10 Aralık 2014, Çarşamba 08:15:38

AHMET DAVUTOĞLU'NDAN VİZE AÇIKLAMASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldık" dedi. Davutoğlu buna karşılık Polonya'dan THY seferlerinin arttırılması ve AB'nin Şengen vize uygulamasının kaldırılmasına destek konusunda söz aldıklarını söyledi.
  • Katowice,Wroclav,Gdansk,Poznan,Lodz seferleri yakındır o zaman.
  • Bu iktidar ezikligini ve caresizligini bile basari olarak millete satmaya calisiyor. Sanki Polonya'nin AB'de o gücü var da, vizeyi kaldirmaya yardimci olacaklar. AB'de Almanyanin ve diger güclü ekonomilerin sözü gecer ve bunlarin vizeyi kaldirmaya hic niyetleri yok, cünkü korkuyorlar fakir ve caresiz insanlar Avrupaya göc edecekler. Kendi dertleri kendilerine yetiyor zaten. Ne zaman bütün Türk halkin ekonomik durumu düzelirse, yani Avrupada tatil yapma gücüne sahip olursa, o zaman Avrupa'da Türkler icin vize kalkar. Ama bu memlekette bir cift lastik ayakkabi bile alamayan vatandas oldukca, Avrupa bizler icin kapali kalacak.
  • zaten vize kalksada gidemeyecek olan kesim bunlari duyup seviniyor, kendini kahvede oturup asgari ucretinde 50 kurusa cay icerken bu haveri tv de gorup,kendi kendine gururlaniyor.. karsi masaya laf atiyor, mahmut abi,gidelim artik polonyaya diye.. bu haberi bu sekilde eksik vermekte olan amaca ulasilmistir,insanimiz kendini iyi hissetmis ve tatmin olmustur..
  • Yandık...bugünden itibaren warşova uçağına vizesi olmayan türk vatandaşları akın akın gelir,birde valla başbakan açıkladı vizeler kalktı diye :)) Kardeşim;vizeler bize değil onlara kalktı,o müjdeyi polonya'lı insanlara verdi sayın başbakan Duyan duymayana haber versin,boşuna yormayın bizi,bizde sizleri yormayalım

Polonya temaslarına Polonya Başbakanı Ewa Kopacz ile başbaşa ve heyetler arası görüşme ile başlayan Davutoğlu görüşmelerde alınan vize kararını önceki akşam açıkladı. 

Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. Yılı Kapanış Etkinliği kapsamında Varşova'daki Ulusal Opera Binası'nda gerçekleştirilen 600.Yıl Konseri ve Resepsiyonu öncesi iki başbakan buluştu. Türkiye'nin evsahipliğinde gerçekleşen Konser ve Resepsiyon öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Polonya Başbakanı Ewa Kopacz'ı kapıda karşıladı. Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan'ın da eşlik ettiği iki başbakan konukları selamladıktan sonra kürsüye çıktı. 

POLONYA'YA VİZELERİ KALDIRMA KARARI ALDIK

"Vefakar Polonya 1923'te Türkiye'yi tanıyan ilk Avrupa ülkesi oldu" diyen Davutoğlu, "Bütün Türk milleti adına söylüyorum. Polonya'nın bağımsızlığı bizim bağımsızlığımızdır. 600. yıl kutlamaları bitmiş olabilir ama Türkiye - Polonya dostluğu kıyamete kadar sürecek, tarihteki yerini her zaman alacaktır. Burada size bir hediyem olacak. 600. yıl hediyesi olarak Polonya'ya vizeleri kaldırma kararı aldık" dedi. Davutoğlu'nun bu sözleri salonda bulunan Polonyalılar tarafından sevinçle karşılandı. Davutoğlu buna karşılık Polonya'dan THY seferlerinin arttırılması ve AB'nin Şengen vize uygulamasının kaldırılmasına destek konusunda söz aldıklarını belirtti.

AHMET DAVUTOĞLU'NDAN VİZE AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

TK ~ 3 yıl önce
Katowice,Wroclav,Gdansk,Poznan,Lodz seferleri yakındır o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göz boyamasi ~ 3 yıl önce
Bu iktidar ezikligini ve caresizligini bile basari olarak millete satmaya calisiyor. Sanki Polonya'nin AB'de o gücü var da, vizeyi kaldirmaya yardimci olacaklar. AB'de Almanyanin ve diger güclü ekonomilerin sözü gecer ve bunlarin vizeyi kaldirmaya hic niyetleri yok, cünkü korkuyorlar fakir ve caresiz insanlar Avrupaya göc edecekler. Kendi dertleri kendilerine yetiyor zaten. Ne zaman bütün Türk halkin ekonomik durumu düzelirse, yani Avrupada tatil yapma gücüne sahip olursa, o zaman Avrupa'da Türkler icin vize kalkar. Ama bu memlekette bir cift lastik ayakkabi bile alamayan vatandas oldukca, Avrupa bizler icin kapali kalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 3 yıl önce
zaten vize kalksada gidemeyecek olan kesim bunlari duyup seviniyor, kendini kahvede oturup asgari ucretinde 50 kurusa cay icerken bu haveri tv de gorup,kendi kendine gururlaniyor.. karsi masaya laf atiyor, mahmut abi,gidelim artik polonyaya diye.. bu haberi bu sekilde eksik vermekte olan amaca ulasilmistir,insanimiz kendini iyi hissetmis ve tatmin olmustur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
visa officer ~ 3 yıl önce
Yandık...bugünden itibaren warşova uçağına vizesi olmayan türk vatandaşları akın akın gelir,birde valla başbakan açıkladı vizeler kalktı diye :)) Kardeşim;vizeler bize değil onlara kalktı,o müjdeyi polonya'lı insanlara verdi sayın başbakan Duyan duymayana haber versin,boşuna yormayın bizi,bizde sizleri yormayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siz ~ 3 yıl önce
siz sayin basbakana yalanci mi diyorsunuz, bindirin ucaga gonderin, topcu odesin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000