13 Kasım 2017, Pazartesi 16:24:39

60 kişi işe iade davasını kazandı

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz yıl işine son verdiği 211 kişiden 60'ının işe iade davası Yargıtay tarafından da onaylandı.
  • 151 tanesi ne oldu?
  • Türk Yargısı bu iftiracılara gereken cevabı verdi ve tüm davalar şirket aleyhine kazanıldı. Yalancı ve iftiracılar her zaman kaybetmeye mahkumdur. Ama keşke bu tazminatlar şirketin kasasından değil de bu yalan-yanlış kararlara imza atan yöneticilerden alınsa...ortalama 211 x 70.000 = 14.770,000 tl...!!!
  • THY de hiç işe gelmeyip maaş alanlar olduğundan bahsediliyor. Geç kalan servis şoförü kendini uyaran kaptan pilota posta atıp susturabiliyorsa o şoföre cesaret veren idare suçludur. Balık baştan kokmuş.
  • Allahın hatırına riayet etmeyip,hemşehri,akraba hatırını ön planda tutan THY idarecileri...Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz,tepetaklak olursunuz.Nedamet getirip liyakate göre davranın.
Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz yıl işine son verdiği 211 kişiden 60'ının işe iade davası Yargıtay tarafından da onaylandı.

Edinilen bilgiye göre; işine son verilen 211 THY personelinden mahkemeye başvuranların 60'ı işe iade davasını kazandı. Yargıtay tarafından da işe iadesi onaylanan 60 personelin THY tarafından işe alınıp alınmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında THY tarafından da bir inceleme başlatılmış ve Fetö üyesi olanlar ile birlikte işletmesel nedenler gerekçe gösterilerek toplamda 211 personelin işine son verilmiş, çıkarılanların tamamı Fetö sebebiyle THY'den çıkarılmış gibi bir algı ortaya çıkmıştı.

THY yaptığı açıklamada; 'işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği ve de ülkemizin ve şirketimizin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olmak yer almaktadır' ifadelerine yer verilmişti. 

60 kişi işe iade davasını kazandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Asd ~ 7 ay önce
151 tanesi ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçmiş Olsun! ~ 7 ay önce
Türk Yargısı bu iftiracılara gereken cevabı verdi ve tüm davalar şirket aleyhine kazanıldı. Yalancı ve iftiracılar her zaman kaybetmeye mahkumdur. Ama keşke bu tazminatlar şirketin kasasından değil de bu yalan-yanlış kararlara imza atan yöneticilerden alınsa...ortalama 211 x 70.000 = 14.770,000 tl...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarık ~ 7 ay önce
THY de hiç işe gelmeyip maaş alanlar olduğundan bahsediliyor. Geç kalan servis şoförü kendini uyaran kaptan pilota posta atıp susturabiliyorsa o şoföre cesaret veren idare suçludur. Balık baştan kokmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarık ~ 7 ay önce
Allahın hatırına riayet etmeyip,hemşehri,akraba hatırını ön planda tutan THY idarecileri...Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz,tepetaklak olursunuz.Nedamet getirip liyakate göre davranın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000