09 Aralık 2010, Perşembe 18:19:34

A340 İNİŞ TAKIMLARINDA ARIZA

Türk Hava Yolları’nın TK 005 sefer sayılı İstanbul – Şikago seferini yapması planlan A340 tipi uçağı, yaşadığı elektrik arızası nedeniyle havalanamadı.
  • Uçak içinde bekletildikleri doğru ama 5 saat değil körükte olan bir arızaydı bu 2 2.5 saat sonra yapılamayacağı anlaşıldı ve yolcular çıkartıldı uçaktan ama yinede süre çok fazla yapabilirizi düşünerek bekletilen ve sonra terminale alınan yolcular vardı. Yazık harbi!
  • A340 artik emekli edilsine benzer yorumlar görüyorum. Teknik mekanizma ile çalisan her araç arizaya açiktir arkadaslar. 1 ay önce örmedikmi A380 Rolls Royce motoru nasil ariza yapti. Bunlar kaçinilmaz. Elestirelecek tek sey yolcularin fazladan beklemis olmasi ucagin icinde. Teknik hatadan dolayi THY'yi yerden yere vurmanin bir anlami mantigi yok. Havada ariza yapsa daha mi iyi olacakti.
  • birileri cıkmıs a340 eskimiş gonderin diyor.13 saat gecikmeli sefere neden olan a330 ucagıymış.hadi bunları gonderdin .yerine ne alacksın.b777 mi o nun hiç arızası yokmu.ne oldu yangın olmadıgı halde yangın ikazı verdi.onuda satın.e ne alıcaksınız ozaman çift katlı a380 alın. e onunda motoru patladı. zırtpırt a340 ları elestiren arkadas varmı bildiğin uzay aracı ikinci el onu alsınlar
  • 5 saat yolcuar uçak içinde bekledilerse durup düşünmek lazım. daha çooookkk 5 saat beklerler. yazıktır yolcu hakları diye birşey var haberleri yok mu amekiyanyalara giden yolcuların. helal olsun ki bir çıt bile çıkarmayan yolcuları 5 saat uçak içinde bekletenlere... eee terminale bir salsa o yolcuları suydu yemekti derken eeee zor iş zorrrrrrrrrrrrrr...
Türk Hava Yolları’na ait Airbus A340 tipi uçak İstanbul – Şikago seferine hazırlandığı sırada, iniş takımlarında uyuşmazlık arızası (Disagree) yaşadı. 11:30’da havalanması beklenen uçak yaşadığı arıza nedeniyle bakım için THY Teknik Hangarı’na çekildi.

161 yolcusu bulunan uçağın arızanın giderilmesi yaklaşık 5 saat sürdü. Uçaktan indirilmeyen yolculardan bazıları uçak içinde kabin ekibiyle tartıştı. Uçakta uzun bir süre bekletilen yolcuların daha sonra başka bir uçağa binmek üzere alana geri alındığı ve seferin 16:30’da tekrar yapıldığı belirtildi.

©AirportHaber.com ÖZEL
A340 İNİŞ TAKIMLARINDA ARIZA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 8 yıl önce
Uçak içinde bekletildikleri doğru ama 5 saat değil körükte olan bir arızaydı bu 2 2.5 saat sonra yapılamayacağı anlaşıldı ve yolcular çıkartıldı uçaktan ama yinede süre çok fazla yapabilirizi düşünerek bekletilen ve sonra terminale alınan yolcular vardı. Yazık harbi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
A340 artik emekli edilsine benzer yorumlar görüyorum. Teknik mekanizma ile çalisan her araç arizaya açiktir arkadaslar. 1 ay önce örmedikmi A380 Rolls Royce motoru nasil ariza yapti. Bunlar kaçinilmaz. Elestirelecek tek sey yolcularin fazladan beklemis olmasi ucagin icinde. Teknik hatadan dolayi THY'yi yerden yere vurmanin bir anlami mantigi yok. Havada ariza yapsa daha mi iyi olacakti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
birileri cıkmıs a340 eskimiş gonderin diyor.13 saat gecikmeli sefere neden olan a330 ucagıymış.hadi bunları gonderdin .yerine ne alacksın.b777 mi o nun hiç arızası yokmu.ne oldu yangın olmadıgı halde yangın ikazı verdi.onuda satın.e ne alıcaksınız ozaman çift katlı a380 alın. e onunda motoru patladı. zırtpırt a340 ları elestiren arkadas varmı bildiğin uzay aracı ikinci el onu alsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
5 saat yolcuar uçak içinde bekledilerse durup düşünmek lazım. daha çooookkk 5 saat beklerler. yazıktır yolcu hakları diye birşey var haberleri yok mu amekiyanyalara giden yolcuların. helal olsun ki bir çıt bile çıkarmayan yolcuları 5 saat uçak içinde bekletenlere... eee terminale bir salsa o yolcuları suydu yemekti derken eeee zor iş zorrrrrrrrrrrrrr...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000