02 Şubat 2009, Pazartesi 12:58:00

66 THY PERSONELİ BOŞTA BEKLİYOR

Türk Hava Yolları çağrı merkezi dün gece saat 00.00 itibariyle yeni şirkete devredildi. THY’nin Call Center’da çalışan personellerden 150’si bu sabah yeni işyerleri olan Yer işletme başkanlığında göreve başlarken, 66 kişi ise THY’nin eski call center binasında hiç bir iş yapmadan bekliyor...
  • Call Center'da rezervasyon yaptırmak 1 saatimi aldı. Çalışanlar son derece deneyimsiz, düzgün Türkçe bile konuşamıyor. Özelleştirmekle çok başarısız bir iş yapılımış THY'nin kendisine de 2 tane şikayet yazısı gönderdim.
  • Temel Kotil artık misafir sanatçıdır, öyle sağı solu arayacak değil ya canım.5 çayı yapacak, etrafa gülücükler dağıtacak ,eften püften işlere bakacak ve sonraaaaa....Ziyaretin iyisi kısa olanıdır.TÜRK ATASÖZÜ.
  • SADECE BİR YOLCU OLARAK TEK ŞUNU İSTİYORUM LÜTFEN TEMEL KOTİL BEYFENDİ 10 DAKİKASINI AYIRIPTA ÇAGRI MERKEZİNİ ARASIN VE ABARTISIZ SÖYLÜYORUM BİR SAAT BEKLEMENİN NE DEMEK OLDUGUNU GÖRSÜN İŞCİSİNİMİ ÇIKARMIŞ ÖZELLEŞMİŞMİ BU BENİ BAGLAMAZ AMA SEN ORAYA BİR MÜDÜR OLARAK GELMİŞSEN Kİ GELMİŞSİN BU YENİ PERSONELİ ADAM AKILLI EGİT SONRA ORAYA OTURT BUNU DÜŞÜNMEN LAZIMDI VE ŞUNU SÖYLÜYORUM EGER THY ULAŞAMAZSANIZ DAHA DOGRUSU BEKLEMEYE TAHAMMÜL EDEMİYORSANIZ DİGER ŞİRKETLERİ ARAYIN GERÇEKTEN THY DEN HİÇ Bİ FARKLARI YOK HATTA ARTISI VAR TLF FATURANIZ DAHA AZ GELECEKTİR BEN BU ŞİKAYETİMİ DAHA BAŞKA YERLEREDE BİLDİRDİM AMA BANA GERİ DÖNÜŞ OLMADI BU DA THY FARKI DEMEK Kİ
  • arkadaslar bugun cagrı merk yarın yolcu hızmetlerı 0burgun kargo ondan sonra neresı????..... Siz kaç yılda ne şartlarda turk hava yolları bu prestıjı kazandı satanlar sıze soruyorum.amaç birilerine para kazandırmaksa gıdın beledıyeden ıhale verın alt yapı ıslerını nasıl olsa topragın altında kımse gormez ama bunlar goktekı Turk Bayrağını indiriyor.sayın yonetım 1 gunde kendınızı bıtırdınız haberınız yok cagrı merkz berbat orda calısanlar sadece rezarvasyon yapmıyor daha neler var.Ayrıca kolladıgınız adamlar onumuzde secım var hıcbırı sızın partınıze oy vermeyecek bunu bılın sızın kendı bındıgınız dalı kestınız herkez ıcın hayırlı olsun bu surec.Ama kimse size hakkını helal etmıyor sızde hak hukuk dıye bısey yok. torpıl hava yolları ::::::)

THY Call Center’ı devralan Arap sermayesi Assist ve Vodatech gece yarısı 00.00’da göreve başladı. Bir süredir THY Call Center çalışanları tarafından Yalova ve Ankara’da eğitilen  Assist ve Vodatech’in yeni personeli böylece işe başlamış oldu.

Asıl devir tarihi olan 01 Ocak 2009’da yapılmayarak bunun bir ay ötelenmesinin sebebi ise yeni personelin eğitimlerinin bir türlü tamamlanamamış olmasıydı. Aradan geçen bir ayın ardından tamamlanan eğitimlerin sonrasında yeni personel başta Yalova ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin çeşitli ilerinde hizmete başladı. Personelin ne derece verimli olacakları da şu anda merak konusu?

