05 Nisan 2017, Çarşamba 10:21:01

165 yabancı pilot THY'den ayrıldı

THY’de bu yılın verilerine göre yabancı pilot sayısı 165 kişi azalarak 600’e kadar düştü.
  • okuldan mezun olali yaklasik iki sene oldu.level 6 aldim,mollymawk filan 90 küsur ortalama.iki yabanci dilim var.mezun olur olmaz bircok sirkete basvuru yaptim.iki sene icerisinde sadece bir tanesi görüsmeye cagirdi.bu süre icerisinde yaptigim ucak yolculularinda yabanci folari gördükce neler hissettigimi sadece allah biliyor.toefl filan artik daha fazla kasmaya da gerek olmadigini da anladim zira hicbir ümidim kalmadi is bulmak acisindan.parasinda maasinda filan da degilim sadece ucsam yetecekti,neyse.bir gayrimenkulü satmaya calisiyorum uzun zamandir ,malum kriz var.satis olunca yurtdisina yerlesicem.belki oralarda tip egitimi de alir duvara asarim.pilotluk hayalim de bu ülkeyle beraber mazide bir ani olarak kalacak.
  • Yabancı kaptanların gidişine en çok TGS nin harekatçıları sevinmiştir.Mr brown and mrs brown ayarınında altındaki ingilizceleri ile dokuz doğuruyor uçakta yabancı kaptan var diye tribe giriyorlardı.Buna şefleride dahil.Uluslararası iş kolunda tarzanca işini halledenlere helal olsun.işler tıkırındayken sorun yok ama sıkıntılı bir durumda FO da yabancı ise ayıkla princin taşını.
  • sen görevli pass giden fo'yu yarısı boş giden business'a alma, kaptan çocuğunu al; ekip planlaman her türlü illegal planlamayı yapsın, ses çıkaranı da lagos'a, dakka'ya, katmandu'ya, kabil'e, karaçi'ye göndersin; akademi ve tip eğitimi alanlara euro 2 tl iken yaptığın anlaşmadan şimdi 4 tl'den para kes (tam tersi olsa, maaşlar euro üzerinden verilse kur sabitlenirdi), batıyoruz adam fazlası var ya 500 pilotu çıkarıcaz ya da maaşa zam yok diye kandırıp maaşlara zam yapma, iki ay geçmeden ilan açıp pilot ara; yabancı kaptanına hyatt otelden oda ayarla, tüm masraflarını karşıla, evini tut ekstradan para ver; air berlin'in dış kapısının dış mandalı ismini bile bilmediğin bi şirkette pırpır uçuran ecnebiyi dlr vs sokmadan direk şirkete al, 330, 777 tipini beleşe ver, daha stabilizasyon kriterini bilmesin ota boka go around desin, sonra da kaptanı pas geçmedi diye raporlasın, iki yıl uçup tecrübe yaptıktan sonra da basıp gitsin başka yere, ondan sonra pilotundan sadakat bekle. hadi oradan!
  • Evet cok haklisiniz HTA sacma Sapan cemaatdan torpili olmuyanlarin eleme yeri .Akil var mantik var Ana okulu psikologu ciksin yok Sen THY ucamassin . Ana okulu psikologu da sasirmistir TK girenlere karar verme si. Torpilli olanlar icin sorun yok . Sorun Ben gibi sahislar . Cok istedim Psikologun yuzune tuturmeyi pislik Seytan suratli yaratigin.

THY’de bu yılın verilerine göre yabancı pilot sayısı 165 kişi azalarak 600’e kadar düştü.

THY'de 2014 yılında 448 olan yabancı pilot sayısı her yıl önemli artış yaşadı. Bu rakam geçen yılın nisan ayında 10'u kadın olmak üzere 765'e kadar çıktı.

Ancak turizm sektöründe yaşanan kriz, Türk Lirası'nın döviz karşısındaki kaybı THY kokpitindeki dengeleri de etkiledi.

30'a yakın uçağını turizmde yaşanan daralma nedeniyle yere indirmek zorunda kalan THY'de, 2016 Nisan ayında 4 bin 429 olan pilot sayısı 4 bin 110'a kadar geriledi.

