16 Ocak 2013, Çarşamba 16:39:55

AHL'DE PKK SLOGANLARI

Türk Hava Yolları'nın TK1822 sefer sayılı tarifeli uçağı ile dün saat 16:20'de Paris'ten İstanbul'a getirilen 3 PKK'lı kadının cenazesi, THY'nin tarifeli uçağı ile saat 18:45'de İstanbul'dan Diyarbakır'a gönderilecek.
  • AHL'de sirk mi varmış ? hem de biletsiz !
  • pkk slogan atsın polis baksın."Ne mutlu Türküm diyene" dersin kafana cobu yersin, mahkeme koridorlarında gezersin, face ye Türk yazarsın evinde basılırsın ,yerlerde sürüklenirsin,Türklük senin neyine denir aşağılanırsın, eğer pkk ve ağlayan gözü yaşlı siyasetçileri , alkışlarsan baş tacısın.Vay anasına memlekete bak ne hale getirilmiş ALLAH ACISIN.
  • Akli basinda , terorizmi yok etmek icin ne istedigini ve ne yapilmasi gerektigini iyi bilen bir ulkede bu rezil,devletin agirliginin,ciddiyetinin cignendigi goruntuleri goremezsiniz...Terorizmi savunanlarin adeta cirit attigi bir ulkede yasiyoruz ve bu ulkeyi sozum ona yonetenler bunlari engellemiyor..Otobusu yakarlar,terorizm naralari atarlar gozaltina alinip serbest birakilirlar, carsi vs bombalarlar 3-5 sene yatar cikarlar, Istanbul,Antalya,Bodrum,Izmir deki otellerden,sirketlerden,dukkanlardan bunlara oluk oluk para akar kimse ses cikarmaz, kacak elektrik kullanirlar,devleti soyarlar,hirsizlik,adilik yaparlar yaptiklari yanlarina kar kalir,bir de utanmadan turk-kurt kardes derler adi,vatan hainleri!!! Neden bu isler bitmez? Cunku ucunda cok para ve cikar varda ondan!!! Cikar adam gibi yasalari , uygula en agir yaptirimlari,idami geri getir, terorizmi ama az ama cok savunanlari idam et, gorelim bakalim neler oluyor???? Yeter be, biktik 30 yildir bunlarin temizlenememesinden!!!!!
  • Bu havalimaninda cenazeyi karsilamaya gelen 300 kisiye beynimden gecen tum sozleri armagan ediyorum!

Cenazalerle aynı uçakla gelen Sakine Cansız'ın annesi Zeynep Cansız, Paris'te gazetecilere yaptığı açıklamada "Artık barış gelsin, artık analar ağlamasın. Barış istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Ben asker ölse de ağlarım, ben anayım" dedi. Cenazelerin gelişinden saatler önce polis, Atatürk Havalimanı çevresinde adeta kuş uçurtmadı, İç Hatlar önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup ise, sloganlar atıp, alkış tutarak cinayetleri protesto etti.

Türk Hava Yolları'nın TK1822 sefer sayılı tarifeli uçağı ile dün saat 16:20'de Paris'ten İstanbul'a getirilen 3 PKK'lı kadının cenazesi, THY'nin tarifeli uçağı ile saat 18:45'de İstanbul'dan Diyarbakır'a gönderilecek. Aysel Tuğluk, Sebahat Tuncel'in de eşlik ettiği cenazelerle birlkte Cansız, Doğan ve Söylemez Aileleri de geldi. Sakine Cansız'ın annesi Zeynep Cansız ve babası İsmail Cansız da aynı uçakta yer aldı. Uçağın hareketinden önce Paris'te gazetecilere bir açıklama yapan anne Cansız, "Artık barış gelsin, artık analar ağlamasın. Barış istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Ben asker ölse de ağlarım, ben anayım. Bu meseleler dursun artık. Artık barış istiyoruz. Barış olsun, kızım görmemiş, başkaları görsün" dedi.

300 KİŞİLİK PROTESTO GÖSTERİSİ YAPTI

Cenazeleri karşılamak için Atatürk Havalimanı İç Hatlar önüne yaklaşık 300 kişilik bir grup ise erken saatlerde gelerek bekledi. Cinayetleri protesto eden grup Kürtçe ve Türkçe sloganlar attı. Öldürülen 3 PKK'lı kadının fotoğraflarını yapıştırdıkları afişi de havalimanı önünde kurulan polis barikatına astı.