THY’nin Call Center’da görevli yapan kendi personeli ise bu sabah yeni görevlerine başladı. 150 personel Cuma günü yapılan yazışmalar ve tebligatlar sonrasında bu sabahtan itibaren Yer Hizmetleri Başkanlığı emrine verilirken, 66 personelin ise ne yapacakları hala merak konusu. 

THY’nin Atatürk Havalimanı B Kapısı’nda bulunan ve bugüne kadar Call Center olarak kullanılan binada şuan da beklemede olan 66 kişi sabah saatlerinden itibaren hiçbir iş yapmadan bekledikleri öğrenildi.

Öte yandan Call Center olarak kullanılan binanın bundan sonrada da ne olarak kullanılacağı da merak edilen konular arasında.

UYARI

66 THY PERSONELİ BOŞTA BEKLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 9 yıl önce
Call Center'da rezervasyon yaptırmak 1 saatimi aldı. Çalışanlar son derece deneyimsiz, düzgün Türkçe bile konuşamıyor. Özelleştirmekle çok başarısız bir iş yapılımış THY'nin kendisine de 2 tane şikayet yazısı gönderdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Temel Kotil artık misafir sanatçıdır, öyle sağı solu arayacak değil ya canım.5 çayı yapacak, etrafa gülücükler dağıtacak ,eften püften işlere bakacak ve sonraaaaa....Ziyaretin iyisi kısa olanıdır.TÜRK ATASÖZÜ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilgilerinize ~ 9 yıl önce
SADECE BİR YOLCU OLARAK TEK ŞUNU İSTİYORUM LÜTFEN TEMEL KOTİL BEYFENDİ 10 DAKİKASINI AYIRIPTA ÇAGRI MERKEZİNİ ARASIN VE ABARTISIZ SÖYLÜYORUM BİR SAAT BEKLEMENİN NE DEMEK OLDUGUNU GÖRSÜN İŞCİSİNİMİ ÇIKARMIŞ ÖZELLEŞMİŞMİ BU BENİ BAGLAMAZ AMA SEN ORAYA BİR MÜDÜR OLARAK GELMİŞSEN Kİ GELMİŞSİN BU YENİ PERSONELİ ADAM AKILLI EGİT SONRA ORAYA OTURT BUNU DÜŞÜNMEN LAZIMDI VE ŞUNU SÖYLÜYORUM EGER THY ULAŞAMAZSANIZ DAHA DOGRUSU BEKLEMEYE TAHAMMÜL EDEMİYORSANIZ DİGER ŞİRKETLERİ ARAYIN GERÇEKTEN THY DEN HİÇ Bİ FARKLARI YOK HATTA ARTISI VAR TLF FATURANIZ DAHA AZ GELECEKTİR BEN BU ŞİKAYETİMİ DAHA BAŞKA YERLEREDE BİLDİRDİM AMA BANA GERİ DÖNÜŞ OLMADI BU DA THY FARKI DEMEK Kİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yok otesı ~ 9 yıl önce
arkadaslar bugun cagrı merk yarın yolcu hızmetlerı 0burgun kargo ondan sonra neresı????..... Siz kaç yılda ne şartlarda turk hava yolları bu prestıjı kazandı satanlar sıze soruyorum.amaç birilerine para kazandırmaksa gıdın beledıyeden ıhale verın alt yapı ıslerını nasıl olsa topragın altında kımse gormez ama bunlar goktekı Turk Bayrağını indiriyor.sayın yonetım 1 gunde kendınızı bıtırdınız haberınız yok cagrı merkz berbat orda calısanlar sadece rezarvasyon yapmıyor daha neler var.Ayrıca kolladıgınız adamlar onumuzde secım var hıcbırı sızın partınıze oy vermeyecek bunu bılın sızın kendı bındıgınız dalı kestınız herkez ıcın hayırlı olsun bu surec.Ama kimse size hakkını helal etmıyor sızde hak hukuk dıye bısey yok. torpıl hava yolları ::::::)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000