11 Şubat 2015, Çarşamba 12:45:49

AHL'DE KARLA MÜCADELE

İstanbul’u etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı sonrasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri, uçak seferlerinin etkilenmemesi için tüm önlemleri alırken, olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda kriz merkezi kurdu.
  • Deicing fluids come in a variety of types, and are typically composed of ethylene glycol (EG) or propylene glycol (PG), along with other ingredients such as thickening agents, surfactants (wetting agents), corrosion inhibitors, and colored, UV-sensitive dye. Propylene Glycol-based fluid is more common due to the fact that it is less toxic than ethylene glycol. Wikipedia alıntı ; ( Buzlanma çözücü akışkan tiplerinin çeşitli gelir ve tipik olarak oluşan etilen glikol (EG) ve propilen glikol gibi koyultma maddeleri gibi diğer katkı maddeleri ile birlikte, (PG) yüzey (ıslatma maddeleri), korozyon önleyiciler ve renkli, UV duyarlı boya. Propilen glikol merkezli bir sıvı nedeniyle daha az olması daha yaygındır toksik daha etilen glikol .) Deicing sıvısının içindekiler.
  • Millet 8 dk da deicing yapar, biz de haber olur! Bir de gecikme...
  • Sanki ataturk havalimanında thy den başka uçan firma TGS den başka çalışan yer hizmeti yok koca alan sadece tk ya ait diğerleri üvey evlat aman bir günde havaşı Çelebi'yi gosterin günaha girersiniz.
  • Bu arada deicing sıvılarının içinde alkol yoktur, sıcak su ve kimyasal vardır bilginize:))

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri, uçak seferlerinin etkilenmemesi için tüm önlemleri alırken, olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda kriz merkezi kurdu.

UÇAKLAR BUZLANMAYA KARŞI ALKOLLE YIKANIYOR

Atatürk Havalimanı'ndaki uçaklar, sefer öncesi buzlanmaya karşı alkol ve glikoz karışımı bir sıvıyla yıkanıyor. Havayolu şirketlerinin uçakları olası buzlanma tehlikesine karşı, 'De-icing' ve 'Anti-icing' adı verilen işlemden geçiriliyor. Bu işlemle uçakların kanat, motor, kuyruk ve gövdesi özel bir araçtan püskürtülen alkolle buzlanmaya karşı korunuyor. DHMİ’ye bağlı Atatürk Havalimanı 'kar timi' de kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle pistlerin buzlanmaması için gece boyunca çalışma yaptı.

Öte yandan THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılıklı olarak 93 seferini iptal etmişti.

AHL'DE KARLA MÜCADELE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

ice braker ~ 3 yıl önce
Deicing fluids come in a variety of types, and are typically composed of ethylene glycol (EG) or propylene glycol (PG), along with other ingredients such as thickening agents, surfactants (wetting agents), corrosion inhibitors, and colored, UV-sensitive dye. Propylene Glycol-based fluid is more common due to the fact that it is less toxic than ethylene glycol. Wikipedia alıntı ; ( Buzlanma çözücü akışkan tiplerinin çeşitli gelir ve tipik olarak oluşan etilen glikol (EG) ve propilen glikol gibi koyultma maddeleri gibi diğer katkı maddeleri ile birlikte, (PG) yüzey (ıslatma maddeleri), korozyon önleyiciler ve renkli, UV duyarlı boya. Propilen glikol merkezli bir sıvı nedeniyle daha az olması daha yaygındır toksik daha etilen glikol .) Deicing sıvısının içindekiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Millet 8 dk da deicing yapar, biz de haber olur! Bir de gecikme...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sanki ataturk havalimanında thy den başka uçan firma TGS den başka çalışan yer hizmeti yok koca alan sadece tk ya ait diğerleri üvey evlat aman bir günde havaşı Çelebi'yi gosterin günaha girersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu arada deicing sıvılarının içinde alkol yoktur, sıcak su ve kimyasal vardır bilginize:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000