15 Mart 2013, Cuma 16:05:55

AIRBUS THY'NİN REKOR SİPARİŞİNİ BÖYLE DUYURDU

Türk Hava Yolları, Türk sivil havacılık tarihinin en büyük siparişini bugün açıkladı. 117 uçaklık rekor sipariş için bir açıklamada Airbus'tan geldi. İşte ayrıntılar...
  • takdir etmeli ki Ak parti iktidarında THY dünya devi haline geldi, bunda ulaştırma bakanının ve Temel Kotilin payı büyük . Kendilerini tebrik ediyorum.
  • kim nederse desin herşey ortada dünyanın sayılı hava yollarından birisi THY,yurt dışında yaşayan birisi olarak daha iyi anliyorum buradaki medyalardan yabancının görüş acısından adamlar bile anlamış
  • uçakmış :) dc3 e cevap verirken bile yalan söylemek zorunda kalanlar:) biride ispanya ile fransa 5 yıl daha batmaz yazmış bu siparişler sayesinde :) habere bir şey demiyeceğim çünkü bu habere sevinenler bu kafada. bitmişler türkiyeyi yıl takunyalılar yönetti diye dev aynasında görüyorlar kendilerini. sayenizde yıl içinde türkiye kalmayacak haberiniz yok. dolayısıyla thy de.
  • her türlü sonuç olarak üst klasmana geçeceğiz...filo yaşı 5.5 olacak...bunlarıda unutmayalım...boru değil bu işler...deltanın filo yaşına bak...ve sonuç olarak adma ihtiyaç var öyle yada böyle...bu işler para ile değil sabırla...bekleyin ve girin işe...adama ihtiyaç var...kasmayın bukadar rahat olun...teknolojinin keyfini sürün...hayat her ülkeye zor sadece THY ye değil...git dışarıda çalış anlarsın...yabancılarda hayran buarada türkiyeye...sandığınız gibi değil...bankalar mafya değil...sadece yazın şemşiye verir kışın o şemsiyeyi alırlar...bankalar olmasa hayat çok daha kötü olurdu...hayat standartlarımız böyle olmazdı...aynı şekilde teknolojide...her sektör birbirine bağlı ve muhtaç...işi bilmiyorlarsa öğretirsiniz...kalkıp size saygısızlık yapacak halleri yok ağız payını verirsin olur biter...uygun bir dil ile...

Airbus, Türk Hava Yolları'nın rekor siparişini şu şekilde duyurdu:

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketi Türk Hava Yolları 25 A321ceo (Current Engine Option - Şuan Sunulan Motor Opsiyonu), 4 A320neo (Current Engine Option - Yeni Motor Opsiyonu), 53 A321neo artı 35 A321neo opsiyonunu içeren 117 adet Airbus A320 uçağı için anlaşma imzaladı. Bu sipariş herhangi bir Türk havayolu tarafından bugüne kadar verilen en büyük sipariş oldu.  Uçakların motor seçimleri ise ileri bir tarihte yapılacak.

Türk Hava Yolları Pazarlama Satış Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu: “Bugüne kadarki en büyük siparişimizi Airbus’a vermiş bulunuyoruz. Müşterilerimiz Türk Hava Yolları’ndan daima en iyisini bekliyor. Ekonomik özellikleri ve sunduğu üstün kabin konforu ile A320ceo ve A320neo uçakları büyüme planlarımızı gerçekleştirmede çok önemli katkıda bulunacaktır” dedi.

Airbus COO’su John Leahy: “Türk Hava Yolları’nın bu yeni siparişi bizi çok mutlu etti. Bu sipariş ile NEO sipariş toplamı lansmanından yalnızca 2 yıl sonra 2 bini aşmış oldu. Bu sipariş aynı zamanda NEO’nun hırslı büyüme planları olan havayolları için en eko-verimli çözüm olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Yüzde 15 yakıt tasarrufu ve kendi sınıfında en geniş kabine sahip olma özelliği Türk Hava Yolları’na rakipleri karşısında büyük bir avantaj sağlayacak” dedi.

