14 Mart 2015, Cumartesi 13:36:52

ARFF EKİBİ 'GÖBEKLİTEPE' GÖREVİNİ TAMAMLADI

Türk Hava Yolları'nın (THY) 10 gün önce Nepal'in başkenti Katmandu'da pistten çıkan A330 tipi uçağı, DHMİ'nin ARFF memurları tarafından sorunsuz bir şekilde hangara çekildi...
  • U ve K sökülmüş. keşke sökmeden komple üstleri bantlansaydı .
  • Bu iş 20 dakika sürer diyen akli selim arkadaş senin 7 ceddin 70 sene çalışsa bu uçağın kanadını alamaz.. Orada kurtarılan Tofaş şahin değil yapilan işi küçümsemek sanami kaldı sen kimsin, bu iş hakkinda ne biliyorsun da yorumladın şimdi biraz saygılı olalım birbirimize ayıptır günahtir
  • üstten 2. resimde T den sonra R geliyor. U niye görünmüyor İLGİNÇ. Göz yanılması dedim ama görünen TR
  • Katmandu önümüzdeki 4 gün sıcaklıkları gündüz 4-5 derece, gece eksi 2 derece Kavrulmuşlar ya, ne içtiyseniz ben de istiyorum.

Türk Hava Yolları'nın (THY) içerisinde 11'i uçuş ekibi toplam 238 kişi bulunan TK726 sefer sayılı uçağı İstanbul-Katmandu uçağı Nepal'de pistten çıkmıştı.

Nepal'ın başkenti Katmandu'daki Tribhuvan Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıkarak toprak zemine saplanan Airbus A330 tipi uçakta 1 yolcu hafif şekilde yaralanmış, uçağın ön dikmesi kırılmış ve motorlarında da hasar meydana gelmişti.

Göbeklitepe isimli uçak, 3 gün süren çalışmaların ardından sağlandığı yerden çıkarılmış ancak hangara çekilmemişti.

Bunun üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne (DHMİ) bağlı Havaalanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF- Airport Rescue And Fire Fighting) biriminden uçak kurtarmada uzman 4 kişilik ekip ve gerekli malzemeler Nepal'e gönderilmişti.

Nepal'e ulaşan ARFF memurlarından sevindiren haber geldi. Nepal'in başkenti Katmandu'ya giden ekip, kavurucu sıcağın altında Göbeklitepe'yi hangara çekme çalışmalarına başladı. Yaklaşık 3 gün süren yoğun çalışmanın ardından THY uçağını hangara çeken ARFF memurları, görevlerini başarıyla yerine getirdi ve dün ülkeye dönüş yaptı.

Nepal'deki ekipmanların ise yarın İstanbul'da olacağı öğrenildi.©AirportHaber

ARFF EKİBİ 'GÖBEKLİTEPE' GÖREVİNİ TAMAMLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

U ve K ~ 3 yıl önce
U ve K sökülmüş. keşke sökmeden komple üstleri bantlansaydı .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu iş 20 dakika sürer diyen akli selim arkadaş senin 7 ceddin 70 sene çalışsa bu uçağın kanadını alamaz.. Orada kurtarılan Tofaş şahin değil yapilan işi küçümsemek sanami kaldı sen kimsin, bu iş hakkinda ne biliyorsun da yorumladın şimdi biraz saygılı olalım birbirimize ayıptır günahtir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2. resim ~ 3 yıl önce
üstten 2. resimde T den sonra R geliyor. U niye görünmüyor İLGİNÇ. Göz yanılması dedim ama görünen TR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
meka ~ 3 yıl önce
Katmandu önümüzdeki 4 gün sıcaklıkları gündüz 4-5 derece, gece eksi 2 derece Kavrulmuşlar ya, ne içtiyseniz ben de istiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeka ~ 3 yıl önce
İçtiğin şeye devam et yeni şeyler aramana gerek yok :)Gündüz 27 akşam 9 zor degil açar google'dan bakarsın, taşıyosunuz bari kullanın ya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000