10 Ağustos 2009, Pazartesi 14:29:00

AĞIRBUS HATASI KİMİNDİ?

Türk Hava Yolları’nın Airbus tipi uçakların koltuklarının satışı için verilen ilanda yanlışlıkla ‘Ağırbus’ yazılmasına soruşturma açtı.
  • kardeşim,sen olaya yolcu olarak bakıyorsun.burda olay tk yönetimini ele geçiren basiretsiz yönetimdir.Bir şirket düşünki arkasında devletin pompalaması,gazı var ve bu şirketin basiretsiz yöneticileri kendilerine devlet tarafından sunulan her türlü öncelik ve ayrımcılık sayesinde olanları kendi başarıları sanıp bol keseden savurup duruyorlar,bir tekiz biz babayız deyip övünüyorlar,saçma sapan işlere imza atıyorlar.Ama bir çeksen o desteği ertesi gün ne tk kalacak,ne kendileri..
  • malum türkiyede herşey eleştirilir. İyi olsun kötü olsun fark etmez. daha büyücekler abisi biraz zamana ihtiyaçları var. Hatta çekinmeseler bırak deve olayını kurban kesmeyi bile nerdeyse günah diye insanlara aşılayacaklar. Bence bu bir hazımsızlık göstergesidir.
  • bu millet thy ne kadar ugrasiyor anlamadim ben yurt disinda yasiyorum thy cok uctum bu güne kadar ne hic bir olumsuzlukla karsilasmadim ama nedense türkiyedekiler thy ucagina birsey oldumu bayram edecek burda lufthansanin ucaklarida rotar yapiyor her ucak rotar bunu yönetime veya devlete baglamanin ne geregi var anlamadim
  • Madem hata var ve hata Hürriyetin, yiyorsa kamu oyuna yazılı açıklama hata benim değil Hürriyetin diye, bak ozaman el mi yaman bey mi yaman....ayrıca deve kesme işide bu şirketin yüzkarası olayıdır. Kimse bu haltı yaptık abartmayın demesin..sen değil misin ikramda yolcuya domuz eti veren o ne oldu?? O damı abartı..tazminatı ödeyince ne kadardır abarır göreceğiz...

 

Türk Hava Yolları, geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi’ne ilan vererek, Airbus tipi uçakların koltuklarını restoran, sinema ve kafeterya gibi işletmelerin kullanımı için satışa çıkarmıştı.

 

Ancak gazetede yer alan ilanda, ilginç bir hata yapılmış, Airbus yerine Ağırbus yazılmıştı.

 

Olayın medyada yer almasından sonra THY, hatanın kimden kaynaklandığının bulunması için soruşturma başlattı.

 

İncelemeler sonunda, THY’den çıkan ilan metninde yanlışlık bulunmadığı, hatanın Hürriyet Gazetesi’nden kaynaklandığı anlaşıldı.

 

Hürriyet Gazetesi’nin de bu olay sonrası THY’den özür dilediği bildirildi.

 

Hatalı ilan olayı ilk olarak AirportHaber’de yer almış, daha sonra birçok yayın organı haberi sayfalarına taşımıştı.

AĞIRBUS HATASI KİMİNDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
kardeşim,sen olaya yolcu olarak bakıyorsun.burda olay tk yönetimini ele geçiren basiretsiz yönetimdir.Bir şirket düşünki arkasında devletin pompalaması,gazı var ve bu şirketin basiretsiz yöneticileri kendilerine devlet tarafından sunulan her türlü öncelik ve ayrımcılık sayesinde olanları kendi başarıları sanıp bol keseden savurup duruyorlar,bir tekiz biz babayız deyip övünüyorlar,saçma sapan işlere imza atıyorlar.Ama bir çeksen o desteği ertesi gün ne tk kalacak,ne kendileri..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
malum türkiyede herşey eleştirilir. İyi olsun kötü olsun fark etmez. daha büyücekler abisi biraz zamana ihtiyaçları var. Hatta çekinmeseler bırak deve olayını kurban kesmeyi bile nerdeyse günah diye insanlara aşılayacaklar. Bence bu bir hazımsızlık göstergesidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu millet thy ne kadar ugrasiyor anlamadim ben yurt disinda yasiyorum thy cok uctum bu güne kadar ne hic bir olumsuzlukla karsilasmadim ama nedense türkiyedekiler thy ucagina birsey oldumu bayram edecek burda lufthansanin ucaklarida rotar yapiyor her ucak rotar bunu yönetime veya devlete baglamanin ne geregi var anlamadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Madem hata var ve hata Hürriyetin, yiyorsa kamu oyuna yazılı açıklama hata benim değil Hürriyetin diye, bak ozaman el mi yaman bey mi yaman....ayrıca deve kesme işide bu şirketin yüzkarası olayıdır. Kimse bu haltı yaptık abartmayın demesin..sen değil misin ikramda yolcuya domuz eti veren o ne oldu?? O damı abartı..tazminatı ödeyince ne kadardır abarır göreceğiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000