08 Haziran 2012, Cuma 12:33:25

ADRES: THY BİLET SATIŞ KONTUARLARI

Sendikal Güç Birliği Platformu, Hava-İş'e destek vermek amacıyla yarın Türk Hava Yolları Bilet Satış Kontuarları önünde basın açıklaması yapacağını bildirdi.
  • türk hava yollarının doktoru, baskı nedeniyle personelin doktor raporlarını kabul etmeyerek, personelin işten kovulmasına sebep oluyor. bu doktor hakkında bir işlem yapılamaz mı?
  • Burada tekmerkezli yorumlar yapan METİN kÜLÜNK ve THY yönetimi beslemelerinin, Çalışma hayatı, Havacılık sektörü, sendika ; HavaİŞ konularından bihaber olduğu çok açık. Utanmaz arlanmaz takiyeciler devrimcilere Devrimci Kardeşler diye ne yüzle hitap edebilirler? Kanlı Pazarın. Madımağın, Deniz Fenerinin hesabını veremeyenlerin asla ve asla devrimcilerle bir işleri olamaz. Sayın site yönetici, buraya yorum yapanların İP adreslerini de imza olarak yayınlarsanız büyük çoğunkuğunu aynı 1-2 merkezden gönderildiğini hepimiz göreceğiz.Haksızlar gelip geldiklerinde haklı konumuna yükselmiyotlar. Haklılar kaybedince de haksız olmuyorlar. Haklıyız, Kazanacağız!!! Bu böyle biline
  • Çayır çimen alerji yapıyor fo sen takıl öleeee dolaştığı yerlermiş ben senin gibilere papuç bırakmam ama dua et sanal kahramansın!
  • Sen bir kere adini ver. Ondan sonra delikanli kelimesini agzina al!!

Grev hakkına sahip çıkan ve grev yasağına karşı mücadele eden havayolu emekçilerini sms ve epostalar yoluyla bildirimlerde bulunarak işten atan Türk Hava Yolları (THY) yönetimi dün, 7 Haziran 2012, iş sözleşmelerini feshettiği personelin tekrar işe alınma talebinin kabul edilmeyeceğini duyurmuştur.

THY’deki işten çıkarmalar hukuk dışıdır.

Toplu Sözleşme ve Grev hakkına vurulmuş bu ağır darbe ile hava işkoluna getirilen grev yasağına karşı direnen Hava İş üyelerinin eylemi, Anayasa’nın 90. Maddesi gereği ILO sözleşmeleri esas alınacağı için meşru ve yasaldır.

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) bileşenlerinden birisi olan Hava-İş sendikamızın THY işyerinde devam eden direnişini desteklemek, işçi kıyımını ve grev yasağını protesto etmek amacıyla SGBP olarak, 9 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 12:30’da İstanbul Atatürk Havaalanı’nda; Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Bursa ve Gaziantep THY merkez satış bürolarında kitlesel basın açıklamaları yapılacaktır.

Bugün tehdit altında olan, işçi sınıfının bedeller ödeyerek elde ettiği sendikal hak ve özgürlüklerdir.

Grev, toplu pazarlık sisteminde işçi sınıfının en önemli ve etkin mücadele aracıdır.

Bu aracın elimizden alınmasına izin vermeyeceğiz.

Tüm işçi ve emekçileri, sendikaları ve konfederasyonları, emek örgütlerini, demokratik kitle örgütlerini, basını ve emekten yana olan tüm kesimleri Hava İş Sendikamız ve üyeleri ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Tarih: 9 Haziran 2012, Cumartesi Yer: İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Geliş Bölümü

Diğer iller için THY Merkez Bilet Satış Büroları

Saat: 12:30 BASIN-İŞ, BELEDİYE-İŞ, DERİ-İŞ, HAVA-İŞ, KRİSTAL-İŞ, PETROL-İŞ, TEK GIDA-İŞ, TEZ KOOP-İŞ, TÜMTİS, TGS. Sendikal Güçbirliği Platformu adına Dönem Sözcüsü Kenan ÖZTÜRK 

ADRES: THY BİLET SATIŞ KONTUARLARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

thy doktoru ~ 6 yıl önce
türk hava yollarının doktoru, baskı nedeniyle personelin doktor raporlarını kabul etmeyerek, personelin işten kovulmasına sebep oluyor. bu doktor hakkında bir işlem yapılamaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takiyeci kurnazlar! ~ 6 yıl önce
Burada tekmerkezli yorumlar yapan METİN kÜLÜNK ve THY yönetimi beslemelerinin, Çalışma hayatı, Havacılık sektörü, sendika ; HavaİŞ konularından bihaber olduğu çok açık. Utanmaz arlanmaz takiyeciler devrimcilere Devrimci Kardeşler diye ne yüzle hitap edebilirler? Kanlı Pazarın. Madımağın, Deniz Fenerinin hesabını veremeyenlerin asla ve asla devrimcilerle bir işleri olamaz. Sayın site yönetici, buraya yorum yapanların İP adreslerini de imza olarak yayınlarsanız büyük çoğunkuğunu aynı 1-2 merkezden gönderildiğini hepimiz göreceğiz.Haksızlar gelip geldiklerinde haklı konumuna yükselmiyotlar. Haklılar kaybedince de haksız olmuyorlar. Haklıyız, Kazanacağız!!! Bu böyle biline

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 6 yıl önce
Çayır çimen alerji yapıyor fo sen takıl öleeee dolaştığı yerlermiş ben senin gibilere papuç bırakmam ama dua et sanal kahramansın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Delikanli fo' ya ~ 6 yıl önce
Sen bir kere adini ver. Ondan sonra delikanli kelimesini agzina al!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000