29 Mayıs 2018, Salı 21:48:42

AirportHaber duyurdu Bilal Ekşi açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bugün personel ile bir araya geldiği iftar yemeğinde zam müjdesini verdi.
  • Bugün bir video izledim kokpitte yardımcı pilotluğu bir robot yapıyordu ve uçağı rahatlıkla piste indirdi,yani artık biraz kendinize çeki düzen verin o kadar da vazgeçilmez değilsiniz artık...
  • Bir yetkilide bizim halimizi soracakmi kadro yok bari zam olsunda evimizi rahat gecindirelim
  • Bakıyorumda herkes kendini dusunerek yorum yapiyor. Bu tk personellerinin hakkıyla sirkete girenleri hariç digerlerine soruyorum acaba taşeronda calisan bir cok kardesimiz kadar bilgi ve birikiminiz varmi? Dayısı olmadigi icin Tk’ya giremeyen taseronlarin haklarindan neden kimse bahsetmiyor? Uc kurus paralarla butun agir islerin yaptirildigi o yukardan bakip ustunluk tasladiginiz taseronlarin haklarini ne zaman konusacagiz?
  • thy yöneticilerıne sesleniyorum bizlerde bu zamlardan neden faydalanmıyoruz verilen 100 tl zam 70 tl si vergi nerede kaldı hak hukuk bizler bu devletin taşören şirketi altında çalışıyoruz kadro için bir çalışma bekliyoruz insanı yaşatki devlet yaşasın saygılarımla

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, bugün personel ile bir araya geldiği iftar yemeğinde zam müjdesini verdi.

AirportHaber'in bugün okuyucularına duyurduğu "THY çalışanlarına ek zam geliyor" haberinin ardından, THY Yönetim Kurulu'nun aldığı kararı sürpriz bir şekilde THY Genel Müdürü Bilal Ekşi personel iftarında açıkladı.

THY Yönetim Kurulu aldığı karar ile pilotlara zam yapmak istiyordu, toplu iş sözleşmesi gereği tek bir gruba zam yapamayacağı için Hava İş Sendikası ile görüşen THY yönetimi, sendikadan görüş istemişti. Sendika da tüm personele zam yapılmasını önermişti. 

Bugün personel iftarında konuşan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, pilotlara yüzde 20 diğer personele ise yüzde 10 zam yapılacağını duyurdu. Zamların ikinci 6 aylık dönemden itibaren geçerli olacağı öğrenildi.

©AirportHaber

AirportHaber duyurdu Bilal Ekşi açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (399)

Robot ~ 3 ay önce
Bugün bir video izledim kokpitte yardımcı pilotluğu bir robot yapıyordu ve uçağı rahatlıkla piste indirdi,yani artık biraz kendinize çeki düzen verin o kadar da vazgeçilmez değilsiniz artık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saf temizlik ~ 3 ay önce
Bir yetkilide bizim halimizi soracakmi kadro yok bari zam olsunda evimizi rahat gecindirelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuksek Lisanslı Taşeronlar ~ 3 ay önce
Bakıyorumda herkes kendini dusunerek yorum yapiyor. Bu tk personellerinin hakkıyla sirkete girenleri hariç digerlerine soruyorum acaba taşeronda calisan bir cok kardesimiz kadar bilgi ve birikiminiz varmi? Dayısı olmadigi icin Tk’ya giremeyen taseronlarin haklarindan neden kimse bahsetmiyor? Uc kurus paralarla butun agir islerin yaptirildigi o yukardan bakip ustunluk tasladiginiz taseronlarin haklarini ne zaman konusacagiz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saf tesisbakım ~ 3 ay önce
thy yöneticilerıne sesleniyorum bizlerde bu zamlardan neden faydalanmıyoruz verilen 100 tl zam 70 tl si vergi nerede kaldı hak hukuk bizler bu devletin taşören şirketi altında çalışıyoruz kadro için bir çalışma bekliyoruz insanı yaşatki devlet yaşasın saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000