18 Haziran 2009, Perşembe 13:16:39

AnadoluJet ve SunExpress'ten ortaklık anlaşması

SunExpress ve Türk Hava Yolları markası AnadoluJet arasında ortak uçuş (codeshare) anlaşması yapıldı.
  • Sn KRK; basit anlaşılır ve aydınlatıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla GMD
  • SunExpress'in kuruluş tüzüğünde Genel Müdürün Lufthansa'dan, Gen.Md.Yrd sının da THY tarafından atanacağı hükmü vardır; durum bundan ibarettir. Saygılarımla, KRK
  • "Ben diyorum Bayram Haftası sen diyorsun Mangal Tahtası" diye güzel bir söz vardır Türkçemiz de. Aslında benim söylediklerimi anlayabilmek son derece kolay ama görüyorum ki bazı inatçı ve liberal müsvettesi arkadaşlar konuyu milliyetçilik çercevesinde değerlendiriyor. "Sormak ayıp değil" türünde de vechiz sözlerle sığ düşüncelerini haklı çıkarma gayretine giriyorlar. Zaten biz de yorumların en başında "Sunexpress'de bir Türk Gn Md göremiyor olmamızın sebebi nedir? " diye sorduk ve cevabı öğrendik. İstersen tekrar sorayım "Vasıfları uygun bir Türk 'ün Sunexpress'de Gn Md. olmasını engelleyen bir durum var mı? Yok mu? " Hadi bakalım biz bilmiyor olmaktan utanmadık ve öğrenmek için sorduk. Cevap ?
  • ARKADASLAR SİZ LAGA LUGA YAPMAYA DEVAM EDİN 2009 EN FAZLA YOLCU UCURAN SIRKETLERIN DHMI TARAFINDAN ACIKLANAN RAKAMLARINI GORDUGUMUZDE TEKRAR KONUSURUZ. AYRICA BÜTÜN YABANCI ORTAKLI SIRKETLERIN OLUSTURMUS OLDUĞU İSTİHDAMI KÜÇÜMSÜYORSUNUZ. İSTERSENİZ TOYOTAYI, MERCEDESİ, FİAT, SİEMENS, BOSCH, VB KAPATALIM BİNLERCE KİŞİ İŞSİZ KALSIN, SİZ DE O MİLLİYETÇİ DUYGULARLA O KİŞİLERİN AİLELERİN COCUKLARIN KARNINI DOYURURSUNUZ. LÜTFEN SAÇMALAMAYIN ARKADAŞLAR! YAZMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN, ONU BECEREMİYORSANIZ SORUN, SORMAK AYIP DEĞİL BİLMEMEKDE AMA BİLMEDEN KONUSMAK AYIP. HERKESE KOLAY GELSİN.

Yapılan anlaşmaya göre, birinci yılını kısa süre önce dolduran ve ilk yılında 2 milyon 525 bin yolcu taşıyan AnadoluJet, SunExpress’in İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Antalya ve Bursa’dan gerçekleştirdiği iç ve dış hat uçuşlarına da bilet kesebilecek.

Anadolu halkını uçakla tanıştırmak ve daha fazla yolcunun hava ulaşımını tercih etmesini sağlamak amacıyla yola çıkan AnadoluJet, Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress ile başlattığı ortak uçuşlar sayesinde mevcut tarifesini zenginleştirecek ve yolcularına yeni destinasyonlara da düşük ücretlerle uçma imkanı getirecek.

01 Temmuz 2009 tarihinde yürürlüğe girecek anlaşma sonrasında AnadoluJet, SunExpress’in iç hatlarda İstanbul Sabiha Gökçen’den Antalya, Trabzon, Adana, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Van, Samsun, İzmir ve Sivas’a; İzmir’den Trabzon, Van, Malatya, Samsun, Gaziantep, Adana, Antalya, Erzurum, Kayseri, Antalya, Sivas, Diyarbakır’a; Antalya’dan Van, Diyarbakır, Adana, Kayseri, Malatya, Gaziantep, İzmir, Bursa, Bodrum, Dalaman, Trabzon, Erzurum, Samsun ve İstanbul Sabiha Gökçen’e ve Bursa’dan Erzurum, Trabzon ve Antalya’ya yaptığı seferlere bilet kesebilecek.

AnadoluJet aynı şekilde SunExpress’in dış hatlarda Antalya’dan Frankfurt, Münih, Zürih, Basel, Viyana, Amsterdam, Hamburg, Düsseldorf, Berlin ve Stuttgart’a, İzmir’den Köln/Bonn, Frankfurt, Hannover, Münih, Stuttgart, Zürih, Berlin, Nurnberg, Düsseldorf, Stockholm, Amsterdam ve Oslo’ya ve İstanbul Sabiha Gökçen’den Berlin, Amsterdam, Hannover, Köln/Bonn, Stuttgart, Frankfurt ve Münih’e yaptığı seferleri de yolcularının hizmetine sundu. Böylece dış hat devam etmek isteyen AnadoluJet yolcuları Sun Express uçuşlarından avantajlı ücretler ve uygun bağlantılarla yararlanabilecek.

AnadoluJet ve SunExpress'ten ortaklık anlaşması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 9 yıl önce
Sn KRK; basit anlaşılır ve aydınlatıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla GMD

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SunExpress'in kuruluş tüzüğünde Genel Müdürün Lufthansa'dan, Gen.Md.Yrd sının da THY tarafından atanacağı hükmü vardır; durum bundan ibarettir. Saygılarımla, KRK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"Ben diyorum Bayram Haftası sen diyorsun Mangal Tahtası" diye güzel bir söz vardır Türkçemiz de. Aslında benim söylediklerimi anlayabilmek son derece kolay ama görüyorum ki bazı inatçı ve liberal müsvettesi arkadaşlar konuyu milliyetçilik çercevesinde değerlendiriyor. "Sormak ayıp değil" türünde de vechiz sözlerle sığ düşüncelerini haklı çıkarma gayretine giriyorlar. Zaten biz de yorumların en başında "Sunexpress'de bir Türk Gn Md göremiyor olmamızın sebebi nedir? " diye sorduk ve cevabı öğrendik. İstersen tekrar sorayım "Vasıfları uygun bir Türk 'ün Sunexpress'de Gn Md. olmasını engelleyen bir durum var mı? Yok mu? " Hadi bakalım biz bilmiyor olmaktan utanmadık ve öğrenmek için sorduk. Cevap ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ARKADASLAR SİZ LAGA LUGA YAPMAYA DEVAM EDİN 2009 EN FAZLA YOLCU UCURAN SIRKETLERIN DHMI TARAFINDAN ACIKLANAN RAKAMLARINI GORDUGUMUZDE TEKRAR KONUSURUZ. AYRICA BÜTÜN YABANCI ORTAKLI SIRKETLERIN OLUSTURMUS OLDUĞU İSTİHDAMI KÜÇÜMSÜYORSUNUZ. İSTERSENİZ TOYOTAYI, MERCEDESİ, FİAT, SİEMENS, BOSCH, VB KAPATALIM BİNLERCE KİŞİ İŞSİZ KALSIN, SİZ DE O MİLLİYETÇİ DUYGULARLA O KİŞİLERİN AİLELERİN COCUKLARIN KARNINI DOYURURSUNUZ. LÜTFEN SAÇMALAMAYIN ARKADAŞLAR! YAZMADAN ÖNCE DÜŞÜNÜN, ONU BECEREMİYORSANIZ SORUN, SORMAK AYIP DEĞİL BİLMEMEKDE AMA BİLMEDEN KONUSMAK AYIP. HERKESE KOLAY GELSİN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000