13 Kasım 2017, Pazartesi 16:24:39

60 kişi işe iade davasını kazandı

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz yıl işine son verdiği 211 kişiden 60'ının işe iade davası Yargıtay tarafından da onaylandı.
  • THY de hiç işe gelmeyip maaş alanlar olduğundan bahsediliyor. Geç kalan servis şoförü kendini uyaran kaptan pilota posta atıp susturabiliyorsa o şoföre cesaret veren idare suçludur. Balık baştan kokmuş.
  • Allahın hatırına riayet etmeyip,hemşehri,akraba hatırını ön planda tutan THY idarecileri...Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz,tepetaklak olursunuz.Nedamet getirip liyakate göre davranın.
  • Disaridan büyük bir sirket gbi gorunuyor lakin iceride Liyakatin L si yok. Univ tekstilci sinif arkadasim ise girdi 2 sene sonra sifir ingilizceyle! Ydisinda istasyon mudurluge dogru kosar adim;) anlayan anladi. Bosuna kasmayin yani kendinizi yetistirmeyin. Tr de yukselmenin yolu belli.
  • BT de öyle bir tip varki görünürde herkez ile arkadaşca yaklaşıp sonra kolayca sizi oncu buncu diye etrafta dillendirecek kadar haysiyet yoksunudur. PY ve Proje kontrolüdür. Lütfen dikkat edin bu tipe. Bakalım girdiği hakların günahını nasıl vercek. Bugün yediği hurmalar gün gelecek sırtını tırmalayacak.
Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz yıl işine son verdiği 211 kişiden 60'ının işe iade davası Yargıtay tarafından da onaylandı.

Edinilen bilgiye göre; işine son verilen 211 THY personelinden mahkemeye başvuranların 60'ı işe iade davasını kazandı. Yargıtay tarafından da işe iadesi onaylanan 60 personelin THY tarafından işe alınıp alınmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında THY tarafından da bir inceleme başlatılmış ve Fetö üyesi olanlar ile birlikte işletmesel nedenler gerekçe gösterilerek toplamda 211 personelin işine son verilmiş, çıkarılanların tamamı Fetö sebebiyle THY'den çıkarılmış gibi bir algı ortaya çıkmıştı.

THY yaptığı açıklamada; 'işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır' ifadelerine yer verilmişti. 

60 kişi işe iade davasını kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Tarık ~ 1 gün önce
THY de hiç işe gelmeyip maaş alanlar olduğundan bahsediliyor. Geç kalan servis şoförü kendini uyaran kaptan pilota posta atıp susturabiliyorsa o şoföre cesaret veren idare suçludur. Balık baştan kokmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarık ~ 1 gün önce
Allahın hatırına riayet etmeyip,hemşehri,akraba hatırını ön planda tutan THY idarecileri...Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz,tepetaklak olursunuz.Nedamet getirip liyakate göre davranın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lalelerlalelerlaleler ~ 3 gün önce
Disaridan büyük bir sirket gbi gorunuyor lakin iceride Liyakatin L si yok. Univ tekstilci sinif arkadasim ise girdi 2 sene sonra sifir ingilizceyle! Ydisinda istasyon mudurluge dogru kosar adim;) anlayan anladi. Bosuna kasmayin yani kendinizi yetistirmeyin. Tr de yukselmenin yolu belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekten ~ 3 gün önce
Güzel özetlenmiş
lale ~ 2 gün önce
yurtdışı personelinin yarısı hiç dil bilmez...bilende tarzanca anlaşık. Mailleri Yes./No diye cevaplayan ne yurtdışı şefleri tanıyorum :) ayrıca Kargoda lise mezunu başkan bile var :)) daha neler neler...bir gün kitabını yazmak lazım bu şirketin. Çok malzeme var.
BT Dikkat ~ 3 gün önce
BT de öyle bir tip varki görünürde herkez ile arkadaşca yaklaşıp sonra kolayca sizi oncu buncu diye etrafta dillendirecek kadar haysiyet yoksunudur. PY ve Proje kontrolüdür. Lütfen dikkat edin bu tipe. Bakalım girdiği hakların günahını nasıl vercek. Bugün yediği hurmalar gün gelecek sırtını tırmalayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000