03 Kasım 2010, Çarşamba 14:51:37

"2002'NİN THY'SİNE YETİŞİYORUZ"

Pegasus Havayollarının filosundaki uçak sayısını artırması yönünde başlattığı çalışmaların sürdüğü, 32 olan uçak sayısının 2011'de 38'e çıkartılacağı bildirildi.
  • Pegasus'un yılı zararla bitireceğini nereden çıkardınız?! Ayrıca web sayfasından On time performance datalarına bir göz atmanızı rica ederim.
  • Pegasus bu ara çok şımardı... 32 uçakla kendisini acaba ne sanıyor Ali bey ? Lütfen Sabancı ismine yakışmayan haraketler yapmayın ! ! !
  • gerçekten ayıp be kardeşim kıyaslamaya bakarmısın senin thy nin adını anmak için 10000 fırın ekmek yemen lazım önce personeline yolcuya nasıl davranacaklarını öğrette ondan sonra thy ile boy ölçüşmeye kalk
  • Insan atarda bu kadar mı atar ? Her zamanki gibi şirketin ucuz yalanları. Pazarlama taktiği açısından başdan sona yalan, yalan, yalan... Gönül isterdiki Pegasusun bir günde adam akıllı açıklama yapmasını. Sabancı ismine yakışmıyor, hemde hiç... Pegasusun su ankı haliyle değil 2002 THY sini 30-40 sene önceki THY yi bile yakalama şansı yok... AYIP
İzAir Genel Müdürü ve Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Danışmanı Gürol Yüksel, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Adana'da, yaptığı açıklamada, İzmirli 117 işadamı tarafından kurulan İzAir'in, Pegasus ile ilişkisinin 2007 yılının nisan ayında yüzde 23 oranındaki hissesini Esas Holding'e satmasıyla başladığını ifade etti.

Pegasus Havayollarının şu an İzAir'in hissesinin yüzde 73'ünü devraldığını belirten Yüksel, ''Tüm çalışmalarımızı Pegasus Havayolarının çatısı altında yapıyoruz'' dedi.

Yüksel, Pegasus Havayolları olarak halen iç hatlarda 18, dış hatlarda ise 25 noktaya uçuş gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yüksel, filolarını güçlendirmek amacıyla geçen yıl 2015 yılına kadar teslim edilmek üzere Boeing'e 3,2 milyar dolar değerinde 40 adet yeni nesil uçak siparişi verdiklerini belirterek, şu ana kadar bunlardan 14 tanesinin teslim edildiğini anımsattı.

Türkiye'nin en genç hava yolu filosuna sahip olduklarını ve filolarında 32 uçağın bulunduğunu belirten Yüksel, filolarındaki uçak sayısını 2011'de 38'e çıkartacaklarını bildirdi.

''10.5 MİLYON YOLCU TAŞIYACAĞIZ''

Yüksel, şirket olarak yıl sonuna kadar 8 milyon, 2011'de ise 10 milyon 500 bin yolcu taşımayı hedeflediklerini belirterek, ''Bu 38 uçakla yapılacak. Bu rakam THY'nin 2002'de taşıdığı yolcu sayısına eşit olacak'' diye konuştu.

Yüksel, Kurban Bayramı tatili öncesi her yıl olduğu gibi bu yılda hareketlilik olduğunu sözlerine ekledi.

(Star)
"2002'NİN THY'SİNE YETİŞİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 7 yıl önce
Pegasus'un yılı zararla bitireceğini nereden çıkardınız?! Ayrıca web sayfasından On time performance datalarına bir göz atmanızı rica ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Pegasus bu ara çok şımardı... 32 uçakla kendisini acaba ne sanıyor Ali bey ? Lütfen Sabancı ismine yakışmayan haraketler yapmayın ! ! !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gerçekten ayıp be kardeşim kıyaslamaya bakarmısın senin thy nin adını anmak için 10000 fırın ekmek yemen lazım önce personeline yolcuya nasıl davranacaklarını öğrette ondan sonra thy ile boy ölçüşmeye kalk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Insan atarda bu kadar mı atar ? Her zamanki gibi şirketin ucuz yalanları. Pazarlama taktiği açısından başdan sona yalan, yalan, yalan... Gönül isterdiki Pegasusun bir günde adam akıllı açıklama yapmasını. Sabancı ismine yakışmıyor, hemde hiç... Pegasusun su ankı haliyle değil 2002 THY sini 30-40 sene önceki THY yi bile yakalama şansı yok... AYIP

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000