08 Aralık 2010, Çarşamba 17:28:45

29 THY ÇALIŞANI İŞE GERİ DÖNDÜ

Bakırköy 7. İş Mahkemesi, Türk Hava Yolları A.O'da (THY) işten çıkartılan 29 kişinin işe iadesine karar verdi.
  • NE AYÇİN NEDE GÖKKUŞAĞI HAREKETİ.BU ÜLKEDE SENDİKACILIK BİTMİŞTİR,KİM GELİRSE GELSİN DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAKTIR.KENDİ KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM.
  • kutlama ne zaman yapılır? Geçen hafta 38, dün 29 önümüzdeki aylarda kimbilir kaç kişi... adalet onlara işbaşı verdikten sonra thy onlara işbaşı yaptırırsa o zaman kutlama yapılır... parayla geçmez bu insanların acısı.işbaşı lazım işbaşı! O zamana kadar da ne sendikayı tebrik etmeli ne adaleti...
  • Haberin başlığı gerçekten okuyunca hepimizi mutlu ediyor. Ancak içeriğe bakınca bakıyoruz mahkeme kararıymış. Tamam bu işten ekmek yiyorsunuz sn Airport Haber yetkilileri ancak, bugune kadar hiç THY yönetiminin işe iade davası kazanan işçileri işe geri aldığını gördünüz mü? Dikkat çekmek adına bence yanlış başlık kullanmışsınız bu haberde. Sendika mevzusuna gelince onlara ne dersen de duymuyorlar, eleştirilmeye tahammülleri yok. 8.madde ile bu davaların ne alakası var. Hukuki bir sürecin işçi lehine işlemesinden bile kendi adlarına kahramanlık payı çıkarmışlar. ZAVALLILAR. thy YÖNETİMİ BU ARKADAŞLARI İŞE İADE ALMIYOR MU? KURSUNLAR ÇADIRLARI GENEL MUD. ONUNE, SAMİMİYETLERİNE İNANAN İŞÇİLER ZATEN YANLARINA GELECEKTİR.
  • Ne ismim Bahadır ne soy ismim ALTAN. Bahadır Altan ile tek münasebetim aynı ilkelere inanmış ve aynı yalanlardan usanmış olmam.Zaten Gökkuşağı Hareketi de bu yüzden var.Bahadır ALTAN olduğumu iddia eden arkadaş sana söylüyorum. Genel kurul videosunu kaynak gösterip birbirimizi eleştireceksek golü kendi kalene atmış olursun. Zira o video da başkanının söylediği yalanlar açıkça görülüyor."Onların etlerinden et koparacağım" diye haykırırken,birikmiş geçmiş aidatları şirketten söke söke alacağının sözünü verip yeminini ederken pek kendinden emin pek bir aslanyürekti.TİS imzalandı ne oldu güzel kardeşim? aidatlar hepimizden kesildi hemen arkasından işten atılmalar geldi .
Hava-İş’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TGS'ye devir nedeniyle işten çıkarılan üyelerimizden 2 grup 29 kişi içinde ilk celsede işe iadesine karar verildi.

Sendikamızın 22. Dönem Toplu iş sözleşmesinde düzenlediği 8. Madde'yi ihlal ederek işyerleri kısmen veya tamamen kapatılan işyerlerindeki işçilerin işletmenin bir başka departmanında istihdam etmesi gerekirken istihdam etmeyen ve iş sözleşmelerini 4857 Sayılı yasanın 18. Maddesi çerçevesinde fesheden THY A.O işverenin hukuksuzluğu bir kez daha kanıtlandı;
07.12.2010 tarihinde Bakırköy 7. İş Mahkemesinde görülen 29 üyemize ait davada işçiler için işe iade kararı verildi.
Mahkeme tanık dinlenmesine bile gerek duymadı”

Bu arada, Ağustos ayı sonunda verimsizlik nedeniyle işten çıkarılan 38 kişi, geçtiğimiz günlerde Bakırköy 12. İş, 8.İş ve 9.İş görülen işe iade davalarını kazanmıştı.
29 THY ÇALIŞANI İŞE GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
NE AYÇİN NEDE GÖKKUŞAĞI HAREKETİ.BU ÜLKEDE SENDİKACILIK BİTMİŞTİR,KİM GELİRSE GELSİN DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAKTIR.KENDİ KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kutlama ne zaman yapılır? Geçen hafta 38, dün 29 önümüzdeki aylarda kimbilir kaç kişi... adalet onlara işbaşı verdikten sonra thy onlara işbaşı yaptırırsa o zaman kutlama yapılır... parayla geçmez bu insanların acısı.işbaşı lazım işbaşı! O zamana kadar da ne sendikayı tebrik etmeli ne adaleti...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Haberin başlığı gerçekten okuyunca hepimizi mutlu ediyor. Ancak içeriğe bakınca bakıyoruz mahkeme kararıymış. Tamam bu işten ekmek yiyorsunuz sn Airport Haber yetkilileri ancak, bugune kadar hiç THY yönetiminin işe iade davası kazanan işçileri işe geri aldığını gördünüz mü? Dikkat çekmek adına bence yanlış başlık kullanmışsınız bu haberde. Sendika mevzusuna gelince onlara ne dersen de duymuyorlar, eleştirilmeye tahammülleri yok. 8.madde ile bu davaların ne alakası var. Hukuki bir sürecin işçi lehine işlemesinden bile kendi adlarına kahramanlık payı çıkarmışlar. ZAVALLILAR. thy YÖNETİMİ BU ARKADAŞLARI İŞE İADE ALMIYOR MU? KURSUNLAR ÇADIRLARI GENEL MUD. ONUNE, SAMİMİYETLERİNE İNANAN İŞÇİLER ZATEN YANLARINA GELECEKTİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ne ismim Bahadır ne soy ismim ALTAN. Bahadır Altan ile tek münasebetim aynı ilkelere inanmış ve aynı yalanlardan usanmış olmam.Zaten Gökkuşağı Hareketi de bu yüzden var.Bahadır ALTAN olduğumu iddia eden arkadaş sana söylüyorum. Genel kurul videosunu kaynak gösterip birbirimizi eleştireceksek golü kendi kalene atmış olursun. Zira o video da başkanının söylediği yalanlar açıkça görülüyor."Onların etlerinden et koparacağım" diye haykırırken,birikmiş geçmiş aidatları şirketten söke söke alacağının sözünü verip yeminini ederken pek kendinden emin pek bir aslanyürekti.TİS imzalandı ne oldu güzel kardeşim? aidatlar hepimizden kesildi hemen arkasından işten atılmalar geldi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000