16 Ocak 2014, Perşembe 16:37:40

AHL'NİN YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR

Avrupa'nın en yoğun havalimanları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geride bırakarak ilk 5'e girdi.
  • Kaç feet yükselmiş yerden? Çalışanlara yapılmamış zamlara oranlarla yükseldiğini görürüz anca kalkınmışlığı. Burjuvaların cebi dolduğuna göre silin bu haberi.
  • Bu ülkenin çılgın değil akılcı projelere ihtiyacı var. O da Atatürk'ün yeni pist, terminal ve park alanlarıyla geliştirilmesi; Çorlu'nun hızlı tren bağlantısıyla etkin kullanımı, Çorlu, SAW,Atatürk arasında kesintisiz tren bağlantısı. Dikkatinizi çekiyorum tıngır mıngır metro değil! Atatürk'te halen dünya kadar devlete ve özel sektöre ait alt/üstyapı yatırımı var. Biz bunları heba edecek zenginlikte bir ülke değiliz. Üçüncü havalimanının oluşturacağı çevre felaketine ek olarak yapım ve bağlantı yolları yatırımları gereksiz ve mübağlağlı. Sonuçta da İstanbul'lu bu havalimanına şimdi Atatürk'e ulaştığından çok daha uzun zamanda ulaşacak, bunun için daha çok para harcayacak. Havalimanı hizmetleri de daha pahalı olacak. Projeye kentin merkezi yerlerinden bir direk tren bağlantısı bile düşünülmemiş.
  • Bence iç hat uçuşlarını Sabiha ya kaldırsınlar.
  • EVET ÇOK DOĞRU CAMEROON - DUALA HAVA ALANINDAN DAHA FAZLA YOLCU GELDİ-GİTTİ DÜNYA BİRİNCİSİ....

Avrupa'nın en yoğun havalimanları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geride bırakarak ilk 5'e girdi.

Avrupa'nın en yoğun havalimanları açıklandı. 2013'te Londra'nın Heathrow Havalimanı 72.3 milyon yolcuyla liderliğini pekiştirirken İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yükselişi dikkat çekti.

Bloomberg'de yer alan haberde Atatürk Havalimanı'nın 2013'te 51.3 milyon yolcuyla Madrid'in Barajas Havalimanı'nı geçerek 5. sıraya yerleştiği ikinci sıradaki Paris, üçüncü sıradaki Frankfurt ve dördüncü sıradaki Amsterdam'ın İstanbul'un nefesini ensesinde hissettikleri belirtildi. Haberde İstanbul'un neredeyse Amsterdam'ın Schirpol Havalimanı'nı yakaladığına da dikkat çekildi.

YOLCU SAYISI ÇİFT HANELİ BÜYÜDÜ
İlk beş arasında en çok yolcu artışı da İstanbul'da yaşandı Atatürk Havalimanı 2013'te bir önceki yıla göre yolcu sayısını yüzde 14 artırırken Paris Charles de Gaulle'de artış yüzde 0,7'de Frankfurt'ta yüzde 0,9'da kaldı. Lider Heathrow ise yolcu sayısını yüzde 3,4 artırabildi.

Haberde THY'nin yeni seferlerinin trafiği artırdığı belirtirken TAV Havalimanları CEO'su Mustafa Sani Şener'in "2020 hedefimiz olan 100 milyon yolcuya ulaşacağız gibi gözüküyor" görüşlerine de yer verildi.

AHL'NİN YÜKSELİŞİ DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Kaç feet yükselmiş yerden? Çalışanlara yapılmamış zamlara oranlarla yükseldiğini görürüz anca kalkınmışlığı. Burjuvaların cebi dolduğuna göre silin bu haberi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bu ülkenin çılgın değil akılcı projelere ihtiyacı var. O da Atatürk'ün yeni pist, terminal ve park alanlarıyla geliştirilmesi; Çorlu'nun hızlı tren bağlantısıyla etkin kullanımı, Çorlu, SAW,Atatürk arasında kesintisiz tren bağlantısı. Dikkatinizi çekiyorum tıngır mıngır metro değil! Atatürk'te halen dünya kadar devlete ve özel sektöre ait alt/üstyapı yatırımı var. Biz bunları heba edecek zenginlikte bir ülke değiliz. Üçüncü havalimanının oluşturacağı çevre felaketine ek olarak yapım ve bağlantı yolları yatırımları gereksiz ve mübağlağlı. Sonuçta da İstanbul'lu bu havalimanına şimdi Atatürk'e ulaştığından çok daha uzun zamanda ulaşacak, bunun için daha çok para harcayacak. Havalimanı hizmetleri de daha pahalı olacak. Projeye kentin merkezi yerlerinden bir direk tren bağlantısı bile düşünülmemiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İç hatlar ~ 5 yıl önce
Bence iç hat uçuşlarını Sabiha ya kaldırsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M:K ~ 5 yıl önce
EVET ÇOK DOĞRU CAMEROON - DUALA HAVA ALANINDAN DAHA FAZLA YOLCU GELDİ-GİTTİ DÜNYA BİRİNCİSİ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000