31 Temmuz 2008, Perşembe 10:45:29

“Hangi çağdayız THY?”

THY’nin atamalarına itirazlar yükseliyor. THY Köln Müdürü Mehmet Kızılkaya’nın, Berlin’e atanması üzerine, Kızılkaya’nın Köln’ü milyonlarca lira zarar soktuğu ve Fethullah Gülen’in çıkarlarını koruduğu iddia ediliyor.
  • ya ne cahilce konusuyorsun sen eskilerden is bilmeyipde sef ticari olanmi var yada su sekilde sorayip eskiden sef ticaret kadrosumu vardi be cahilim.satis sefi istasyon sefi denen kadrolar vardi sizin döneminizide cikti be bu sisirme sef ticari kadrosu hem aliksiniz hem cahil yinede mali goturuyorsunuz iste hadi bir uc sene daha göturun bakalim ilerde ... göturursunuz.
  • hay o kaytan biyiklar yesin sizi :)) senelerdir THY bünyesinde olup da hala satistan anlamayan insanlarin ticari sef olmalarini, THY icin önemli bazi merkezlerde halen görev yapmalarini görmüyoruz, THY bünyesinde henüz 3-4 yillik mazisi olan insanlarin canla basla calisarak yaptiklari isi en ince detaylarina kadar ögrenmelerini görmüyoruz, anca camur at mantigi. Günes balcikla sivanmiyor arkadaslar. Elinizi vicdaniniza koyun, öyle konusun. Bir an icin cikarlarinizdan arinip öyle yazin yorumunuzu...
  • Grupcu anlayış kördür. Başkalarını hep eksik ve hatalı kabul ederken, kendi grubununhatalarını bile doğru kabul eder. Bakalım berlinde nasıl olacak. allah berlin personelini korusun.
  • Bir eski calisan olarak diyorum ki, keske bu yönetimde ise baslayan herkes Mehmet Kizilkaya gibi olsaydi. Oldukca medeni, Istanbul'da yetismis bir Bogazici mezunu. Hemen herkesin ilk dikkatini ceken inanilmaz caliskanligi ile gercekten takdir edilecek bir kisi. Zaten alttaki yorumlara bakiyorum kendisi taniyip elestiren bir kisi bile yok. Bu sirkette herkes birbirini taniyor. Böyle yalanlar uyduracak kadar kücük insanlar da bu sirkette calisiyor.

Türk Hava Yolları’nda yeni dönem atamalarını açıklandığı geçen hafta THY’nin Köln Müdürü Mehmet Kızılkaya’nın ismi THY Berlin Müdürü olarak açıklanmıştı. Atamalara eleştiriler yükselmeye başladı. Mehmet Kızılkaya hiç tecrübesi olmadığı halde şirkete girer girmez şef yapılmış olduğu ve Fettullah Gülen grubunun çıkarlarını gözettiği iddialar arasında.

İşte Mehmet Kızılkaya’nın THY’nin Berlin Müdürü olmasına yükselen itirazlar…
 
“İnsaf sahiplerine,

THY Köln Müdürü Mehmet Kızılkaya Berlin’e tayin oldu. Mehmet Kızılkaya hiç tecrübesi olmadığı halde şirkete girer girmez şef yapılmış, aradan fazla zaman geçmeden de Köln’e müdür yapılmıştı. Almanya’yı ve Köln’ü tanımayan bu vatandaş Köln’e müdür yapıldı da ne oldu. Köln’ü milyonlarca zarara soktu. Şimdi de  Berlin’e müdür olarak gitmektedir. Fettullah Gülen grubunun çıkarlarını, işe alımını ve amirleştirilmesinden başka bir şey düşünmeyen bu adam adeta terfii ettirilmiştir. Şirket içinde sadece kendinden olanları düşünmekte, diğerlerine adeta kan kusturmaktadır. İşleri çok ciddi yürüttüğü görüntüsü veren bu zat bununla da kalmamakta, şirketin olanaklarını bağlı bulunduğu gruba peşkeş çekmektedir. Yapılan tamamen oyundur, gizliliktir ve göz boyamadır. Bir devlet şirketi bu kadar kötü yönetilemez. Bu adamı ve  bu gruba ait diğer müdürleri takip edin. Sayıları az da değil. Bir devlet şirketi fanatik bir gruba bu kadar teslim edilemez. Hangi çağda yaşadığımızı THY yönetimi lütfen görsün. Doğru değilse araştırın.”

©Airporthaber.com

“Hangi çağdayız THY?”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

memati ~ 10 yıl önce
ya ne cahilce konusuyorsun sen eskilerden is bilmeyipde sef ticari olanmi var yada su sekilde sorayip eskiden sef ticaret kadrosumu vardi be cahilim.satis sefi istasyon sefi denen kadrolar vardi sizin döneminizide cikti be bu sisirme sef ticari kadrosu hem aliksiniz hem cahil yinede mali goturuyorsunuz iste hadi bir uc sene daha göturun bakalim ilerde ... göturursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tonBALIK ~ 10 yıl önce
hay o kaytan biyiklar yesin sizi :)) senelerdir THY bünyesinde olup da hala satistan anlamayan insanlarin ticari sef olmalarini, THY icin önemli bazi merkezlerde halen görev yapmalarini görmüyoruz, THY bünyesinde henüz 3-4 yillik mazisi olan insanlarin canla basla calisarak yaptiklari isi en ince detaylarina kadar ögrenmelerini görmüyoruz, anca camur at mantigi. Günes balcikla sivanmiyor arkadaslar. Elinizi vicdaniniza koyun, öyle konusun. Bir an icin cikarlarinizdan arinip öyle yazin yorumunuzu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Körlük ~ 10 yıl önce
Grupcu anlayış kördür. Başkalarını hep eksik ve hatalı kabul ederken, kendi grubununhatalarını bile doğru kabul eder. Bakalım berlinde nasıl olacak. allah berlin personelini korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK-2008 ~ 10 yıl önce
Bir eski calisan olarak diyorum ki, keske bu yönetimde ise baslayan herkes Mehmet Kizilkaya gibi olsaydi. Oldukca medeni, Istanbul'da yetismis bir Bogazici mezunu. Hemen herkesin ilk dikkatini ceken inanilmaz caliskanligi ile gercekten takdir edilecek bir kisi. Zaten alttaki yorumlara bakiyorum kendisi taniyip elestiren bir kisi bile yok. Bu sirkette herkes birbirini taniyor. Böyle yalanlar uyduracak kadar kücük insanlar da bu sirkette calisiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000