05 Aralık 2009, Cumartesi 08:36:45

ALTAN: "9 PARMAKLI YUMRUK OLACAĞIZ"

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Genel Kurulu yaklaşıyor ve Gökkuşağı Hareketi, 4. delege toplantısını yaparak hazırlıklarına devam ediyor.
  • BENDE SIZE KATILIYORUM HAKLISINIZ BENDE TK DA CALISMIYORUM AMA DEDIKLERINIZE HAK VERIYORUM ONLAR KENDILERINI HALA ASKERDE ALAY ICERISINDE GEZERKEN DUSUNUYORLAR BUNUN ICIN SELM VERMEZLER MAASLARIDA COK OLDUGU ICIN KIMSEYE EYVALLAHI YOK SAYGILAR.
  • Evet ben bir kaptanım ama TK dan değilim arkadaşım.. sen maalesef kendi kaptanlarınla karıştırma bizleri.. Bizler 3 kuruşa tamah etmek için havada sürünürcesine düşük hızlarla gidip uçuş saatini fazla yazıp fazla uçuş parası alanlardan değiliz..Kabin ekibi yada teknik ekibi düşünmeyen sadece kendi çıkarlarını düşünenenlerden değiliz.. yolda gözgöze geldiği meslekdaşlarına kafa çevirmeden merhaba demeden yürüyüp giden TK cı yada Sunex cilerden değiliz.. !! kendi kaptanlarınla karıştırma o yuzden !!
  • SIZIN KAPTAN OLDUGUNUZU DUSUNUYORUM BU YUZDEN YORUM YAPMAK ISTEDIM SAYIN KAPTAN SIZDE CESARETINIZ VARSA UCMUYORUZ DEYIN OZAMAN YADA YONETIME GIDIP HESAP VERMEYELIM DEMEYIN YADA PAZAR GUNU UCMAK ICIN SIRKET TELEFONLARINI MESGUL ETMEYIN VE BUNUDA BILINKI SIZIN EVINIZI TEMIZLEYEN 10 ISCIDEN BIRI SENDIKA BASKANI OLURSA ONU BIRDAHA EVINIZE ALMAZSINIZ DOGRUMU DGRU GERCEK SU KI NE KAPTANDAN NE KABIN MEMURUNDAN SENDIKA OLUR BUNU ANCAK YILLARIN BIRIKIMI VE BILGILI OLAN EMIR ALTINDA CALISMAYAN BIR INSAN YAPAR
  • SAYIN BAHADIR BEY PEGASUSTA CALISIYORSUNUZ VE CALISTIGINIZ SIRKETTEKI KAPTANLARIN VE KABIN MEMURLARININ HAKLARINI NEDEN SAVUNMUYOR VE ONLARIDA SENDIKALI YAPMIYORUNUZ DAA- THY DEKI KAPTANLARIN VE KABIN MEMURLARININ UYESI OLDUGU VE DAHA BASKA SIRKETTE CALISAN, PERSONELIN UYESI BULUNDUGU SIZI TAMAMIYLA ILGILENDIRMEYEN BIR SENDIKADA NICIN BASKAN OLMAYA CALISIYORSUNUZ.SIZI ISTEN CIKARAN THY YONETIMINE : BAKIN BASKAN OLDUM ONA GOREMI DIYECEKSINIZ YANI BUKADAR INSANI SIZIN KENDI SAHSIYETINIZ ICINMI KULLANACAKSINIZ. SIZ BASKAN DA OLACAGINIZI DUSUNMUYORUM.SAYILAR

Mevcut Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Başkanlığını yıllardır sürdüren Atilay Ayçin'e karşı sert bir tavırla ortaya çıkan, Bahadır Altan yönetimindeki Gökkuşağı Hareketi, bu akşam Wow İstanbul Convention Center'da 4. delege toplantısını düzenledi.

Toplantı başlamadan önce kısa bir konuşma yapan Bahadır Altan, daha sonra basın mensuplarından toplantı salonu dışına çıkmalarını istedi.

Altan, toplantı öncesi yaptığı konuşmada; "Hayal dünyasında olduğumuzu söyleyenler, tavrımızı ve ciddiyetimizi gördüler. Yapılması zor birşeyi başardık. Genel kurulun soncu ne olursa olsun, Hava-İş bundan etkilenecek. Bundan sonra 20-30 senelik sendikacılığı yok edeceğiz" dedi.

