011 seçimlerinden sonra siz görün çağ atlamayı. Esas o zaman dünyanın en büyük havayolu olacak. Ve bölgesel havacılık ödüllerinden kurtulacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
mutluyuz,gururluyuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000