27 Mayıs 2014, Salı 13:41:29

AĞBABA'DAN KOTİL'E MEKTUP

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, THY Genel Müdürü Kotil'e mektup yazdı.
  • Iç hatlar da sefer azaltmayı anlamıyorum arkadaş. Doluluk oranı az da olsa inadına uçmaya devam edilmeli.
  • Ankara malatyami dusukmus guldurmeyin istanbuldan yapilan bazi ichatlara bakinda dusukluk gorun mesala zafer havalimani ..
  • Sayın yorumcular. Zarardan bahsediliyor; hangi ülkeler uçuyor bunların doluluk oranlarını açıklayabilir mi?
  • he veli he

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,THY Genel Müdürü Temel Kotil’e bir mektup yazarak Malatya’nın sağlık,kültür,sanayi alanında bölgenin çekim merkezi olduğunu,alınan kararın Malatya’yı cezalandırmak anlamına geldiğini belirterek, sefer sayısının azaltılması kararından vazgeçilmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletveklili Veli Ağbaba, Türk Hava Yolları(THY)’nın Ankara-Malatya Uçak seferlerinin 2 Haziran tarihinden itibaren azaltılmasıyla ilgili aldığı kararın tekrar gözden geçirmesini istedi.

Ağbaba, sefer sayısının azaltılmasının Malatyalıları mağdur edeceğini belirterek , THY Genel Müdürü Temel Kotil’e bir mektup gönderdi.

Ağbaba’nın mektubu şu şekilde;

"Sn Doç.Dr. Temel KOTİL

THY Genel Müdürü
Malatya’ya yapılan bir haksızlığı, Malatyalıların bu konuyla ilgili taleplerini sizlere aktarmak için bu mektubu sizlere gönderiyorum.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında da sizlere bir mektup göndererek, THY tarafından Malatya’ya yapılan sefer sayısının az olması ve sefer saatlerinin uygunsuz olmasının Malatyalıları mağdur ettiğini, Ankara-Malatya sefer sayısının 2’ye çıkarılmasını ve sefer saatlerinin düzenlenmesini talep etmiştim.

Türk Hava Yolları tarafından 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren Malatya-Ankara ve Ankara-Malatya arasına her gün ikinci bir sefer eklenmiştir. Karşılıklı 2 sefer düzenlenmesi Malatyalılar tarafından olumlu karşılanmıştır.

Ancak, alınan bilgilere göre Ankara-Malatya arasında yaptığı karşılıklı uçak seferlerinden gece Malatya'ya geliş, sabah Ankara'ya gidiş tarifeli olan seferin 2 Haziran 2014 tarihinden itibaren kaldırılacağı öğrenilmiştir.

Sabah 06.30’da ki Malatya/Ankara seferi hem Ankara’dan farklı şehirlere olan bağlantılı uçuşlar için ideal olmakta hem de Ankara’da işi olan Malatyalıların gün içerisinde işlerini halledip, tekrar Malatya’ya dönmelerini sağlamaktadır.

Sayın Genel Müdür;

Malatya İli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin hızla gelişen ve büyüyen kentlerinden biridir. 762.538 kişilik nüfusu ile bölgenin en büyük şehirlerinden biridir. 30 Mart Yerel seçimlerine Büyükşehir Belediyesi statüsüyle girmiştir. Sağlık,kültür,sanayi alanında bölgenin çekim merkezidir.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi başta karaciğer nakilleri olmak üzere sağlık alanında önemli başarılara imza atmakta, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından hastalar şifa bulmak için Malatya’ya gelmektedir.

Ayrıca, Malatya Havaalanı sadece Malatya'ya değil bölge il ve ilçelerine de hizmet etmektedir. Kahramanmaraş’ın Elbistan , Afşin ilçeleri, Sivas’ın Gürün ve Kangal ilçeleri , Erzincan'ın İlıç ve Kemaliye ilçeleri ile Adıyaman'ın Malatya’ya yakın ilçelerindeki vatandaşlarımız ulaşımlarını genellikle Malatya Havalimanını kullanarak yapmaktadır.

Belirttiğim nedenlerle, Ankara-Malatya arasındaki uçak seferlerinin, sebebi ne olursa olsun azaltılması kabul edilemez.Alınan karar Malatya’yı cezalandırmak anlamına gelmektedir.

Genel Müdürlüğünüz tarafından alınan bu kararın tekrar gözden geçirilmesini, ortaya çıkaracağı sıkıntılardan ve Malatyalılara yaratacağı mağduriyetten hareketle, sefer sayısının azaltılması uygulamasından vazgeçilmesini talep ediyor, saygılar sunuyorum…

Veli AĞBABA
CHP Genel Başkan Yardımcısı
Malatya Milletvekili"

AĞBABA'DAN KOTİL'E MEKTUP

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Iç hatlar da sefer azaltmayı anlamıyorum arkadaş. Doluluk oranı az da olsa inadına uçmaya devam edilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka ~ 4 yıl önce
Ankara malatyami dusukmus guldurmeyin istanbuldan yapilan bazi ichatlara bakinda dusukluk gorun mesala zafer havalimani ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarife ~ 4 yıl önce
Sayın yorumcular. Zarardan bahsediliyor; hangi ülkeler uçuyor bunların doluluk oranlarını açıklayabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
he veli he ~ 4 yıl önce
he veli he

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000