Check off sisteminin de kaldırılmasını istediklerini konuşmasında belirten Altan; "Zorunlu ücret kesimi olmamalı. THY'nin bundan vazgeçmesi lazım. Bu gönüllülük esasıyla olmalı. Bunun için yasal yolları da açıyoruz" diyerek sözlerine devam etti.

Bahadır Altan daha sonra konuşmasını şu sekilde sürdürdü; "Sektörün birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Sadece Türk Hava Yolları veya belirli bir mesleği kapsarsak bu iş olmaz. Başarmak için kollektif bir yapı içerisinde olmamız gerek. Kollektif bir yapı oluşturmadan başarılı olma şansımız yok. Yönetimimizde hiyerarşi olmayacak ve kimse kimseye başkanım demeycek. Çünkü bizde 9 başkan olacak. Yönetimimizde kabin amiri de olacak, kabin memuru da, tercihen iki teknisyen düşünüyoruz, genel müdürlükten arkadaşlarımız olacak. Kimse kimsenin üstü olmayacak. 9 parmaklı bir yumruk olacağız. 12-13 Aralık'a kadar bütün hazırlıklarımızı, çalışamalarımızı yaparak, 13 Aralık'ta da bir şölen yapacağız"

Gökkuşağı Hareketi Delege Toplantısı

Gökkuşağı Hareketi Delege Toplantısı

Gökkuşağı Hareketi Delege Toplantısı

ALTAN: "9 PARMAKLI YUMRUK OLACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 8 yıl önce
BENDE SIZE KATILIYORUM HAKLISINIZ BENDE TK DA CALISMIYORUM AMA DEDIKLERINIZE HAK VERIYORUM ONLAR KENDILERINI HALA ASKERDE ALAY ICERISINDE GEZERKEN DUSUNUYORLAR BUNUN ICIN SELM VERMEZLER MAASLARIDA COK OLDUGU ICIN KIMSEYE EYVALLAHI YOK SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet ben bir kaptanım ama TK dan değilim arkadaşım.. sen maalesef kendi kaptanlarınla karıştırma bizleri.. Bizler 3 kuruşa tamah etmek için havada sürünürcesine düşük hızlarla gidip uçuş saatini fazla yazıp fazla uçuş parası alanlardan değiliz..Kabin ekibi yada teknik ekibi düşünmeyen sadece kendi çıkarlarını düşünenenlerden değiliz.. yolda gözgöze geldiği meslekdaşlarına kafa çevirmeden merhaba demeden yürüyüp giden TK cı yada Sunex cilerden değiliz.. !! kendi kaptanlarınla karıştırma o yuzden !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SIZIN KAPTAN OLDUGUNUZU DUSUNUYORUM BU YUZDEN YORUM YAPMAK ISTEDIM SAYIN KAPTAN SIZDE CESARETINIZ VARSA UCMUYORUZ DEYIN OZAMAN YADA YONETIME GIDIP HESAP VERMEYELIM DEMEYIN YADA PAZAR GUNU UCMAK ICIN SIRKET TELEFONLARINI MESGUL ETMEYIN VE BUNUDA BILINKI SIZIN EVINIZI TEMIZLEYEN 10 ISCIDEN BIRI SENDIKA BASKANI OLURSA ONU BIRDAHA EVINIZE ALMAZSINIZ DOGRUMU DGRU GERCEK SU KI NE KAPTANDAN NE KABIN MEMURUNDAN SENDIKA OLUR BUNU ANCAK YILLARIN BIRIKIMI VE BILGILI OLAN EMIR ALTINDA CALISMAYAN BIR INSAN YAPAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SAYIN BAHADIR BEY PEGASUSTA CALISIYORSUNUZ VE CALISTIGINIZ SIRKETTEKI KAPTANLARIN VE KABIN MEMURLARININ HAKLARINI NEDEN SAVUNMUYOR VE ONLARIDA SENDIKALI YAPMIYORUNUZ DAA- THY DEKI KAPTANLARIN VE KABIN MEMURLARININ UYESI OLDUGU VE DAHA BASKA SIRKETTE CALISAN, PERSONELIN UYESI BULUNDUGU SIZI TAMAMIYLA ILGILENDIRMEYEN BIR SENDIKADA NICIN BASKAN OLMAYA CALISIYORSUNUZ.SIZI ISTEN CIKARAN THY YONETIMINE : BAKIN BASKAN OLDUM ONA GOREMI DIYECEKSINIZ YANI BUKADAR INSANI SIZIN KENDI SAHSIYETINIZ ICINMI KULLANACAKSINIZ. SIZ BASKAN DA OLACAGINIZI DUSUNMUYORUM.SAYILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000