Türk Hava Yolları filosunda hâlihazırda 75 adet Airbus A320 ailesi uçağı yer alıyor. Bu yeni sipariş Türk Hava Yolları’na İstanbul’daki merkezinden kısa ve orta menzilli rotalarda uçuş ağını genişletmede yardımcı olacak ve aynı zamanda Airbus uçaklarının ortak kullanım özellikleri sayesinde de tasarruf sağlamış olacak.

Yeni motorlar ve Sharklet ismi verilen kanatçıklarla donatılan A320neo Ailesi uçakları yüzde 15 yakıt tasarrufu sağlıyor. Buna ek olarak A320neo ailesi uçakları NOx emisyonlarında da çift basamaklı tasarrufun yanı sıra motor seslerini de azaltıyor. A320neo 2015 sonlarında, A319neo ve A321neo ise 2016 yılında hizmete girecek.

Dünyanın en çok satan tek koridorlu uçakları olan A320a ailesi uçakları için bugüne kadar 9,150’den fazla siparişi verildi ve 380’den fazla kullanıcıya 5,450 uçak teslim edildi. Gövdesinin yüzde 95’i klasik A320 ile aynı olan A320neo ailesi uçakları böylece filolara kolaylıkla uyum sağlarken 500nm (950km) daha fazla menzil ya da 2 ton daha fazla yük kapasitesi sağlıyor.

AIRBUS THY'NİN REKOR SİPARİŞİNİ BÖYLE DUYURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Emin ~ 5 yıl önce
takdir etmeli ki Ak parti iktidarında THY dünya devi haline geldi, bunda ulaştırma bakanının ve Temel Kotilin payı büyük . Kendilerini tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flight ~ 5 yıl önce
kim nederse desin herşey ortada dünyanın sayılı hava yollarından birisi THY,yurt dışında yaşayan birisi olarak daha iyi anliyorum buradaki medyalardan yabancının görüş acısından adamlar bile anlamış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 5 yıl önce
uçakmış :) dc3 e cevap verirken bile yalan söylemek zorunda kalanlar:) biride ispanya ile fransa 5 yıl daha batmaz yazmış bu siparişler sayesinde :) habere bir şey demiyeceğim çünkü bu habere sevinenler bu kafada. bitmişler türkiyeyi yıl takunyalılar yönetti diye dev aynasında görüyorlar kendilerini. sayenizde yıl içinde türkiye kalmayacak haberiniz yok. dolayısıyla thy de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emin ~ 5 yıl önce
daha çok beklersin, zira Allah senin gibilerinin beklentilerini boşa çıkarır.....
toz pembe duygusal ~ 5 yıl önce
her türlü sonuç olarak üst klasmana geçeceğiz...filo yaşı 5.5 olacak...bunlarıda unutmayalım...boru değil bu işler...deltanın filo yaşına bak...ve sonuç olarak adma ihtiyaç var öyle yada böyle...bu işler para ile değil sabırla...bekleyin ve girin işe...adama ihtiyaç var...kasmayın bukadar rahat olun...teknolojinin keyfini sürün...hayat her ülkeye zor sadece THY ye değil...git dışarıda çalış anlarsın...yabancılarda hayran buarada türkiyeye...sandığınız gibi değil...bankalar mafya değil...sadece yazın şemşiye verir kışın o şemsiyeyi alırlar...bankalar olmasa hayat çok daha kötü olurdu...hayat standartlarımız böyle olmazdı...aynı şekilde teknolojide...her sektör birbirine bağlı ve muhtaç...işi bilmiyorlarsa öğretirsiniz...kalkıp size saygısızlık yapacak halleri yok ağız payını verirsin olur biter...uygun bir dil ile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000