07 Haziran 2014, Cumartesi 15:49:50

ALMANLAR 3. HAVALİMANI'NI GÜNDEME TAŞIDI

Alman haber ajansı DPA, Türkiye'de son dönemde ardı ardına hayata geçirilen ya da çalışmalarına başlanan önemli proejelere ilişkin yayımladığı haberde, İstanbul'daki '3. Havalimanı Projesi'ne geniş yer ayırdı.
  • Wolsvagen olayından belli sayın Almanya hayranları arkadaşlar Almanlar herşeyin en iyisini yapar hırsızlığında
  • almanlar ve doĞGAN GRUBU EL ELE VERMİŞLER 3. HAVAalanına yapımına karsı çıktılar. yok bortu bocek olecekmis camuzlar olecek kaymak yiyemeyz falan filan. bir de cnn turkte her pazar haber yaptılar sanki çok seviyorlar doğayı o zaman hilton otelinin yerine den 5 tane kule dikeceklerdi de izin alamadılar ya. 3. havaliman yapıldığında franfurt ve munich merkez olmaktan çıkacaK bu kadar net. sonra amsterdam ve londıon heatrow da merkez olmayacak. zaten thy lufthansanın yolcularını aldı transit yolcularını sildi süpürdü en sonunda luftahnsa thy ile antlaşmasını iptal etti tum yolcuları thy aldı ya. kaliteli servis ve hizmet..
  • Ben Türkiye'nin de, Almanya'nın da için ve her yerinde yıllarca bulundum. Ve diyorum ki: Allah iyi ki Almanları yaratmış. Nokta. (Önce adam olup kendimizi bir gözden geçirelim, kurallara uymayı, çalmamayı, çırpmamayı, işimizi düzgün yapmayı, dürüst çalışmayı, eşitlik ve hukuk önünde herkesin denkliğini kabul etmeyi öğrenelim. Bu muz cumhuriyeti halimizle onların nalına mıh bile olamayız. Kendimizi kandırmayalım). Arabayla iş olmaz diyen şunu bilsin ki, adamlar en küçük bir markanın en sıradan modelinde bile bizim kapasitemizi 10 a katlıyor, sadece otomotiv değil ağır sanayi ve endüstrinin her alanında bizden 100 misli güçlüler. Altyapı, arge, bilime yatırım var. Istedikleri anda istedikleri herşeyi üretebilecek altyapı ve teknolojileri var. Bilgi var. Know-how var. Yemeklere gelince, başkasının gözünde bizim yemekler iğrenç. Onlara göre de bizimkiler kötü. Ayrıca adamlar pasta ve tatlı üretiminde dünya birincisi. Senin ülkene geliyor çünkü sen kendi tatil köylerinde gecelik 750 liraya herşey dahil yaparken adamlara gecelik 50-60 lira gibi komik rakamlar. Geliyor çünkü senin ülkenden faydalanıyor. Senin ülkende sen kullanılıyorsun. Haberin yok. Yol mu görmek istiyorsun oraya git. Düzen mi görmek istiyorsun. Oraya git. Doğa mı görmek istiyorsun. Oraya git. Saygı mı görmek istiyorsun oraya git. Yağmur yağar arabalar kirlenmez. Trafikte yayaya ve insanlara saygı var. Senin ülken maganda kaynıyor kendinden haberin yok. Önce şapkayı önümüze koyalım. Düşünelim. Biz ne yapıyoruz diye. Adamlar almış başını gidiyor, sen hala liselerde emzirme odası peşindesin. Sübyancılık işin içinde çünkü. Sen git de ülke gör. Git de Almanya yı gör. Onlara ancak saygı duyabiliriz. Evet maganda sürüsüne değil medeni bir millete hayranım.
  • Bir kağıda + ve - lerini yazın sonra konuşursunuz. Bir zaman lar güzel ülkemde araba ve uçak üretimi ne karşı çıkan zihniyet le 3. Hava alanına karşı çıkan zihniyet aynı rabbim hepimizi ıslah etsin son olarak karşı çıktığınız şeyi kimin yaptığı değil ne yapıldığı önemli. Saygı ve sevgilerimle

DPA yayımladığı haberde, Türkiye'nin, kuruluşunun 100. yıl dönümünde dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yer almak istediği, bunun için de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dev alt yapı projelerini hızlandırdığı belirtildi.

Bunlardan en iddialısının ise dünyanın en büyüğü olacağı belirtilen İstanbul'un kuzeyinde yapılacak yeni havalimanı olduğu ifade edilen haberde, ‘’Berlin, yeni havalimanın hayalini kurarken İstanbul’da gerçekler ortaya koyuluyor. Tüm mega projeler gibi Başbakan Erdoğan bunu da kendi konusu yaptı’’ denildi.

Burada, yılda 150 milyon yolcuya hizmet verileceğine işaret edilen haberde, ‘’Karşılaştırırsak Almanya’nın en büyük dağıtım noktası Frankfurt Havalimanı geçen yıl toplam 58 milyon yolcuya hizmet verdi’’ ifadesi kullanıldı.

Haberde, Türkiye'deki bazı gazetelerin coşkulu bir şekilde yeni havalimanının dünyanın en büyüğü olacağını yazdığını, en son haberlere göre de havalimanının 2018 yılında açılacağı belirtildi.