VALİ: UÇAKTAN UÇAĞA TRANSFER EDİLECEKLER

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da cenazeler gelmeden önce yaptığı açıklamada ''Fransa'dan İstanbul'a geliş ve yapılması düşünülen cenaze merasimleri ilgili bir takım planlamalar var. Emniyetimiz ve emniyet güçlerimiz, bu süreci İstanbul'a geliş ve gidişleri takip edecek. Yaşanabilecek, bu durumdan medet ummak isteyecek çok cılız, olayın farkına varamamış hamleleri, hareketleri yakından izleyeceğiz. Dolayısıyla bir sıkıntı yok.Emniyet yetkilileri gereken tüm tedbirleri alacak. Zaten havalimanının içerisinde yapılacak olan bir transfer. Havalimanının içerisindeki tedbirler zaten belli. Aprona hiç kimsenin girmesi söz konusu değil. Bir uçaktan diğerine yapılacak transferle yürüyecek bir işlem, dolayısıyla bunun normal, makul seviyede alınacak tedbirlerle gerçekleşmesi söz konusu. Olağanüstü yapılacak herhangi bir şey yok" diye konuştu.

Diyarbakır'da kalabalık bir kitle tarafından karşılanması beklenirken cenazeler merkez Bağlar İlçesi'ndeki Bayramoğlu Camii'ne götürülecek. Daha sonra geçmişte Nevruz kutlamalarının da yapıldığı Batıkent Meydanı'na götürülerek, burada geniş katılımlı bir cenaze töreni düzenlenecek. Törenin ardından toprağa verilmek üzere Sakine Cansız'ın cenazesi Tunceli'ye, Fidan Doğan'ın cenazesi Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ne, Leyla Söylemez'in cenazesi ise toprağa Mersin'e gönderilecek.

AHL'DE PKK SLOGANLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

peterburg ~ 5 yıl önce
AHL'de sirk mi varmış ? hem de biletsiz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşe bak ~ 5 yıl önce
pkk slogan atsın polis baksın."Ne mutlu Türküm diyene" dersin kafana cobu yersin, mahkeme koridorlarında gezersin, face ye Türk yazarsın evinde basılırsın ,yerlerde sürüklenirsin,Türklük senin neyine denir aşağılanırsın, eğer pkk ve ağlayan gözü yaşlı siyasetçileri , alkışlarsan baş tacısın.Vay anasına memlekete bak ne hale getirilmiş ALLAH ACISIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter be !! ~ 5 yıl önce
Akli basinda , terorizmi yok etmek icin ne istedigini ve ne yapilmasi gerektigini iyi bilen bir ulkede bu rezil,devletin agirliginin,ciddiyetinin cignendigi goruntuleri goremezsiniz...Terorizmi savunanlarin adeta cirit attigi bir ulkede yasiyoruz ve bu ulkeyi sozum ona yonetenler bunlari engellemiyor..Otobusu yakarlar,terorizm naralari atarlar gozaltina alinip serbest birakilirlar, carsi vs bombalarlar 3-5 sene yatar cikarlar, Istanbul,Antalya,Bodrum,Izmir deki otellerden,sirketlerden,dukkanlardan bunlara oluk oluk para akar kimse ses cikarmaz, kacak elektrik kullanirlar,devleti soyarlar,hirsizlik,adilik yaparlar yaptiklari yanlarina kar kalir,bir de utanmadan turk-kurt kardes derler adi,vatan hainleri!!! Neden bu isler bitmez? Cunku ucunda cok para ve cikar varda ondan!!! Cikar adam gibi yasalari , uygula en agir yaptirimlari,idami geri getir, terorizmi ama az ama cok savunanlari idam et, gorelim bakalim neler oluyor???? Yeter be, biktik 30 yildir bunlarin temizlenememesinden!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Krasnodardan.. ~ 5 yıl önce
Bu havalimaninda cenazeyi karsilamaya gelen 300 kisiye beynimden gecen tum sozleri armagan ediyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000