07 Haziran 2012, Perşembe 15:54:23

"20 YIL BOYUNCA GREV YAPMADIK"

Atatürk Havalimanı’nda devam eden Hava-İş eylemine destek gelmeye devam ediyor…
  • badem biyikli tiplerle 2023 e gidecegime bu tiplerle 80lere giderim. Beyniniz o kadar uyusmus ki soyuldugunuzu, Allah diye diye bizi dürttüklerini goremiyorsunuz
  • hala thy de çalışan personel acaba nasıl bir vicdana sahip? onlar için mücadele edenler işten atılırken, kendileri sanki hiçbirsey olmamıs gibi işlerine devam ediyor. adamın biri demiş ben ateist pilotum. benim allah inancım yok, o nedenle bende yoktur hak, hukuk, vicdan, ahlak, adamlık. e ya diğerleri? hiç mi inanmıyorsunuz diğer tarafta bizi bekleyen başka bir dünya olduğuna?
  • SN AYÇİN SEN DİZ ÇÖKMEDİN,AMA BEN DİZ ÇÖKTÜM.BEN APRONDA ÇALIŞIYORDUM BENİ ATTILAR SEN AYNI LAFLARI O ZAMAN DA ETTİN AMA SONRA UNUTULUP GİTTİ HEPSİ BEN 3 COCUĞUMLA BERABER DİZ ÇÖKTÜM VE EŞİMDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIM.SEN HALA AYNI LAFLARI EDİYORSUN BU ATILAN ARKADAŞLAR DA AYNI OLACKLAR.AMA SEN BİR KEZ BİLE ONURLU DAVRANIP BENDE İSTİFA EDİYORUM DİYEMEDİN KOLTUK TALI GELDİ TABİ.. SONRA DA ARKADAŞLARIMIZA BEN NE YAPAYIM İŞVERENİN SUCU İŞCİLERDE DİRENMEDİ DİYORSUN.UTANMAK DİYE BİR KAVRAM VE DUYGU VAR AMA SEN ONU UNUTALI COK OLMUŞ..YAZIK SANA İNANIP ARKANDAN GELEN HERKESE....
  • tiplere bak izaya gel. bu tipleri gorunce zaten ben urkuyorum. 80lere geri gidiyoruz saniyorum.

Hava-İş, TBMM’ye sunulan Havacılık Hizmetlerinde Grev Yasağı getiren teklifi “Kendimi iyi hissetmiyorum” diyerek protesto etmiş, eylem sonucunda 305 Türk Hava Yolları personeli işten çıkartılmıştı. Olaylar sonucunda işten çıkan personellerin işe alınması için tekrar eylem yapan Hava-İş, bugün 10. gününe girdi.

Sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra siyasi partilerden de destek gören eylem devam ederken, bugün Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Terminali’nde toplanan Hava-İş’e bazı sendikalar destek verdi.

Disk Genel Başkanı Erol Ekici, Nakliyat İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Tekstil İş Genel Başkanı Rıdvan Budak, Proleter Devrimci Duruş, Köz Gazetesi, Zeytinburnu Deri İşçileri Derneği, Kaldıraç İşçi Gazetesi, Türkiye Komünist Partisi 1920, Emek ve Özgürlük Cephesi, Genel İş Sendikası, Birleşik Metal İş Sendikası, Nakliyat İş Borusan İşçileri, TÜM BEL- SEN ve CHP Şişli Kadın Kolları’nın katıldığı eylem, sloganlar ve marşlar eşliğinde devam ediyor.

Bu arada Sendikal Güç Birliği Platformuna bağlı 10 sendika adına Dönem Sözcüsü TÜMTİS Sendikası Başkanı Kenan Öztrük tarfından yapılan açıklamada, Hava-İş Sendikamızın üyelerinin haksız işten çıkarılmalarını ve getirilen grev yasağını protesto etmek ve direnen işçileri desteklemek amacıyla 9 Haziran Cumartesi günü Atatürk Havalimanında Ankara, İzmir Antalya, Adana, Bursa ve Gaziantep THY Merkez Bilet Satış Buroları önünde kitlesel basın açıklaması yapacakları belirtildi.

Eylemde konuşan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, AK Parti iktidarını sert sözlerle eleştirerek sindirme politikası izlendiğini ve mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

İŞTE ATİLAY AYÇİN'İN YAPTIĞI KONUŞMA

Bu arada konuşmaların ardından Hava-İş Sendikası THY A.O. ve Teknik A.Ş. yönetiminin uygulamaya koyduğu işçi kıyımına karşı yolculara bilgilendirme broşürü dağıttı."20 YIL BOYUNCA GREV YAPMADIK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Tiplere bak diyen findik beyinli ~ 6 yıl önce
badem biyikli tiplerle 2023 e gidecegime bu tiplerle 80lere giderim. Beyniniz o kadar uyusmus ki soyuldugunuzu, Allah diye diye bizi dürttüklerini goremiyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hala thy de çalışanlar! ~ 6 yıl önce
hala thy de çalışan personel acaba nasıl bir vicdana sahip? onlar için mücadele edenler işten atılırken, kendileri sanki hiçbirsey olmamıs gibi işlerine devam ediyor. adamın biri demiş ben ateist pilotum. benim allah inancım yok, o nedenle bende yoktur hak, hukuk, vicdan, ahlak, adamlık. e ya diğerleri? hiç mi inanmıyorsunuz diğer tarafta bizi bekleyen başka bir dünya olduğuna?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DİZ ÇÖKEN APRON İŞCİSİ ~ 6 yıl önce
SN AYÇİN SEN DİZ ÇÖKMEDİN,AMA BEN DİZ ÇÖKTÜM.BEN APRONDA ÇALIŞIYORDUM BENİ ATTILAR SEN AYNI LAFLARI O ZAMAN DA ETTİN AMA SONRA UNUTULUP GİTTİ HEPSİ BEN 3 COCUĞUMLA BERABER DİZ ÇÖKTÜM VE EŞİMDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIM.SEN HALA AYNI LAFLARI EDİYORSUN BU ATILAN ARKADAŞLAR DA AYNI OLACKLAR.AMA SEN BİR KEZ BİLE ONURLU DAVRANIP BENDE İSTİFA EDİYORUM DİYEMEDİN KOLTUK TALI GELDİ TABİ.. SONRA DA ARKADAŞLARIMIZA BEN NE YAPAYIM İŞVERENİN SUCU İŞCİLERDE DİRENMEDİ DİYORSUN.UTANMAK DİYE BİR KAVRAM VE DUYGU VAR AMA SEN ONU UNUTALI COK OLMUŞ..YAZIK SANA İNANIP ARKANDAN GELEN HERKESE....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TIPLER ~ 6 yıl önce
tiplere bak izaya gel. bu tipleri gorunce zaten ben urkuyorum. 80lere geri gidiyoruz saniyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000