31 Ocak 2014, Cuma 18:28:35

FLAŞ FLAŞ FLAŞ! 305 İŞE GERİ DÖNÜYOR

Türk Hava Yolları ile Hava İş sendikası arasında 21 Aralık 2013 tarihinde imzalanan 24. TİS'in ardından flaş bir gelişme yaşandı. İşte detaylar...
  • Bana tazminatimi versinler omur boyu dua ederim!! İstemiyorum ucmakk!!
  • Hangi koşullarda geri dönüyor? Bu önemli.
  • "Android Uygulaması" rumuzu ile aşşağıda 5 ayrı yorum yapan SATILIK - KADROLU YORUMCU; Uşaklık etmeyi bırak!Yalan yorumlar yazmayı bırak!İşçiyi APTAL yerine koymayı bırak! Çünkü yaptığın yorumlar çok sırıtıyor :)) Doğrunun yanında ol.Söz daha fazla ödiycem sana :))
  • "ALİ KEMAL TATLIBAL" KİMDİR? Tatlıbal, işten atılan 305 işçinin aleyhinde, işveren lehine şahitlik yapan kişidir. Hava İş’in genel başkanı olarak seçilen Ali Kemal Tatlıbal,kanunsuz eylem iddiasıyla için işten atılan işçilerin davasında THY yönetimin tanığı olarak yer alan kişidir.  Ali Kemal Tatlıbal’ın ifadesinin bir bölümü şöyle: “Dava Tanığı: Ali Kemal Tatlıbal, THY’de Personel Başkanlığı’nda süre takip şefi olarak 3 yıldan beri çalıştığını, davacıyı tanımadığını, kendisinin personel başkanlığı tarafından grev durumunu gözlemlemek ve kararsız kalmış uçucu ekibe uçmaları telkininde bulunmak üzere görevlendirildiğini, kararsız kalmış personele greve katılmaları durumunda işsiz kalacaklarını bildirdiğini…” Ali Kemal Tatlıbal’ın, AKP’nin 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal’ın oğludur. Ali Kemal Tatlıbal Anayasa Referandumu’nda “evet” kampanyası yürüterek AKP’ye destek olan Genç Birlik oluşumunun eski genel başkanıdır.
Türk Hava Yolları ile Hava İş sendikası arasında 21 Aralık 2013 tarihinde imzalanan 24. TİS'in ardından flaş bir gelişme yaşandı.
 
Hava İş Sendikası'nın yeni yönetimi ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle grevdeki personel ile 305 kişinin işe dönüşüyle ilgili ilk adım atılmıştı.
 
29 Mayıs 2012'deki eylem nedeniyle işten çıkarılan 305 personelin işe dönüşünün önü açıldı. Bugün 305 için bir araya gelen Hava İş ve THY yönetimi işe geri dönüş için anlaşma sağladı.
 
Hamdi Topçu başkanlığındaki THY yönetiminin 305'in işe dönüşüyle ilgili mütabakatı imzaladığı ancak toplantıya katılamayan 2 yönetim kurulu üyesinin imzalarının eksik olduğu öğrenildi.
 
Pazartesi günü bir açıklama yapması beklenen Hava İş'in mutabakatın detayları ve işe dönüş süreçlerini açıklayacağı da gelen bilgiler arasında.
 
Öte yandan kaç kişinin işe geri döneceği konusunda bilgi edinilemedi.
 
Airporthaber'in edindiği bilgilere göre; 305'ten işe dönüş için başvuru yapacak olanların tazeleme eğitimlerinin ardından iş başı yapabileceği öğrenildi.
 
AirportHaber Özel
FLAŞ FLAŞ FLAŞ! 305 İŞE GERİ DÖNÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Ptesi ~ 4 yıl önce
Bana tazminatimi versinler omur boyu dua ederim!! İstemiyorum ucmakk!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hangi koşullarda geri dönüyor? Bu önemli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
"KADROLU YORUMCU"ya! ~ 4 yıl önce
"Android Uygulaması" rumuzu ile aşşağıda 5 ayrı yorum yapan SATILIK - KADROLU YORUMCU; Uşaklık etmeyi bırak!Yalan yorumlar yazmayı bırak!İşçiyi APTAL yerine koymayı bırak! Çünkü yaptığın yorumlar çok sırıtıyor :)) Doğrunun yanında ol.Söz daha fazla ödiycem sana :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DERS 1 ~ 4 yıl önce
"ALİ KEMAL TATLIBAL" KİMDİR? Tatlıbal, işten atılan 305 işçinin aleyhinde, işveren lehine şahitlik yapan kişidir. Hava İş’in genel başkanı olarak seçilen Ali Kemal Tatlıbal,kanunsuz eylem iddiasıyla için işten atılan işçilerin davasında THY yönetimin tanığı olarak yer alan kişidir.  Ali Kemal Tatlıbal’ın ifadesinin bir bölümü şöyle: “Dava Tanığı: Ali Kemal Tatlıbal, THY’de Personel Başkanlığı’nda süre takip şefi olarak 3 yıldan beri çalıştığını, davacıyı tanımadığını, kendisinin personel başkanlığı tarafından grev durumunu gözlemlemek ve kararsız kalmış uçucu ekibe uçmaları telkininde bulunmak üzere görevlendirildiğini, kararsız kalmış personele greve katılmaları durumunda işsiz kalacaklarını bildirdiğini…” Ali Kemal Tatlıbal’ın, AKP’nin 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal’ın oğludur. Ali Kemal Tatlıbal Anayasa Referandumu’nda “evet” kampanyası yürüterek AKP’ye destek olan Genç Birlik oluşumunun eski genel başkanıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000