26 Aralık 2012, Çarşamba 08:26:00

AKP'Lİ ÇALIK'TAN THY'YE TEŞEKKÜR

THY yolcularına ücretsiz ikram edilen kayısı paketi içinde; bir adet gün kurusu, bir adet de kükürtlü kayısı yer alıyor...
  • Akıl ishalini neyin yaptığını da iyi biliyor olmalılar. Zira her gün böyle şeyler ishal olmuş bir akıldan başka neren gelir ki? Çiftçiye faydası olacakmış. Çiftçi mi kaldı ki bu memlekette. Domatesi, muzu, elmayı, portakalı, MISIRI bile ithal ediyor memleket. Ha tabi taşeronlukla kalan üç-beş çiftçinin elindekini tohum parasına alıp, o tohum parasını da İsraile peşkeş çekilmesinden bahsediliyorsa ona diyecek sözümüz yok bizde kenara çekilip alkışlayalım bunları yandaşların yaptığı gibi.
  • basbakan in oglunun ceo lugunu yaptigi calik holding in sahibesi galiba bu bayan...
  • İnsallah son gulen olmam cunku THY nin iyiligi ulkemin iyiligidir. THY ye laf etmiyor yonetime laf ediyorum. İckinin kaldirilmasi yakin ;) bekleyin gorun... Yanliz arkadasin su bagirsak olayina yazdigi cevap superdi:)))
  • Uzun ucak yolculuklarinda bagirsaklarin hizli calismasi iyi birsey mi? Ucaklardaki tuvaletleri hic gormediniz herhalde.

Malatya'nın dünyaca meşhur kuru kayısısının uçak yolcularına bedava dağıtılmaya başlandığı ve böylece hem ikram, hem de reklam olduğu bildirildi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamdi Topçu ile görüşmelerimiz neticesinde, yıllardır konuştuğumuz ancak bir türlü uçuramadığımız kayısımızı, nihayet 10 Aralık 2012'den beri Türk Hava Yolları'nda uçurmaya başladık. 204 noktada 30 milyon yolcuya ikram edilecek" diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yüzde 75'i THY ve yüzde 25'i de Malatya Pazarı tarafından karşılanıp THY yolcularına ücretsiz ikram edilen kayısı paketi içinde; bir adet gün kurusu, bir adet de kükürtlü kayısı yer alıyor. Jelatinli paketin üzerinde ise 'doğal mucize Malatya kuru kayısısı' yazıyor. Kayısının içindeki maddelerin yer aldığı Türkçe ve İngilizce yazıda da, bilgilendirme yapılıyor.

Öte yandan, kayısının yararları ise şöyle belirtiliyor: "Tok tutması nedeniyle diyet yapanların tercih ettiği meyvelerden, kanseri önleyici ve tansiyonu düşürücü özelliğe sahip, bağırsakları iyi çalıştırdığından kilo verilmesini kolaylaştırıyor. Kayısı iyi bir beta karoten kaynağı, akciğer ve mide kanserlerinden koruyucu özelliğe sahip, yorgunluk giderici, beslenme problemi olan yaşlıların potasyum eksikliğine bağlı depresyon sorunlarının giderilmesinde çok faydalı olup, ayrıca gırtlak iltihabına ve astıma da iyi geliyor. Astımda balgam söktürücü özelliğe sahip, kabızlığı önleyici, ayrıca gece körlüğünü de önlüyor. Yaşlanmaya karşı vücudu koruyor. Beynin düzenli çalışmasını sağlıyor, strese iyi geliyor. Ülserin iyileşmesinde de rol oynarken, kan yapımını artırarak kansızlığa iyi geliyor, karaciğere iyi geliyor. Kemiklerin daha düzgün ve sağlam olmasını sağlayan kayısı, kansere karşı koruyor, kalp kaslarını kuvvetlendirip daha düzenli olarak çalışmasını sağlıyor. Böbreklerde oluşan taşların azalmasında da rol oynuyor. Kuru kayısılar da, potasyum bakımından daha zengin oluyor." 

AKP'Lİ ÇALIK'TAN THY'YE TEŞEKKÜR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Akıl ishali ~ 5 yıl önce
Akıl ishalini neyin yaptığını da iyi biliyor olmalılar. Zira her gün böyle şeyler ishal olmuş bir akıldan başka neren gelir ki? Çiftçiye faydası olacakmış. Çiftçi mi kaldı ki bu memlekette. Domatesi, muzu, elmayı, portakalı, MISIRI bile ithal ediyor memleket. Ha tabi taşeronlukla kalan üç-beş çiftçinin elindekini tohum parasına alıp, o tohum parasını da İsraile peşkeş çekilmesinden bahsediliyorsa ona diyecek sözümüz yok bizde kenara çekilip alkışlayalım bunları yandaşların yaptığı gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
galiba ~ 5 yıl önce
basbakan in oglunun ceo lugunu yaptigi calik holding in sahibesi galiba bu bayan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cvp >>cvp ~ 5 yıl önce
İnsallah son gulen olmam cunku THY nin iyiligi ulkemin iyiligidir. THY ye laf etmiyor yonetime laf ediyorum. İckinin kaldirilmasi yakin ;) bekleyin gorun... Yanliz arkadasin su bagirsak olayina yazdigi cevap superdi:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cvp ~ 5 yıl önce
yöneticileri eleştirebilirsiniz, şahsi düşünceniz ancak saçma yollardan boş eleştiri yaparsanız gülünç duruma düşersiniz. eğer THY sadece Türklere hizmet etseydi haklı olabilirdiniz. ancak bu bir global şirket böyle birşey imkansız...
Uzun yolculuk ~ 5 yıl önce
Uzun ucak yolculuklarinda bagirsaklarin hizli calismasi iyi birsey mi? Ucaklardaki tuvaletleri hic gormediniz herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000