02 Eylül 2010, Perşembe 14:02:58

ANADOLUJET PARA İSTEDİ, BORAJET'LE ANLAŞTI!

Ankara'ya yapılan uçak seferleri için yüzde 50 doluluk garantisi isteyen Anadolujet'e sürekli para ödemek zorunda kalan Denizli il yönetimi, çareyi Borajet'le masaya oturmakta buldu.
  • borajet Türkiyede olmayan birşeyi yapıyor,lütfen biraz daha destek!ve kadir peker gibi son derece dürüst bir insan var başında!umarım2-3 sene içerisinde tamamen oturur bu turboprop işi Türkiyede
  • Ankara-Denizli seferleri yeterince denenmeden insanların alışmasına fırsat verilmeden kaldırıldı. Bu uçuşlar anadolunun diğer şehirlerinden Denizliye gelip gidenler için çok uygun ve ucuzdu. Thy'nin istanbul bağlantılı Denizli uçuşları çok pahalı. Özel bir havayolunun denizli ankara seferi koyması anadolunun değişik yerlerinden aktarmalı gelen yolcular için ucuz olmayacaktır. Anadolu Jet'in ankara bağlantılı Denizli seferlerine yeniden başlamasını dört gözle bekliyoruz.
  • borajet 1 kasımdan itibaren uşak-sabiha gökçen seferlerine başlıyor.herkese hayırlı uğurlu olsun :))
  • MERZİFONADA BEKLİYORUZ.
Denizli-Ankara uçak seferlerinde doluluk oranı yeterli olmadığı için yüzde 50 doluluk garantisi isteyen Anadolujet'in şartları, Denizli'ye uymadı. Yeni Asır Gazetesi'nde yayınlanan habere göre; Denizli il yönetimi, Ankara uçuşları için bu firma yerine daha küçük uçaklara sahip olan Borajet ile başladığı görüşmelerde son aşamaya geldi.

THY'ye bağlı Anadolujet, 1 Temmuz 2008'de Denizli-Ankara seferlerine görkemli bir şekilde başlamış, ancak 3 Eylül 2008'de doluluk oranlarının yakalanmadığı gerekçesiyle seferler durdurulmuştu. Bir süre sonra Denizli-Ankara seferlerinin 26 Ekim 2008'de tekrar başlayacağı duyurulmuştu. Ancak duyurulan tarihte seferler yeniden başlamayınca uçuşların süresiz olarak durdurulduğu açıklandı.

Denizli-Ankara uçuşları arapsaçına dönerken, 2 yıl sonra Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli-Ankara uçuşları için THY ile görüşmelerin tamamlandığını açıkladı ve seferlerin 15 Mart 2010'da yeniden başlayacağını duyurdu. Zeybekci, Denizli'nin uçağa yüzde 50 doluluk garantisi verdiğini de sözlerine ekledi. 15 Mart-1 Temmuz tarihleri arasında bir sefer maliyeti olan 12 bin TL'nin yarısını Denizli Valiliği, Denizli Belediyesi, Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Sanayi Odası (DSO), Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Esnaf Odaları Birliği Anadolujet'e ödeme garantisi verdi. Bugüne kadar Ankara uçuşlarından Denizli'nin yaklaşık 500 bin TL dolayında zarar ettiği tahmin edilirken, başkent uçuşları için Anadolujet'ten vazgeçildi ve rota Borajet'e yöneldi. Bir süredir görüşülen Borajet yetkilileri ile birkaç gün içinde anlaşmanın sağlanacağı ve Ankara uçuşlarının daha az maliyetle gerçekleşeceği ifade edildi.

"TAAHHÜT İSTEMİYORUZ"

Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Anadolujet'in şartlarının Denizli'ye uymadığını, bu nedenle Ankara uçuşları için Borajet ile görüşüldüğünü ve birkaç güne kadar başkent uçuşları konusunun netlik kazanacağını söyledi. Vali Erkmen, "Anadolujet bizden uçağın doluluk oranıyla ilgili belli bir miktarda taahhüt istiyor. Biz de bu taahhüdün altına girmek istemiyoruz. Bu nedenle herhangi bir şart koşmayan Borajet ile görüşüyoruz. Bu firma ile anlaşma tamamlanmak üzere. Yakın süreçte Ankara uçuşları yeniden başlar" diye konuştu.
ANADOLUJET PARA İSTEDİ, BORAJET'LE ANLAŞTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
borajet Türkiyede olmayan birşeyi yapıyor,lütfen biraz daha destek!ve kadir peker gibi son derece dürüst bir insan var başında!umarım2-3 sene içerisinde tamamen oturur bu turboprop işi Türkiyede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Ankara-Denizli seferleri yeterince denenmeden insanların alışmasına fırsat verilmeden kaldırıldı. Bu uçuşlar anadolunun diğer şehirlerinden Denizliye gelip gidenler için çok uygun ve ucuzdu. Thy'nin istanbul bağlantılı Denizli uçuşları çok pahalı. Özel bir havayolunun denizli ankara seferi koyması anadolunun değişik yerlerinden aktarmalı gelen yolcular için ucuz olmayacaktır. Anadolu Jet'in ankara bağlantılı Denizli seferlerine yeniden başlamasını dört gözle bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
borajet 1 kasımdan itibaren uşak-sabiha gökçen seferlerine başlıyor.herkese hayırlı uğurlu olsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
MERZİFONADA BEKLİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000