05 Nisan 2011, Salı 16:26:40

ANADOLUJET’TE BİR İLK

Filosunda sadece Boeing 737 modelleri bulunan Anadolujet, ilk kez Airbus model bir uçağı filosuna kattı. Filoya katılan o uçak daha önce hangi şirketteydi?
  • Yok filo yok milo, Anadolujet diye bir sirketi mi var ? Sonucta tek civisine kadar THY´nin. THY´in filosunda Airbus varsa AJ´dede olacak demektir. AJ´nin tescili THY degilmi. Bu sirketi sadece ve sadece yandaslara is bulmak icin kurdular.
  • anadolujet, pegasus gibi low cost değil. öyle olmak da istemediklerini söylüyor Sami Alan. ayrıca pegasus'u bitirmenin zor olduğunu, fakat ileriki yıllarda bunun mümkün olabileceğini söylüyorlar. anadolujet fiyat konusunda bilet fiyatlarını %25 daha ucuza verebilir, esnekliği kuvvetli. tek tip uçak konusunda ise, tek tip tabii ki low cost mantığı ama dediğim gibi anadolujet kendisini low cost olarak görmüyor o yüzden sorun yok.
  • Elinde 2 ayrı tip bulunduran low-cost modeline easyjetten başka örnek gösteremezsiniz. easy jet ise elindeki bütün 737-700'leri gönderip hepsini 319'a çevirme çalışması içerisinde. yani onlarda tektipe dönüyorlarken burada 80 kişi birden easyjet örneği vermesin. Easyjet'in elinde şu anda sadece 7 tane 737 kalmıştır onlarda 3 ay içerisinde filodan çıkacaktır. Ha inanmıyormusunuz: http://en.wikipedia.org/wiki/EasyJet Buradan bakarsınız. Şimdi başka savunacak bir yeriniz kaldı mı Anadolu Jetle ilgili..?
  • Buradaki yorumları okuyorum lowcost un tek tipi olur, ancak anadolujet THY'nin alt markası . THY havacılıkta dünyanın sayılı şirketlerinden biri. Teknik, Handling , pilot ekip vs. problemi olmaz. ESB base olduğu için gerçekten büyük hizmet yapıyor.Çamur atmayın Lütfen
Daha önce SKY ve Atlasjet’ten geçici süreli Airbus model uçak kiralayan Anadolujet, ilk Airbus uçağını filosuna dahil etti.

TC-JAI kuyruk tescilli uçak, bir süre önce Anadolujet renklerinde uçuşlarına başladı. THY filosundan kaydırılan Boeing 737-400 tipi uçakları zamanla filosundan çıkararak Boeing 737-800 ve Boeing 737-700 model uçaklarla filosunu yenileyen Anadolujet, ilk kez Airbus tipi uçağı filosuna kattı.

Geçtiğimiz yıl yaz aylarına kadar Turkuaz Havayolları filosunda uçan Airbus 320 tipi uçak, İsviçre’deki bakımlarının tamamlanmasından sonra Türkiye’ye getirildi ve Anadolujet’e teslim edildi.

İşte Anadolujet renklerinde filoda yer alan ilk uçak:


ANADOLUJET’TE BİR İLK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 7 yıl önce
Yok filo yok milo, Anadolujet diye bir sirketi mi var ? Sonucta tek civisine kadar THY´nin. THY´in filosunda Airbus varsa AJ´dede olacak demektir. AJ´nin tescili THY degilmi. Bu sirketi sadece ve sadece yandaslara is bulmak icin kurdular.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
anadolujet, pegasus gibi low cost değil. öyle olmak da istemediklerini söylüyor Sami Alan. ayrıca pegasus'u bitirmenin zor olduğunu, fakat ileriki yıllarda bunun mümkün olabileceğini söylüyorlar. anadolujet fiyat konusunda bilet fiyatlarını %25 daha ucuza verebilir, esnekliği kuvvetli. tek tip uçak konusunda ise, tek tip tabii ki low cost mantığı ama dediğim gibi anadolujet kendisini low cost olarak görmüyor o yüzden sorun yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Elinde 2 ayrı tip bulunduran low-cost modeline easyjetten başka örnek gösteremezsiniz. easy jet ise elindeki bütün 737-700'leri gönderip hepsini 319'a çevirme çalışması içerisinde. yani onlarda tektipe dönüyorlarken burada 80 kişi birden easyjet örneği vermesin. Easyjet'in elinde şu anda sadece 7 tane 737 kalmıştır onlarda 3 ay içerisinde filodan çıkacaktır. Ha inanmıyormusunuz: http://en.wikipedia.org/wiki/EasyJet Buradan bakarsınız. Şimdi başka savunacak bir yeriniz kaldı mı Anadolu Jetle ilgili..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buradaki yorumları okuyorum lowcost un tek tipi olur, ancak anadolujet THY'nin alt markası . THY havacılıkta dünyanın sayılı şirketlerinden biri. Teknik, Handling , pilot ekip vs. problemi olmaz. ESB base olduğu için gerçekten büyük hizmet yapıyor.Çamur atmayın Lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000