20 Ekim 2014, Pazartesi 14:01:49

AIRPORTHABER KADROSUNA GÜÇLÜ BİR İSİM GELİYOR

Yıllardır havacılık sektöründe hizmet veren ve uzmanlığı tamamen hava hukuku olan Lale Selamoğlu Kaplan Airporthaber ailesine katıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren haftalık yazıları ile havacılık hukuku ve çalışanların haklarını içeren görüşlerini sizlerle paylaşacak.
  • Hoş geldiniz Lale hanım, bilhassa Habom konusunda yazılarınızı bekliyoruz.
  • Hoşgeldiniz, hayırlı olsun. Lale Hanım. OG
  • Tebrikler airporthaber harika transfer. Hayırlı olsun Lale hanım
  • sozde "birlesme" sirasinda hangi haklarimizin ucup gidecegi ile baslarsaniz, HABOM personelini cok mutlu edersiniz. hayirli olmasini dilerim, lale hanim.

Yıllardır havacılık sektöründe hizmet veren ve uzmanlığı tamamen hava hukuku olan Lale Selamoğlu Kaplan AirportHaber ailesine katıldı. Önümüzdeki haftadan itibaren haftalık yazıları ile havacılık hukuku ve çalışanların haklarını içeren görüşlerini sizlerle paylaşacak.

Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi Mezunu Lale Selamoğlu Kaplan AirportHaber ailesine güç katacak. Çalışanların haklarını bilmedikleri, bir havacılık kanunun bile olmadığı sektörün hukuksal anlamda aydınlanmasını sağlayacak olan Kaplan, önümüzdeki haftadan itibaren yazıları ile havacılık sektörüne hukuksal ışık tutacak.

Türk Hava Yolları’nda önemli görevlerde bulunan ve son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda görev yapan Lale Selamoğlu Kaplan serbest avukatlık yapıyor.

Aynı zamanda Hüsnü Özyeğin Üniversitesi’nde ders verecek olan Kaplan’ın özgeçmişi şöyle;

1961 tarihinde dünyaya gelen Lale Kaplan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş ve Hava Hukuku, İşbirlikleri , Rekabet Hukuku ,Birleşme ve Devralma konularında uzmandır.Türk Hava Yolları'nda sırası ile Müşavir Avukatlık ve II.Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

Ticaret departmanına geçtikten sonra 2003 -2007 yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Qatar , Bahreyn ,Yemen ve Srilanka bölge  direktörü olarak görev aldı. Türk Hava yollarından emekli olmadan önce Uluslararası İlişkiler ve ittifaklar Başkanı olarak Türk Havayollarının Star İşbirliğine katılımı projesini yönetip tamamladı. THY den emekliliği sonrası Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yapım ve Yatırım A.Ş de öncelikle Genel Müdür danışmanlığı sonra Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü.

Çeşitli üniversitelerde havacılığın önemli konuları hakkında seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır. Hali hazırda Batı Hukuk Bürosunda serbest avukatlık hayatına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesi olup, İngilizce bilmektedir. Önümüzdeki dönemde Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek okulunda Misafir Öğretim Görevlisi olarak Hava Hukuku dersleri verecek.

AirportHaber ekibimize hoş geldiniz. Başarılı yazılarınla bizlere güç vereceksiniz.

AIRPORTHABER KADROSUNA GÜÇLÜ BİR İSİM GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hoş geldiniz Lale hanım, bilhassa Habom konusunda yazılarınızı bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hoşgeldiniz, hayırlı olsun. Lale Hanım. OG

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tebrikler airporthaber harika transfer. Hayırlı olsun Lale hanım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HABOM ~ 4 yıl önce
sozde "birlesme" sirasinda hangi haklarimizin ucup gidecegi ile baslarsaniz, HABOM personelini cok mutlu edersiniz. hayirli olmasini dilerim, lale hanim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000