13 Haziran 2012, Çarşamba 09:41:44

ALİ BABACAN'DAN THY CEVABI

TBMM Genel Kurulu'nda, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısının görüşülmesi sırasında THY konusu da gündeme geldi...
  • tabiki bakan babacan zararı konuşmak lazım.şayet grev kararı'nın kalkması meclise verilmeseydi thy 2011 zararı 1 milyar dolar hükümetin kucağında kalacaktı.kazanılmış hak grev sendikal hakise tartışılamaz ise.yani ana yasanın 1'inci maddesi kaldırılamaz ise.grev de kaldırılamaz .sendika tc hükümetinde hukuk var diye diretmiştir .ama görülüyorki .1 milyar doları unutturmak için hukuk ayaklar altına alınmıştır.üstelik bakan bunu görmeden açıklama yapıyor.buna dense dense balık zihniyeti denir.balık tutan iyi bilir.
  • once,kac akrabani,yakinini bu sirkete soktun,hangi gorevlerde hangi maaslari aliyorlar,onlari bir aciklada gorelim
  • eğer bu işi yapıyorsam mparası yüzünden yapıyorum. suradaki insanların 500 lirasını kesin eminim ki yüzde 70 i çalışmaz. yoksa bu iş yapılacak gibi bir iş değil. kimseler severek yapmıyor. hatta severek yapmaya calısanları da bir güzel soğuttular meslekten.
  • Senin parti cokmu millete cokmu hizmet ettide badem biyiklilara kaldin?

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bir milletvekillinin işten çıkarılan THY çalışanlarına ilişkin sorusunu yanıtlarken, söz konusu kurumun ülke ekonomisi üzerindeki etkisine dikkati çekti.

Babacan, ''Böylesine kritik sektörlerde yaşanması olası olumsuzlukların giderilmesi önemli. Unutmayın yüzlerce uçak seferi iptal oldu. Belki binlerce, onbinlerce vatandaş mağdur oldu. Çok ciddi zararlar meydana geldi. Türkiye'nin ciddi kayıpları oldu. Bu kayıpları kimlerin telafi edeceğinin ayrıca konuşulması gerekiyor'' diye konuştu. 

ALİ BABACAN'DAN THY CEVABI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

? ~ 6 yıl önce
tabiki bakan babacan zararı konuşmak lazım.şayet grev kararı'nın kalkması meclise verilmeseydi thy 2011 zararı 1 milyar dolar hükümetin kucağında kalacaktı.kazanılmış hak grev sendikal hakise tartışılamaz ise.yani ana yasanın 1'inci maddesi kaldırılamaz ise.grev de kaldırılamaz .sendika tc hükümetinde hukuk var diye diretmiştir .ama görülüyorki .1 milyar doları unutturmak için hukuk ayaklar altına alınmıştır.üstelik bakan bunu görmeden açıklama yapıyor.buna dense dense balık zihniyeti denir.balık tutan iyi bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akraba ~ 6 yıl önce
once,kac akrabani,yakinini bu sirkete soktun,hangi gorevlerde hangi maaslari aliyorlar,onlari bir aciklada gorelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik a.ş. ~ 6 yıl önce
eğer bu işi yapıyorsam mparası yüzünden yapıyorum. suradaki insanların 500 lirasını kesin eminim ki yüzde 70 i çalışmaz. yoksa bu iş yapılacak gibi bir iş değil. kimseler severek yapmıyor. hatta severek yapmaya calısanları da bir güzel soğuttular meslekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kime hizmet diyene ~ 6 yıl önce
Senin parti cokmu millete cokmu hizmet ettide badem biyiklilara kaldin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000