06 Mayıs 2010, Perşembe 12:08:51

AMSTERDAM KAZASININ NİHAİ RAPORU AÇIKLANDI

İstanbul-Amsterdam seferini yaptığı sırada kırıma uğrayan THY uçağıyla ilgili nihai rapor açıklandı.
  • arkadaşlar,daha birkaçgün önce amerikada yaşayan ve hukukçu zeynep hanım,eline dökülen starbucks kahvesinin fazla sıcak olduğu gerekçesi ile tazminat davası açtı ve muhtemelen milyonlarca dolar tazminatı koparacak tahminen,çünkü örnekleri saymakla bitmez abd'de.biz neden kusuru yetkili mercilerce ispatlanmış olan koskoca bir suça istinaden tazminat davası açarak hayatını kaybeden ve bu kaza dolayısıyla birçok maddi manevi zarar gören mağdurlara bir nebze olsun iyilik yapamıyoruz ki?acaba böyle bir konu gündeme alınacak mı lütfen airport haber bunun peşini bırakmasın...
  • türk pilotları 1 numaradır demekle 1 numara olunmuyor maalesef. kazadaki CRM eksikliğini konuşma kayıtlarından da gördük.safety pilot un uyarısını yeterince ciddiye alınmamış.kendimizi övmekte 1 numarayız sadece
  • o günlerde yapılan yorumları bir an olsun gözümün önüne getirdim. aman yarabbi ne yorumlar bizim pilotlar şöyleymiş böyleymiş diye. o yorumları yapanlar bu haberi okusunlar ve bir taraflarına kırmızı kına yaksınlar güzel gider. türk pilotları her zaman bir numaradırlar. şehitlerimize tekrar allahtan rahmet dileriz.
  • Bir Askeri Emekli "Uçak Uçuş Aletleri Sistemleri"uzmanı olarak o tarihteki kazaya ait yorumlarımı dikkatle okuyacak olursanız ,"BOEİNG firmasının ürettiği bu tip uçağın üretiminde "sistem dizayn hatası var " kazada muhtemelen bu nedenle oluşmuştur "yazmıştım.Umarım herkes bu elim kazadan gereken dersi çıkarmıştır.

Hollanda makamlarınca açıklanan nihai rapora göre; Hollanda'nın başkenti Amsterdam geçtiğimiz yıl Şubat ayında meydana gelen THY uçağının düşmesi olayında üretici firma Boeing'in yüzde 80 oranında kusurlu olduğu belirtildi.

İstanbul-Amsterdam seferini yapan THY uçağının iniş sırasında düşmesi sonucunda 9 kişi hayatını kaybetmiş, 84 kişi de yaralanmıştı.

Hollanda Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından açıklanan son raporda şu ifadeler yer aldı:

Yaptığımız araştırmalara göre, İstanbul-Amsterdam seferini yaparken Schiphol Havaalanı'na inişi sırasında düşen THY uçağında bir pilotaj hatası olmadığı belirlenmiştir.

Araştırma komisyonumuzun raporuna göre, 124 yolcu ve 7 mürettebat bulunan ve düşme sırasında 9 kişinin ölümü, 84 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazada sorumluluk yüzde 80 oranında uçağın üreticisi Boeing şirketidir.

Aylar süren araştırmalar sonrası elde edilen bilgilere göre kaza nedeni, Boeing 737 tipi uçağın yükseklik ölçen ve adına altimetre denilen göstergesidir."

SCHIPHOL HAVAALANI'NDA DA HATA VAR!

Pieter Van Vollenhoven başkanlığındaki Hollanda Ulusal Güvenlik Konseyi Araştırma Komisyonu'nun raporunda, Hollanda Schiphol Havaalanı'nın da yüzde 10 oranında suçlu olduğu yazıldı.


 

AMSTERDAM KAZASININ NİHAİ RAPORU AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşlar,daha birkaçgün önce amerikada yaşayan ve hukukçu zeynep hanım,eline dökülen starbucks kahvesinin fazla sıcak olduğu gerekçesi ile tazminat davası açtı ve muhtemelen milyonlarca dolar tazminatı koparacak tahminen,çünkü örnekleri saymakla bitmez abd'de.biz neden kusuru yetkili mercilerce ispatlanmış olan koskoca bir suça istinaden tazminat davası açarak hayatını kaybeden ve bu kaza dolayısıyla birçok maddi manevi zarar gören mağdurlara bir nebze olsun iyilik yapamıyoruz ki?acaba böyle bir konu gündeme alınacak mı lütfen airport haber bunun peşini bırakmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
türk pilotları 1 numaradır demekle 1 numara olunmuyor maalesef. kazadaki CRM eksikliğini konuşma kayıtlarından da gördük.safety pilot un uyarısını yeterince ciddiye alınmamış.kendimizi övmekte 1 numarayız sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
o günlerde yapılan yorumları bir an olsun gözümün önüne getirdim. aman yarabbi ne yorumlar bizim pilotlar şöyleymiş böyleymiş diye. o yorumları yapanlar bu haberi okusunlar ve bir taraflarına kırmızı kına yaksınlar güzel gider. türk pilotları her zaman bir numaradırlar. şehitlerimize tekrar allahtan rahmet dileriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir Askeri Emekli "Uçak Uçuş Aletleri Sistemleri"uzmanı olarak o tarihteki kazaya ait yorumlarımı dikkatle okuyacak olursanız ,"BOEİNG firmasının ürettiği bu tip uçağın üretiminde "sistem dizayn hatası var " kazada muhtemelen bu nedenle oluşmuştur "yazmıştım.Umarım herkes bu elim kazadan gereken dersi çıkarmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000