01 Aralık 2008, Pazartesi 08:01:09

Anadolujet Çorlu'ya hazırlanıyor

Türk Hava Yolları, alt markası Anadolujet ile Tekirdağ Çorlu Havaalanı'na tarifeli sefer başlatmaya hazırlanıyor.
  • sayın rota siz bursa da mı yaşıyorsunuz? havaalanına hiç gittiniz mi? mesafenin fazla olduğu aşikar..
  • Sayın ROTA, bildiğim kadarıyla Bursa' dan Sunexpress' in tüm uçuşları yüksek doluluk oranlarıyla gerçekleşiyor ve Sunexpress' te bu durumdan oldukça memnun. Bunun yanında Bursa-Ankara hattında Sunexpress' in seferi yok. Anadolujet Bursa' ya gelecekse rotası Ankara-Bursa olacak. Sunexpress gibi Bursa' dan Erzurum' a, Diyarbakır' a ya da Trabzon' a uçacak değil zaten. Bu bağlamda karayoluyla Ankara' ya 5-6 saat mesafede bulunan Bursa' nın Ankara' ya havayoluyla da bağlanması büyük bir ihtiyaç. Anadolujet için doluluk oranı yüksek ve karlı bir destinasyon olacağını düşünüyorum. Hele ki Ankara bağlantısının çok önemli olduğu, yerel seçim arifesinde... Saygılarımla,
  • çözüm burnunuzun dibimde ama milletvekilleriniz ayakta uyudukları; gerekli girişimlerde bulunmadıkları için sorununuz çözülmüyor.şehir içindeki havaalanı doğu-batı yönünde rahatlıkla büyütülebilir. batıdaki tepenin yok edilmesi günümüz teknolojisi ile problem dahi sayılmaz.doğu yönündeki çay ise çok kolay bir biçimde tünel içine alınabilir.bu bölgede zaten arazi inşaata uygun.geriye bunu gerçekleştirecek SİYASİ İRADE kalıyor.onlarıda uyandırmak yöre insanına kalıyor.
  • KEN İYİDE ANADOLU JET VEYA DIGERLERİ EVİNİZİN ONUNE MI INECEK AYNI SEY. SİZ BENİM DEMEK İSTEDİGİMİ ANLAMADINIZ .

2009'un ilk çeyreğinde düzenlenmesi planlanan uçuşlarla, atıl durumdan kurtarılacak Çorlu Havaalanı'na ilk defa tarifeli iç hat uçuşu gerçekleştirilecek.  
 
THY Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla Ankara merkezli uçuş başlatacak olan Anadolujet, yolcu, uçak ve kargo sayısında ciddi artış sağlayarak, Çorlu Havaalanı'nın İstanbul'un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı gibi yeni bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak. 23 Nisan'da uçuşlara başlayan Anadolujet, 20 noktaya düzenlediği tarifeli seferlerle 13 Ekim'e kadar 1 milyon 423 bin 766 yolcu taşıdı. Şirket, Boeing 737-400, Boeing 737-800 tipi uçaklarla 59-169 YTL'ye tarifeli iç hat uçuşu gerçekleştiriyor. 1 yılda 2,5 milyon yolcu uçurmayı planlayan şirket, kısa süre sonra Adana-Ercan seferlerine başlayacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) işlettiği Çorlu Havaalanı, 1998'de hizmete girmişti. Şehre uzaklığı 15 kilometre olan sivil-askerî kategorideki havaalanı Ulaştırma Bakanlığı'nın, Ekonomik Havaalanı Projesi kapsamına dahil edildi. Bu sayede havaalanında iç hat konma, konaklama ve aydınlatma hizmet bedellerinde 1 Eylül'den itibaren yüzde 25 indirim uygulanıyor. Proje, Tekirdağ Çorlu Havaalanı dışında, Süleyman Demirel, Nevşehir-Kapadokya, Bursa-Yenişehir ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uygulanıyor.
 
Zaman

Anadolujet Çorlu'ya hazırlanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

ken ~ 10 yıl önce
sayın rota siz bursa da mı yaşıyorsunuz? havaalanına hiç gittiniz mi? mesafenin fazla olduğu aşikar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inspector ~ 10 yıl önce
Sayın ROTA, bildiğim kadarıyla Bursa' dan Sunexpress' in tüm uçuşları yüksek doluluk oranlarıyla gerçekleşiyor ve Sunexpress' te bu durumdan oldukça memnun. Bunun yanında Bursa-Ankara hattında Sunexpress' in seferi yok. Anadolujet Bursa' ya gelecekse rotası Ankara-Bursa olacak. Sunexpress gibi Bursa' dan Erzurum' a, Diyarbakır' a ya da Trabzon' a uçacak değil zaten. Bu bağlamda karayoluyla Ankara' ya 5-6 saat mesafede bulunan Bursa' nın Ankara' ya havayoluyla da bağlanması büyük bir ihtiyaç. Anadolujet için doluluk oranı yüksek ve karlı bir destinasyon olacağını düşünüyorum. Hele ki Ankara bağlantısının çok önemli olduğu, yerel seçim arifesinde... Saygılarımla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 10 yıl önce
çözüm burnunuzun dibimde ama milletvekilleriniz ayakta uyudukları; gerekli girişimlerde bulunmadıkları için sorununuz çözülmüyor.şehir içindeki havaalanı doğu-batı yönünde rahatlıkla büyütülebilir. batıdaki tepenin yok edilmesi günümüz teknolojisi ile problem dahi sayılmaz.doğu yönündeki çay ise çok kolay bir biçimde tünel içine alınabilir.bu bölgede zaten arazi inşaata uygun.geriye bunu gerçekleştirecek SİYASİ İRADE kalıyor.onlarıda uyandırmak yöre insanına kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ROTA ~ 10 yıl önce
KEN İYİDE ANADOLU JET VEYA DIGERLERİ EVİNİZİN ONUNE MI INECEK AYNI SEY. SİZ BENİM DEMEK İSTEDİGİMİ ANLAMADINIZ .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000