03 Nisan 2016, Pazar 09:14:24

AHL'de drone krizi bitmiyor

Uçuş güzergahlarında uçurulması yasak olmasına rağmen Atatürk Havaalanı’nda bir drone olayı daha yaşandı. Uçağın pilotu kuleye 150 metre altından drone geçtiği bilgisini verdi.
  • Bende 6 yıllık pilotum inerken dısarı bakmadım,bakanlar alacaklı çıkar pistten
  • Unstable ol pas geç ne oldu drone vardı. Kim inanır
  • İyice ustalaştınız klavye pilotları. Süper oltalar atıyorsunuz. Allahtan pilot camiası dizi tanıdı artık, kimse oltaya gelip size cevap bile vermiyor. 16 seneymiş de görülmezmiş de işini yapacağına dışarı bakıyormuş da. Gidin kendinize başka uğraş bulun.
  • Drone'dan TA mı RA mı aldınız? nasıl oluyorsa...

Havacılık kuralları gereği yasak olmasına rağmen Atatürk Havalimanı’nda bir drone olayı daha yaşandı. Atatürk Havalimanı'ndan havalanan bir uçağın pilotu, kuleye 500 feet (150) altından drone geçtiği bilgisini verdi. Dronenin kim veya kimler tarafından uçurulduğuyla ilgili araştırma başlatıldığı öğrenildi.

Öte yandan, Türk Hava Yolları'nın cumartesi günü TK2311 sefer sayılı İzmir-İstanbul uçuşunu yapan Boeing 777 tipi uçağı, Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaştığı sırada kule tarafından kendisinden daha önce inen başka bir uçağın pisti henüz terk etmediği bilgisini aldı. Bunun üzerine THY uçağının kaptan pilotu, kulenin ikazı sonrası saat 10.50'de pisti pas geçti. THY uçağı saat 11.02'de inişi gerçekleştirdi. Bu tip pas geçmeler dünya genelinde rutin olarak yaşanıyor.

AHL'de drone krizi bitmiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Bende ~ 2 yıl önce
Bende 6 yıllık pilotum inerken dısarı bakmadım,bakanlar alacaklı çıkar pistten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ohh ~ 2 yıl önce
Unstable ol pas geç ne oldu drone vardı. Kim inanır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fo_fo ~ 2 yıl önce
unstable olup pas gecmeyenler hep bu ziohniyet yuzunden var, umarim pilot degilsindir, cok samimi olarak diliyorum.
Sizi gidi..... ~ 2 yıl önce
İyice ustalaştınız klavye pilotları. Süper oltalar atıyorsunuz. Allahtan pilot camiası dizi tanıdı artık, kimse oltaya gelip size cevap bile vermiyor. 16 seneymiş de görülmezmiş de işini yapacağına dışarı bakıyormuş da. Gidin kendinize başka uğraş bulun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trafik ikazı ~ 2 yıl önce
Drone'dan TA mı RA mı aldınız? nasıl oluyorsa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000