04 Mayıs 2016, Çarşamba 10:35:23

ARFF Priştine'de işbaşında

Türk Hava Yolları'nın önceki gün Priştine'de pistten çıkan uçağını kurtarma çalışmaları başladı.
  • ARFF'nin ve dolayısıyla DHMİ'nin ve yine dolayısıyla Devletin başarılı olması birilerinin zoruna gitmiş. Bana göre bu vatanhainliğidir.
  • MUHAHAA... ARFF HEPSİNE YETER.ZATEN MOTORLAR İYİ GÖRÜNÜYOR ARFF BASINÇLI SUYLA BİR YIKAR UÇAK ZATEN UÇAR
  • Onu bunu bilmem Arff ve Teknik gidip aslanlar gibi elin ecnebisine muhtaç olmadan işi bitirmişler.Nasıl garip bir hal aldık,biz beceremedik ingiliz,alman vesair gelip uçağımızı kurtardı gibi bir manşet çok mu mutlu edecekti ya da siz yazdıklarımı boşverin...Arkadaşlar elinize sağlık
  • Beyler herkes işini yapsın. Teknik oraya uçağı çamurdan çıkarmaya değil, kurtarma ekibinin çıkardığı uçağın yeniden uçmasına mani olacak durum oluştuysa onu gidermeye gitti.

Türk Hava Yolları'nın önceki gün Priştine'de pistten çıkan uçağını kurtarma çalışmaları başladı.

İstanbul'dan THY uçağını kurtarmak için dün sabah yola çıkan ve çalışmalara hemen başlayan DHMİ'nin İstanbul'daki ARFF (Aircraft Rescue and Fire Fighting - Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) ekibi, zorlu hava şartlarında uçağı bulunduğu yerden çıkarmak için çeşitli yollar deniyor.

Uçağın çamurla kaplı bölgeden çıkarılması için yoğun bir çaba gösteren ARFF ekibinin çalışmasında sona geldiği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta sonu Antalya'da ön dikmesi çöken Sunexpress uçağını saatler süren çalışma neticesinde kurtaran ARFF ekibi başarılı bir sınav vermişti.

PİSTTEN ÇIKAN THY UÇAĞI

Pazartesi akşamı TK 1019 sefer sayısı ile İstanbul-Priştine seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait TC-JFY kuyruk tescilli B737-800 tipi yolcu uçağı, piste inişinin ardından duramayarak toprak zemine çıkmıştı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle kaygan zeminden pist dışına çıkan uçağın 7'si bebek toplam 143 yolcusu yara almadan tahliye edilmişti.

©AirportHaberARFF Priştine'de işbaşında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

Türk ~ 2 yıl önce
ARFF'nin ve dolayısıyla DHMİ'nin ve yine dolayısıyla Devletin başarılı olması birilerinin zoruna gitmiş. Bana göre bu vatanhainliğidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİKMİŞ ~ 2 yıl önce
MUHAHAA... ARFF HEPSİNE YETER.ZATEN MOTORLAR İYİ GÖRÜNÜYOR ARFF BASINÇLI SUYLA BİR YIKAR UÇAK ZATEN UÇAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
garipatco ~ 2 yıl önce
Onu bunu bilmem Arff ve Teknik gidip aslanlar gibi elin ecnebisine muhtaç olmadan işi bitirmişler.Nasıl garip bir hal aldık,biz beceremedik ingiliz,alman vesair gelip uçağımızı kurtardı gibi bir manşet çok mu mutlu edecekti ya da siz yazdıklarımı boşverin...Arkadaşlar elinize sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik /Arff ~ 2 yıl önce
Beyler herkes işini yapsın. Teknik oraya uçağı çamurdan çıkarmaya değil, kurtarma ekibinin çıkardığı uçağın yeniden uçmasına mani olacak durum oluştuysa onu gidermeye gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000