05 Haziran 2013, Çarşamba 15:14:04

AIR CANADA TORONTO-İSTANBUL UÇUŞLARINA BAŞLADI

Türk Hava Yolları'yla codeshare anlaşması imzalayan Air Canada, ilk Toronto-İstanbul uçuşunu bugün gerçekleştirdi.
  • Air canada ile Toronto aktarmalı kübaya gideceğim... Fakat kanada transit vize vermedi, air kanada bu durumda uçak biletini iptal edip, geri ücret ödemesi yapmıyor. Hiç bir ülkeden bu güne kadar vize reddi almamış birisi olarak bu ülkenin transit vizeyi dahi vermemesini açıklayamıyorum, onların açıklaması ise seyahat planınızı inandırıcı bulmuyoruz, fakat birlikte gideceğim arkadaşıma transit vize verdiler. Senin ülkenin uçağıyla bilet Alıyorum(bilmeden büyük hata etmişim) kübaya gideceğim arkadaşımla, senin ülken transit vize vermiyor bir de bilet parasını da vermiyorsun. Bunlar büyük soyguncu. Bir ay boyunca transit vize için üç kere başvurdum, her defasında red. Şimdi o uçağa istanbulda beni alacaklar mı bakıcaz, madem iptal yok, uçalım bakalım Toronto da neler olacak...
  • Kaba ve kibirlidirler ustelik kendi capsizliklarina bile bakma dan ..! .. Yuzlerce dolar para ode rsin bilete , yine de capsiz , capsiz , ellerinde bir tepsi , ucagin icinde sandwich satarlar, kulak lilari para ile satarlar ..!.. Sokmayin capsiz kanadalilari ulkeye , hizmet nedir , yer servisi nedir kendileri bilmez , sen den ogrenir ..!.. Sonra doner , sana satar , sanki kendisi yapmislarmis gibi ..!.. Kanada dan gelenleri cicekler ile karsi layan , yetkilileri ve erkani da ay rica tebrik ederim ..!?.. Bir sorun bakalim , o Kanada ya giden ler , hangi yollar ile oturum almis , nasil Kanada ya girmis ..?.. Midnight express I ezberlettiler millete Kanada da TV lerde oynata -oynata ..!.. Ulkemiz temsilcisi , sayin buyuk elcimiz de hatirlatmistir artik Kanada lilara , biz uluslar arasi hava alan larinda , gocmenlerin kafasina "Teaser" basip oldurmuyoruz , vancouver da oldugu gibi diye ..!.. Kesin ..!
  • Canada'ya yılda en az bir kez uçuyorum ve Aır Canadayı tercih ediyorum. O yaşlı ve işini güzel yapan hostesler muhteşemler. Bir defasında cüzdanımı düşürmüşüm içinde de yüklü miktarda param, hüviyetim, banka kartlarım vrdı. Deliye döndüm. Hava alanında polise koştum. Ben orda beklerken cüzdanımı 10 dk içinde polise teslim etmek için getirdiler. Benim için aır canada da hizmette kusur yok.
  • Canada aktarmali ucuyorsaniz , canada turklerden transit vize istiyor haberiniz olsun.

Air Canada, Toronto-İstanbul arasında sefere başladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ilk sefer nedeniyle düzenlenen törende körüğe yanaşan Air Canada'nın C-FCAF Boeing 767-300ER tipi uçağı su takıyla karşılandı. Yetkililer Toronto'dan İstanbul'a düzenlenen ilk seferde 220 yolcu olduğunu ifade etti. Atatürk Havalimanı'na inen yolcular çiçeklerle karşılandı.

Kanada'nın Toronto kentinden saat 13.00'de İstanbul Atatürk Havalimanı Air Canada yolcuları pasaport kontrolünden geçerken uçuş ekibi ve şirketin yöneticileri ilk uçuş nedeniyle düzenlenen kokteyle katıldı.

