29 Haziran 2012, Cuma 12:15:09

AHL'DE KESTİRME YOL AÇILDI

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali ile Dış Hatlar Terminali arasında transit yolcular için bağlantı köprüsü kuruldu.
  • 2 tane pasaport bankosu koyulmuş yeterli değil bence
  • vay beee..su fotograftakilere bak..hepsi torpilli...ozellikle de takunya ve torpil havayollarini temsil edenler...
  • Terminal İşletmecisi TAV, havayolu işletmecisi THY, Havalimanı Güvenliği Sorumlusu Emniyet, Koordinatör Mülki Amir ve Havalimanı İşletmecisi Sahibi DHMİ. Bu işte bir yanlışlık yokmu? THY önerecek, TAV yapacak, Miülki amir ve Emniyet Onaylayacak. Hadi ya DHMİ nerde? DHMİ'yi bu hale düşürenler Nerde?
  • Aslında güvenliğin de pas geçildiği bir geçiş yapılmalı. Sonuçta bu insanlar uçaktan inmiş, yani arındırılmış bölgede ve asıl zaman alan kısım dış hatlara geçiş değil, pasaporttan sonraki güvenlik işlemleri. Avrupa ve ABD de gördüğüm uygulama ; transit yolcuların tekrar güvenlik kontrolüne girmeden yolcu salonlarının oldugu alanlara ulaşabilmesiydi.

Dış Hatlar ile İç Hatlar'ı bağlayan bağlantı körüğünün açılışına Atatürk Havalimanı Mülki İdari Amiri Ahmet Aydın, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Şener Yılmaz, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, TAV Genel Müdürü Kemal Ünlü katıldı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, “Atatürk Havalimanı Mülki İdari Amirimiz ve TAV’a bu projeden bahsettik, yolcularımızın 10 dakikalık bir yürüyüş sonucu tekrar pasaport kontrolüne girerek zaman kaybetmemesi amacıyla böyle bir proje yarattık. Artık İç Hat yolcusu uçaktan indikten sonra bagaj bölgesinden çıkış yapmadan üst kata geçerek direk pasaport kontrolüne tabi tutulacak, dış hatlar 201 numaralı körüğün bulunduğu alana geçmiş olacak” diye konuştu.

Atatürk Havalimanı Mülki İdari Amiri Ahmet Aydın ise “Bize gelen böyle güzel projeleri her zaman değerlendiriyoruz. Bu da Türk Hava Yolları’na önemli derecede yolcu gidiş geliş konusunda yardımcı olacak. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ise yaptığı açıklamada “Türk Hava Yolları ile proje kapsamında1 ay kadar kısa bir süre içerisinde anlaşarak böyle bir uygulama gerçekleştirdik. Artık yolcular havalimanı iç hatlar terminalinden bagajlarını alıp ondan sonra Dış Hatlar’a yürümesi gerekmeyecek. Transfer yolcular iç hatlarda uçaktan indiği gibi Dış Hatlar’a geçebilecek” diye konuştu.

AirportHaber’in “Peki bu kapıyı yılda 5 milyona yakın yolcu kullanacak. Bu süreçte İç Hatlar ve Dış Hatlar’da yolcuların gümrüklü alan dışındaki hediyelik eşya dükkanları, duty free mağazaları ve kafeleri kullanmadan uçağa bineceğini varsayarsak, ticari açıdan zararlı bir durum değil mi?” sorusuna Kemal Ünlü, “Bu proje ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” derken, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ise “Atatürk Havalimanı sadece transit yolcudan ibaret değil. Havalimanında yolcu çok” dedi.

Havalimanından sorumlu Emniyet Şube Müdürü Şener Yılmaz ise "Personel bu kapıyı kullanabilecek mi?" sorusuna bu geçişin sadece yolcular için olduğunu söyleyerek personellerin yine Dış Hatlar Terminali BTA İstanbul kafe arkasındaki personel girişini kullanmak zorunda olduklarını sözlerine ekledi.

AHL'DE KESTİRME YOL AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iyi ama yeterli değil ~ 6 yıl önce
2 tane pasaport bankosu koyulmuş yeterli değil bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vay bee.. ~ 6 yıl önce
vay beee..su fotograftakilere bak..hepsi torpilli...ozellikle de takunya ve torpil havayollarini temsil edenler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ NERDE? ~ 6 yıl önce
Terminal İşletmecisi TAV, havayolu işletmecisi THY, Havalimanı Güvenliği Sorumlusu Emniyet, Koordinatör Mülki Amir ve Havalimanı İşletmecisi Sahibi DHMİ. Bu işte bir yanlışlık yokmu? THY önerecek, TAV yapacak, Miülki amir ve Emniyet Onaylayacak. Hadi ya DHMİ nerde? DHMİ'yi bu hale düşürenler Nerde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Super ~ 6 yıl önce
Aslında güvenliğin de pas geçildiği bir geçiş yapılmalı. Sonuçta bu insanlar uçaktan inmiş, yani arındırılmış bölgede ve asıl zaman alan kısım dış hatlara geçiş değil, pasaporttan sonraki güvenlik işlemleri. Avrupa ve ABD de gördüğüm uygulama ; transit yolcuların tekrar güvenlik kontrolüne girmeden yolcu salonlarının oldugu alanlara ulaşabilmesiydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000