06 Ekim 2009, Salı 15:42:42

AHL'DE 'YANLIŞ PARK' TEPKİSİ

THY'nin New York-İstanbul seferini yapan TK-2 sefer sayılı Boeing 777 uçağının Atatürk Havalimanı'nda yanlış yere park ettirilmesi üzerine, uçakta 1 saat beklemek zorunda kalan yolcular tepki gösterdiler...
  • evet uçaklara park yerini doğal olarak ground söyler ama park yerlerini ground ayarlamaz ramp tower ayarlar, ground park yerlerini ramp towerdan alır, ramp tower park yerlerini havayolu şirketleriyle birlikte koordine eder ahl kule
  • Arkadaşlar sizler biliyormusunuz DHMi yer planlaması yaparken körüklerde öncülüğü hep THY'na verdiğini. Ben birebir şahidim. Çünkü körükler THY'nın babasının malı. Eh birde 130 küsur uçağı ısrarla İstanbul Atatürk base uçurmaya kalkarsan yermi kalır küçücük havaalanında. Gidinde dışardaki havaalanlarını bir görün. AHL yanında böcek gibi kalıyor. Böcek havaalanında böcek kafalı DHMi hata yapmış çokmu :)
  • YÜZDE YÜZ DHMİ HATASI.onların daha önemli işleri var.park mark hikaye.yelekle kartla uğraşacağınıza büyük işlerle uğraşın.yeni 777ler geliyor yeni 330lar geliyor ama havaalanında bir değişiklik yok.
  • nerede Celal beynerede Sıtkı bey nerede Faamettin bey neredeler yeni yapılan DHMİbinasında çaylarını içip emeklilik saatlerini dolduruyorlar daha 2 gün önce uçak pistten çıkmamışmıydı ne çabuk unuttuk bu kaçıncı gaf daha kaç tane olucak çıkın şu güzel binadan apronu dolaşın bakın neler oluyor kim ne yapıyor kendi gözlerinizle görün su birikintilerini şu hataları ikaz edin gerekirse ceza verin adam apronda kaza yapıyor 150 dolar ceza kesiyorsunuz adam yelek giymiyor apron kartını alıyorsunuz ama uçak pistten çıkıyor şuçlu yok yanlış park yeri veriliyor ceza yok motora kuş giriyor kuşları kovalayan yok açıkçası çalışan yok işini doğru yapmayan cezasını çekse azda olsa korku olur dikkat eder işini düzgün yapar ama artık aprona çıkında ne olur.

THY'nin New York - İstanbul seferini yapan TK-2 sefer sayılı Boeing 777 uçağının Atatürk Havalimanı'nda yanlış yere park ettirilmesi üzerine, uçakta 1 saat beklemek zorunda kalan yolcular tepki gösterdiler.Uçakta bulunan Türk Sanat Müziği sanatçısı Muazzez Abacı, bu tür olaylara alışık olduğunu söyledi.

262 yolculu uçak, saat 10.40’da Atatürk Havalimanına indi. Yer görevlisi uçağa, yanlışlıkla 114 nolu park yerini tahsis etti. Ancak dev uçak bu park yerine geldiği sırada kanat açıklığı sığmadığı için, yolcusunu indiremedi. Yeni bir park yerine gidebilmek için ise yan tarafta bulunan başka bir uçağın gitmesini bekledi. Yaklaşık bir saat süren bu işlemler sonrasında yolcular yeni park yerindeki uçaktan inebildiler.

Uçağın iniş yapmasından bir saat sonra terminale gelen yolcular, “Yanlış yere park ettirmişler. Park alanı bize ait değilmiş. Pilot bize durumu açıkladı. Başka uygun bir alana park ettik. Bu süre içinde uçağın içinde beklemek zorunda kaldık” diyerek, tepki gösterdiler.

Muazzez Abacı ise, bu tür olaylara alışık olduğunu belirterek, “Amerika’daki torunumu ziyaret ettim. Moral depoladım. Allahıma şükür sağlığım ve moralim çok iyi. Günay’da Bülent Ersoy’la beraber programa çıkacağız” dedi.

Hürriyet

AHL'DE 'YANLIŞ PARK' TEPKİSİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
evet uçaklara park yerini doğal olarak ground söyler ama park yerlerini ground ayarlamaz ramp tower ayarlar, ground park yerlerini ramp towerdan alır, ramp tower park yerlerini havayolu şirketleriyle birlikte koordine eder ahl kule

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar sizler biliyormusunuz DHMi yer planlaması yaparken körüklerde öncülüğü hep THY'na verdiğini. Ben birebir şahidim. Çünkü körükler THY'nın babasının malı. Eh birde 130 küsur uçağı ısrarla İstanbul Atatürk base uçurmaya kalkarsan yermi kalır küçücük havaalanında. Gidinde dışardaki havaalanlarını bir görün. AHL yanında böcek gibi kalıyor. Böcek havaalanında böcek kafalı DHMi hata yapmış çokmu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
YÜZDE YÜZ DHMİ HATASI.onların daha önemli işleri var.park mark hikaye.yelekle kartla uğraşacağınıza büyük işlerle uğraşın.yeni 777ler geliyor yeni 330lar geliyor ama havaalanında bir değişiklik yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
nerede Celal beynerede Sıtkı bey nerede Faamettin bey neredeler yeni yapılan DHMİbinasında çaylarını içip emeklilik saatlerini dolduruyorlar daha 2 gün önce uçak pistten çıkmamışmıydı ne çabuk unuttuk bu kaçıncı gaf daha kaç tane olucak çıkın şu güzel binadan apronu dolaşın bakın neler oluyor kim ne yapıyor kendi gözlerinizle görün su birikintilerini şu hataları ikaz edin gerekirse ceza verin adam apronda kaza yapıyor 150 dolar ceza kesiyorsunuz adam yelek giymiyor apron kartını alıyorsunuz ama uçak pistten çıkıyor şuçlu yok yanlış park yeri veriliyor ceza yok motora kuş giriyor kuşları kovalayan yok açıkçası çalışan yok işini doğru yapmayan cezasını çekse azda olsa korku olur dikkat eder işini düzgün yapar ama artık aprona çıkında ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000