29 Ağustos 2012, Çarşamba 12:52:36

"5 YIL ÖNCE HAYALDİ ŞİMDİ GERÇEK"

Türk Hava Yolları ve Türkiye Golf Federasyonu, aralarından Tiger Woods’un da bulunduğu, dünyanın en iyi 8 golf oyuncusunun katılacağı golf turnuvası düzenlemek için işbirliği yaptı…
  • Yahu arkadas biraz dikkatli okuyun haberi. Kim kime 5m$ butce ayirmis. Okumadan yaziyorsunuz. Allah akil vermis, ama bazilari onu ceplerine sokup orda kaybetmisler. Bulabilene ask olsun :)
  • Ne kadar sığ düşünen arkadaşlar var ya. Türkiye'nin dünya markası olmuş bir şirketine bile din üzerinden yaklaşıyorsunuz. Adamlar niye bizim olimpiyatlara sponsor olsunlar önemli olan Türkiye'ye yabancı para sokmak bunu anlamak çok mu zor :) sponsor olup para yediriyorlar diyen arkadaş o sponsorun getirisinden haberin yok senin. Aslında bunun üzerinden para yiyorlar ve Türkiye'ye para giriyor. Anlayacağınız para yedirilmiyor kazanılıyor. Biraz daha fazla ekonomi üzerinden düşünün dini karıştıracak en son konudur bu :)
  • Habomda yaklaşık bir yıldır çalışıyorum anladığım kadarıyla uçak bakımı yapıyoruz
  • durmak yok rezalete devam !!!! millete paralari sac kendi insanina 3 kurus ver...o herife sponsor olacagina git olimpiyat sampiyonlarina ve madalya alanlara sponsor ol!!! ama olmaz onlar turk ve musluman!!! sen ancak gayrimuslimlere ve vatandasi oldugun amerikalilara sponsor olursun !!!!

Türkiye Golf Federasyonu, Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda ‘Turkish Airlines Worl Golf Final’ı 9-12 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirecek. Barcelona ve Manchester United gibi önemli sponsorlukları bulunan THY, Tiger Woods’un yanı sıra dünyanın en başarılı ve popüler ilk 8 golf oyuncusunun yer alacağı yer alacağı turnuvaya adını verdi.

Dünya genelinde ses getireceği tahmin edilen turnuva Antalya Golf Kulübü Sahası PGA Sultan’da düzenlenecek turnuvada 8 ünlü golfçü 5 milyon 200 bin dolarlık ödül için kapışacak.

Turnuvaya katılacak olan golfçüler ise; Tiger Woods, Rory Mcllroy, Charl Schwartzel, Lee Westwood, Hunter Mahan, Matt Kuchar, Justin Rose ve Webb Simpson olarak belirlendi.

Sözkonusu turnuva ve anlaşma ile ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu bazı açıklamalarda bulundu.

“7 MİLYAR İNSANA ULAŞMAK İSTİYORUZ”

Turnuvanın hem ülke hem de THY için son derece önemli olduğunun altını çizerek sözlerine başlayan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil;  “Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Çok önemli bir anlaşma. Golf dünya çapında bir spor ve ilgi çeken birçok yanı var. Biz de böylesine önemli bir turnuvaya adımızı verdik. Çok önemli markalarda sponsorluk anlaşmalarımız mevcut, bunlara bir yenisini daha ekledik. Bizim amacımız dünyada 7 milyar insana ulaşmak ve adımızı duyurmak. Bunun için dünyada olumlu anlamda kim ilgi çekiyorsa onunla çalışırız” dedi.

“TIGER WOODS İÇİN THY’Yİ KULLANDIK”

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise, “Çok önemli bir turnuva ve organizasyonu Türkiye’de düzenleyeceğiz. Bu bizim için son derece önemli. Çünkü bundan 5-6 yıl önce Tiger Woods’u Türkiye’ye getirmek hayal iken şimdi bu ülkenin kendi tanıtımı ve gelişmesiyle paralel olarak kendiliğinden gelişti. Dünyanın spor alanında yaşayan efsanesi Tiger Woods’dur. Kendisine Türkiye’ye gelmesi için diğer organizasyonlara katılım payı olarak aldığının yarısından daha az para ödedik. Bizden tek isteği 5 yıldızlı bir otelde oda ve yemeği oldu. O’nu Türkiye’ye getirebilmek için elbette Türk Hava Yolları gibi bir markayı da kullandık çünkü THY gerçekten dünyada çok önemsenen ve kabul edilen bir marka” dedi.

Turnuva hakkında bilgiler veren Ağaoğlu, “Toplamda 5 milyon 200 bin dolarlık bir ödül bütçemiz var. Birinci 1 milyon 750 bin, ikinci 1 milyon, 3 ve 4. 600 bin dolar kaybedenler ise 300 bin dolar para ödülü alacak. Bu turnuva dünya çapında bir tanıtım için çok önemli bir yere sahip. Golf sporu dünyanın en çok ilgi çeken spor dalı. 60 milyon insan golf için seyahat ediyor ve çok önemli paralar ödüyor. Bizde bu organizasyon için milyonlarca insana ulaşacağız” dedi.

"5 YIL ÖNCE HAYALDİ ŞİMDİ GERÇEK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

misafir ~ 6 yıl önce
Yahu arkadas biraz dikkatli okuyun haberi. Kim kime 5m$ butce ayirmis. Okumadan yaziyorsunuz. Allah akil vermis, ama bazilari onu ceplerine sokup orda kaybetmisler. Bulabilene ask olsun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 6 yıl önce
Ne kadar sığ düşünen arkadaşlar var ya. Türkiye'nin dünya markası olmuş bir şirketine bile din üzerinden yaklaşıyorsunuz. Adamlar niye bizim olimpiyatlara sponsor olsunlar önemli olan Türkiye'ye yabancı para sokmak bunu anlamak çok mu zor :) sponsor olup para yediriyorlar diyen arkadaş o sponsorun getirisinden haberin yok senin. Aslında bunun üzerinden para yiyorlar ve Türkiye'ye para giriyor. Anlayacağınız para yedirilmiyor kazanılıyor. Biraz daha fazla ekonomi üzerinden düşünün dini karıştıracak en son konudur bu :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Habom ~ 6 yıl önce
Habomda yaklaşık bir yıldır çalışıyorum anladığım kadarıyla uçak bakımı yapıyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 6 yıl önce
durmak yok rezalete devam !!!! millete paralari sac kendi insanina 3 kurus ver...o herife sponsor olacagina git olimpiyat sampiyonlarina ve madalya alanlara sponsor ol!!! ama olmaz onlar turk ve musluman!!! sen ancak gayrimuslimlere ve vatandasi oldugun amerikalilara sponsor olursun !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000