26 Ekim 2008, Pazar 12:17:17

Ali Sabancı çark etti

Pegasus HavaYolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, katıldığı bir televizyon programında "3,5 havayolu kalacak" açıklamasına da açıklık getirdi.
  • yıldırım sana çok ayıp beni bu yaşa thy nin yediğim ekemk getirdi ben yediğim ekmeğe hıyanet etmem şimdide sabancının ekmeğini yiyorum burda herkes bol keseden sallıyor.
  • yazılarının bazıları çok güzel takdir bana ait değil ama süper ama bazıları desteksiz seni tanıyorum iyi uçuşlar uzak doğudan msajlarını bekliyoruz
  • :D yorumlara bak ya şu anda bir numara kim? bitmiştir..
  • bazen çok sertsin bazen de doğruları söylüyorsun sanırım bu tutumun seni bana tanıttı.ayşe bacıda kahvaltı yaptıkmı

Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, katıldığı televizyon programında “3,5 havayolu kalacak” açıklamasını, birleşme mesajı olarak söylediğini ifade etti.

Sabancı, sözlerine: “Türkiye’de toplam 240 adet yolcu uçağı var, 100 adeti Türk Hava Yolları’nın, geri kalan 140 adet uçak da özel şirketlerin. Yani 17 şirketin 140 uçağı var, rezalet. Deminde söylediğim gibi, birleşmelerin olması gerekiyor fakat, egolar arka cepte olacak, ön cepte değil. Bu yüzden Türkiye’de birleşmeler çok zor.” diyerek devam etti.

Türk Hava Yolları için ‘Bayrak Taşıyıcısı’ denmesini de anlamadığını söyleyen Sabancı; “Bizim uçaklarımızda da Türk Bayrağı var, Onur da da var, neden sadece Türk Hava Yolları için böyle söyleniyor anlamıyorum” dedi.

Kriz ortamında reklama daha ağırlık verdiklerini söyleyen Sabancı, reklam bütçelerini uçak başına hesapladıkları zaman Türk Hava Yolları’ndan daha fazla reklam bütçeleri olduğunu belirtti.

Ayrıca Türk Hava Yolları’nı dış hat uçuşlarında Almanya hattında çok zorladıklarını da belirtti.

Pegasus Kart’ın diğer kartlara göre daha avantajlı olduğunu söyleyen Sabancı, “Bizim kartımızda kontenjan sınırlaması yok, diğer kartlarda mil biriktikten sonra yoğun olan bir hatta kontenjana takılıyorsunuz” dedi.

Öte yandan Sabancı, havalimanlarının da düşük maliyetli olması gerektiğini belirtti.
Sabancı, “Kasım ayında 3,5 havayolu kalacak” demişti ve son yaptığı açıklamada ise 1-2 yılı bulacağını belitti.

Ali Sabancı çark etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

tecnicman ~ 10 yıl önce
yıldırım sana çok ayıp beni bu yaşa thy nin yediğim ekemk getirdi ben yediğim ekmeğe hıyanet etmem şimdide sabancının ekmeğini yiyorum burda herkes bol keseden sallıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
leo ~ 10 yıl önce
yazılarının bazıları çok güzel takdir bana ait değil ama süper ama bazıları desteksiz seni tanıyorum iyi uçuşlar uzak doğudan msajlarını bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
:D yorumlara bak ya şu anda bir numara kim? bitmiştir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
leo ~ 10 yıl önce
bazen çok sertsin bazen de doğruları söylüyorsun sanırım bu tutumun seni bana tanıttı.ayşe bacıda kahvaltı yaptıkmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000