24 Haziran 2008, Salı 07:40:59

"Anadolu Jet kalitesiz bir proje!"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Türk Hava Yolları'nın (THY) iç hatlarda Anadolu Jet adıyla farklı bir oluşumla başlattığı uçuşlar hakkında yoğun şikayetlerin olduğunu bildirdi.
  • Anadolu Jet"in kuruluş amacı açık seçik ortadadır. Rekabeti ortadan kaldırmak ve fiyatları arttırmak.
  • anadolujet parkurundan çıkarıldı bile garibanların dostu anadolu jet zenginlere yenik düştü :(
  • Anadolujet ucuz ucmak icin kurulmus bir sirket.Önce bunu göz önünde bulunduralim.Kalite istedinmi onun degerini ödeyeceksin.Ucuz diye birsey yoktur.Kalitesi olmayan ucuzdur.Anadolujet illaki Ankara'dan heryere ucmak mecburiyetide yok.Kazanacagi hatta ucar.Buda bir ticaret kuralidir.
  • Beyefendi bimeden sallıyor.Antalya-izmir uçuşları Sunexpress tarafından uzun yıllardır tarifeli olarak gerçekleşmekte.Kendisinin bilgisi yoksa o ayrı.Yine Antalyadan İzmir Bodrum ve Dalaman hatlarına uçuluyor.Bu da yetmezmiş gibi Antalyadan Diyarbakır,Trabzon dahil her tarafa uçuş var.Aman ilimiz gelişiyor her tarafa uçak koyalım demekle, bilinçli bilinçsiz açıklama yapmakla olmuyor.Önce o uçakları dolduracak insan lazım.Ancak Anadolu njet konusunda haklı.Son derece kalitesiz.Ama zaten kaliteli olacağız diye yola çıkmamıştı ki onlar.

Projenin kağıt üzerinde doğru görünse de uygulamada yanlışlıklarla başladığını savunan Özgen, "İç hatlarda sefer sayısının yetersizliğine, bu proje ile hizmet kalitesinin yetersizliği sorunu da eklenmiştir" dedi. 

Başkan Özgen, yaptığı yazılı açıklamada Anadolu Jet'in hizmet kalitesini eleştirdi. THY'nin halen kamu sermayeli ve iç hatların önemli kısmında tekel konumunda olan bir işletme olduğunu belirten ATSO Başkanı, "Özel şirketlerin talep yetersizliği veya başka nedenlerle girmediği hatlarda yeterli sayı ve kalitede hava taşımacılığını gerçekleştirmek devletin görevidir." hatırlatmasını yaptı.

Özgen, açıklamasında Antalya'nın iç hat uçuşlarının yetersizliğinin özellikle yüksek turizm sezonunda ciddi sorun oluşturduğu da dikkat çekerek şöyle devam etti: "İlimize iç hat uçuşlarını kullanarak gelen yabancı turist sayısı artmaktadır. İç hat uçuşları turizmi de etkileyen önemli bir konudur. Bu nedenle THY tarafından Ankara-Antalya, İzmir-Antalya hatlarına mutlaka alternatif seferlerin konulması gerekir."

Anadolu Jet seferlerinde kalite artışına yönelik acil tedbirler alınmasını isteyen Özgen, Ulaştırma Bakanlığı'nı iç hat uçuşlarını iyileştirmeye dönük düzenleme yapmaya çağırdı: "Hava taşımacılığında uçuş güvenliği ve kalitesi fiyat rekabetinden önce gelmeli ve gerekirse asgari kalite ve fiyat standartları uygulaması ile fiyat rekabetine sınırlama getirilmelidir. Kamu işletmeleri eliyle yürütülen hizmetlerin eski sosyalist ülkelerdeki kamu işletmeciliğine benzemesi kabul edilemez."

"Anadolu Jet kalitesiz bir proje!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Çağdaş ~ 10 yıl önce
Anadolu Jet"in kuruluş amacı açık seçik ortadadır. Rekabeti ortadan kaldırmak ve fiyatları arttırmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz ~ 10 yıl önce
anadolujet parkurundan çıkarıldı bile garibanların dostu anadolu jet zenginlere yenik düştü :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 10 yıl önce
Anadolujet ucuz ucmak icin kurulmus bir sirket.Önce bunu göz önünde bulunduralim.Kalite istedinmi onun degerini ödeyeceksin.Ucuz diye birsey yoktur.Kalitesi olmayan ucuzdur.Anadolujet illaki Ankara'dan heryere ucmak mecburiyetide yok.Kazanacagi hatta ucar.Buda bir ticaret kuralidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gfb ~ 10 yıl önce
Beyefendi bimeden sallıyor.Antalya-izmir uçuşları Sunexpress tarafından uzun yıllardır tarifeli olarak gerçekleşmekte.Kendisinin bilgisi yoksa o ayrı.Yine Antalyadan İzmir Bodrum ve Dalaman hatlarına uçuluyor.Bu da yetmezmiş gibi Antalyadan Diyarbakır,Trabzon dahil her tarafa uçuş var.Aman ilimiz gelişiyor her tarafa uçak koyalım demekle, bilinçli bilinçsiz açıklama yapmakla olmuyor.Önce o uçakları dolduracak insan lazım.Ancak Anadolu njet konusunda haklı.Son derece kalitesiz.Ama zaten kaliteli olacağız diye yola çıkmamıştı ki onlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000