Türkiye'nin Kanada Büyükelçisi Dr. Tuncay Babalı, Air Canada Başkan Yardımcısı Claude Morin, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve diğer yetkililer katıldı.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Büyükelçisi Tuncay Babalı böyle bir uçuşu gerçekleştirdikleri için Air Canada yöneticilerine teşekkür etti.

Air Canada Başkan Yardımcısı Claude Morin de "Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları'nın da iş birliği ile stratejik bir bağlantısı noktası olacaktır. İstanbul çıkışlı yolcular Air Canada'nın günde 379 uçuşla Kanada, ABD ve tüm dünyada 135 noktaya erişebileceklerdir" dedi.

Konuşmaların ardından ilk gün anısına pasta kesildi.

Air Canada, Toronto-İstanbul arasında Salı, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftanın üç günü karşılıklı olarak sefer düzenlecek. Air Canada'nın yer hizmetlerini de TGS gerçekleştirecek.

AIR CANADA TORONTO-İSTANBUL UÇUŞLARINA BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Burak ~ 2 yıl önce
Air canada ile Toronto aktarmalı kübaya gideceğim... Fakat kanada transit vize vermedi, air kanada bu durumda uçak biletini iptal edip, geri ücret ödemesi yapmıyor. Hiç bir ülkeden bu güne kadar vize reddi almamış birisi olarak bu ülkenin transit vizeyi dahi vermemesini açıklayamıyorum, onların açıklaması ise seyahat planınızı inandırıcı bulmuyoruz, fakat birlikte gideceğim arkadaşıma transit vize verdiler. Senin ülkenin uçağıyla bilet Alıyorum(bilmeden büyük hata etmişim) kübaya gideceğim arkadaşımla, senin ülken transit vize vermiyor bir de bilet parasını da vermiyorsun. Bunlar büyük soyguncu. Bir ay boyunca transit vize için üç kere başvurdum, her defasında red. Şimdi o uçağa istanbulda beni alacaklar mı bakıcaz, madem iptal yok, uçalım bakalım Toronto da neler olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sirvan ~ 2 yıl önce
Merhaba uzerinden bayag gecmis ama ayni sekilde bende red aldim .Budurumda nasil bir yol izlediniz
Ingiliz Kemal ~ 3 yıl önce
Kaba ve kibirlidirler ustelik kendi capsizliklarina bile bakma dan ..! .. Yuzlerce dolar para ode rsin bilete , yine de capsiz , capsiz , ellerinde bir tepsi , ucagin icinde sandwich satarlar, kulak lilari para ile satarlar ..!.. Sokmayin capsiz kanadalilari ulkeye , hizmet nedir , yer servisi nedir kendileri bilmez , sen den ogrenir ..!.. Sonra doner , sana satar , sanki kendisi yapmislarmis gibi ..!.. Kanada dan gelenleri cicekler ile karsi layan , yetkilileri ve erkani da ay rica tebrik ederim ..!?.. Bir sorun bakalim , o Kanada ya giden ler , hangi yollar ile oturum almis , nasil Kanada ya girmis ..?.. Midnight express I ezberlettiler millete Kanada da TV lerde oynata -oynata ..!.. Ulkemiz temsilcisi , sayin buyuk elcimiz de hatirlatmistir artik Kanada lilara , biz uluslar arasi hava alan larinda , gocmenlerin kafasina "Teaser" basip oldurmuyoruz , vancouver da oldugu gibi diye ..!.. Kesin ..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sude.su ~ 4 yıl önce
Canada'ya yılda en az bir kez uçuyorum ve Aır Canadayı tercih ediyorum. O yaşlı ve işini güzel yapan hostesler muhteşemler. Bir defasında cüzdanımı düşürmüşüm içinde de yüklü miktarda param, hüviyetim, banka kartlarım vrdı. Deliye döndüm. Hava alanında polise koştum. Ben orda beklerken cüzdanımı 10 dk içinde polise teslim etmek için getirdiler. Benim için aır canada da hizmette kusur yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fu ~ 4 yıl önce
Canada aktarmali ucuyorsaniz , canada turklerden transit vize istiyor haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000