THY'de bu yılın verilerine göre yabancı pilot sayısı 165 kişi azalarak 600'e kadar düştü.

KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN ASTRONOMİK TEKLİF

Yabancı pilotların birçoğunun ayrılığındaki en büyük neden ise Körfez ülkelerinden gelen cazip teklifler oldu.

Körfezden gelen astronomik maaşlar, döviz kuru nedeniyle gelir kaybı yaşayan yabancı pilotların tercihlerini de değiştirdi. (Sputnik)

165 yabancı pilot THY'den ayrıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (163)

kIsmet degilmis ~ 1 yıl önce
okuldan mezun olali yaklasik iki sene oldu.level 6 aldim,mollymawk filan 90 küsur ortalama.iki yabanci dilim var.mezun olur olmaz bircok sirkete basvuru yaptim.iki sene icerisinde sadece bir tanesi görüsmeye cagirdi.bu süre icerisinde yaptigim ucak yolculularinda yabanci folari gördükce neler hissettigimi sadece allah biliyor.toefl filan artik daha fazla kasmaya da gerek olmadigini da anladim zira hicbir ümidim kalmadi is bulmak acisindan.parasinda maasinda filan da degilim sadece ucsam yetecekti,neyse.bir gayrimenkulü satmaya calisiyorum uzun zamandir ,malum kriz var.satis olunca yurtdisina yerlesicem.belki oralarda tip egitimi de alir duvara asarim.pilotluk hayalim de bu ülkeyle beraber mazide bir ani olarak kalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sky ~ 1 yıl önce
Yabancı kaptanların gidişine en çok TGS nin harekatçıları sevinmiştir.Mr brown and mrs brown ayarınında altındaki ingilizceleri ile dokuz doğuruyor uçakta yabancı kaptan var diye tribe giriyorlardı.Buna şefleride dahil.Uluslararası iş kolunda tarzanca işini halledenlere helal olsun.işler tıkırındayken sorun yok ama sıkıntılı bir durumda FO da yabancı ise ayıkla princin taşını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
biz gidiyoruz ~ 1 yıl önce
sen görevli pass giden fo'yu yarısı boş giden business'a alma, kaptan çocuğunu al; ekip planlaman her türlü illegal planlamayı yapsın, ses çıkaranı da lagos'a, dakka'ya, katmandu'ya, kabil'e, karaçi'ye göndersin; akademi ve tip eğitimi alanlara euro 2 tl iken yaptığın anlaşmadan şimdi 4 tl'den para kes (tam tersi olsa, maaşlar euro üzerinden verilse kur sabitlenirdi), batıyoruz adam fazlası var ya 500 pilotu çıkarıcaz ya da maaşa zam yok diye kandırıp maaşlara zam yapma, iki ay geçmeden ilan açıp pilot ara; yabancı kaptanına hyatt otelden oda ayarla, tüm masraflarını karşıla, evini tut ekstradan para ver; air berlin'in dış kapısının dış mandalı ismini bile bilmediğin bi şirkette pırpır uçuran ecnebiyi dlr vs sokmadan direk şirkete al, 330, 777 tipini beleşe ver, daha stabilizasyon kriterini bilmesin ota boka go around desin, sonra da kaptanı pas geçmedi diye raporlasın, iki yıl uçup tecrübe yaptıktan sonra da basıp gitsin başka yere, ondan sonra pilotundan sadakat bekle. hadi oradan!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
37 ~ 1 yıl önce
agzina saglik
HTA ~ 1 yıl önce
Evet cok haklisiniz HTA sacma Sapan cemaatdan torpili olmuyanlarin eleme yeri .Akil var mantik var Ana okulu psikologu ciksin yok Sen THY ucamassin . Ana okulu psikologu da sasirmistir TK girenlere karar verme si. Torpilli olanlar icin sorun yok . Sorun Ben gibi sahislar . Cok istedim Psikologun yuzune tuturmeyi pislik Seytan suratli yaratigin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hta yazana ~ 1 yıl önce
Arkadaşım inan bana te ha ye de o psikoloktan cok ama cok daha kötü niyetli insanlar yöneticiler ve kaptanlar var bana inan iyiki girmemişsin. Bir sürü huzurlu firmalar var seninde olur bigün . İnan bana

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000