İstanbul’daki yeni havalimanının inşası ve işletmesi için Türk şirketlerin oluşturduğu bir konsorsiyumun geçen yılın mayıs ayında 22 milyar avroluk teklifle ihaleyi kazandığına işaret edilen haberde, havalimanının Türk Hava Yolları'nın (THY)  da merkezi hizmet noktası olmasının istendiği kaydedildi.

Haberde, Alman hava yolu Lufthansa’nın rakibi THY’nin yüzde 49'unun devlete ait olduğu belirtilerek, THY'nin filosunu ve uçuş ağını hızlı bir şekilde geliştirdiğini vurgulandı.

THY’nın büyüme istedğinin ülkenin ekonomik gelişme arzusunun simgesi olduğu ifade edilen haberde, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’ın Anadolu Ajansı’na bu ayın başında yaptığı açıklamada geçen, "Dünyayı geçtik, havada rakip tanımıyoruz’’ ifadesine yer verildi.

Elvan’ın 2002 yılında Türkiye’den sadece 60 hedefe uçulduğu, şimdi bu sayının 234’e ulaştığını açıkladığı kaydedildi.

ALMANLAR 3. HAVALİMANI'NI GÜNDEME TAŞIDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Yerbil ~ 3 yıl önce
Wolsvagen olayından belli sayın Almanya hayranları arkadaşlar Almanlar herşeyin en iyisini yapar hırsızlığında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 4 yıl önce
almanlar ve doĞGAN GRUBU EL ELE VERMİŞLER 3. HAVAalanına yapımına karsı çıktılar. yok bortu bocek olecekmis camuzlar olecek kaymak yiyemeyz falan filan. bir de cnn turkte her pazar haber yaptılar sanki çok seviyorlar doğayı o zaman hilton otelinin yerine den 5 tane kule dikeceklerdi de izin alamadılar ya. 3. havaliman yapıldığında franfurt ve munich merkez olmaktan çıkacaK bu kadar net. sonra amsterdam ve londıon heatrow da merkez olmayacak. zaten thy lufthansanın yolcularını aldı transit yolcularını sildi süpürdü en sonunda luftahnsa thy ile antlaşmasını iptal etti tum yolcuları thy aldı ya. kaliteli servis ve hizmet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ben Türkiye'nin de, Almanya'nın da için ve her yerinde yıllarca bulundum. Ve diyorum ki: Allah iyi ki Almanları yaratmış. Nokta. (Önce adam olup kendimizi bir gözden geçirelim, kurallara uymayı, çalmamayı, çırpmamayı, işimizi düzgün yapmayı, dürüst çalışmayı, eşitlik ve hukuk önünde herkesin denkliğini kabul etmeyi öğrenelim. Bu muz cumhuriyeti halimizle onların nalına mıh bile olamayız. Kendimizi kandırmayalım). Arabayla iş olmaz diyen şunu bilsin ki, adamlar en küçük bir markanın en sıradan modelinde bile bizim kapasitemizi 10 a katlıyor, sadece otomotiv değil ağır sanayi ve endüstrinin her alanında bizden 100 misli güçlüler. Altyapı, arge, bilime yatırım var. Istedikleri anda istedikleri herşeyi üretebilecek altyapı ve teknolojileri var. Bilgi var. Know-how var. Yemeklere gelince, başkasının gözünde bizim yemekler iğrenç. Onlara göre de bizimkiler kötü. Ayrıca adamlar pasta ve tatlı üretiminde dünya birincisi. Senin ülkene geliyor çünkü sen kendi tatil köylerinde gecelik 750 liraya herşey dahil yaparken adamlara gecelik 50-60 lira gibi komik rakamlar. Geliyor çünkü senin ülkenden faydalanıyor. Senin ülkende sen kullanılıyorsun. Haberin yok. Yol mu görmek istiyorsun oraya git. Düzen mi görmek istiyorsun. Oraya git. Doğa mı görmek istiyorsun. Oraya git. Saygı mı görmek istiyorsun oraya git. Yağmur yağar arabalar kirlenmez. Trafikte yayaya ve insanlara saygı var. Senin ülken maganda kaynıyor kendinden haberin yok. Önce şapkayı önümüze koyalım. Düşünelim. Biz ne yapıyoruz diye. Adamlar almış başını gidiyor, sen hala liselerde emzirme odası peşindesin. Sübyancılık işin içinde çünkü. Sen git de ülke gör. Git de Almanya yı gör. Onlara ancak saygı duyabiliriz. Evet maganda sürüsüne değil medeni bir millete hayranım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 4 yıl önce
tebrikler cok guzel yorum olmus anlayana tabii...
Kamil ~ 2 yıl önce
Doğru kardeş her pazar heimlerine cekilip perdenin arkasından su bi suç islesede polizei ye bir şikayet etsem diye ha birde şu var götlerinin korkularından yere izmarit atamayanlar benim ülkeme giriverdimi resmen etrafa siciyorlar ne insana saygısı olacak insana saygısı olan vize serbestisi gibi verilen sözleri tutar alayı afrikayi somurmedimi
arkadaş ~ 4 yıl önce
Bir kağıda + ve - lerini yazın sonra konuşursunuz. Bir zaman lar güzel ülkemde araba ve uçak üretimi ne karşı çıkan zihniyet le 3. Hava alanına karşı çıkan zihniyet aynı rabbim hepimizi ıslah etsin son olarak karşı çıktığınız şeyi kimin yaptığı değil ne yapıldığı önemli. Saygı ve sevgilerimle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000