22 Şubat 2011, Salı 17:28:28

YOLSUZLUK İDDİALARI KOLTUKTAN ETTİ

Türk Hava Kurumu’nda yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelen Gökçen Havacılık Genel Müdürü Necdet Şendil istifa etti.
  • Onu tam 14 yıldır tanıyorum Asla harama el sürmedi olayların gercek yüzünüde bilmeden konusuyorsunuz helal olsun size. O sizin hayatınızda örnek almanız gereken az insanlardan biridir. Onu tanımamışsanız büyük kayıp.thk'yı ileriye taşımış olan NECDET ŞENDİl'dir. Yorumlardaki gibi eline cok para filanda gectiği yok ! Öbür dünyada onun yeri Cennet'te hazır . Siz kendi yerinizi düşünün..Belki anlama yeteneğinizde vardır ?
  • Hadi bakalım sivillere nankör dedin de ya sizler körsünüz
  • KENDİNE SİVİL DİYENLER ASKERİ OKULLARDA THK ADINA OKUMUŞ,THK YA GELDİKLERİNDE ASKER EMEKLİLERİNDEN İŞİ ÖĞRENMİŞ,ONLARIN DESTEĞİYLE YURT DIŞI VE İÇİ KURSLARA GİTMİŞ AMA LAFA GELİNCE BİZ SİVİLLER NAMKÖRLÜK BU OLSA GEREK
  • GİDİŞİ BİLE BIRAKTIĞI LEKELERİ TEMİZLEYEMİYECEK ÇOBAN GİDİNCE KOYUNU ÇAKAL KAPAR.ÇÜNKÜ KURT BİLE HAYVAN OLDUĞU HALDE DAHA ASİLDİR..... ÇAKALINDA SONU....

THK bünyesindeki Gökçen Havacılık’ta yolsuzluk yapıldığı iddialarıyla gündeme gelen Genel Müdür Necdet Şendil, görevi bıraktı. Şendil, geçtiğimiz Cuma günü eşyalarını toplayarak odasından ayrıldı. 

Necdet Şendil’den boşalan göreve Meydan İşletme Müdürü Serhat Büyükkaya vekaleten atandı. Büyükkaya, bugün işbaşı yaptı.

Gökçen Havacılık Genel Müdürü Necdet Şendil, yolsuzluk iddiaları sonrası THK Genel Müdürü Osman Yıldırım’a istifasını sunmuş ancak Şendil’in istifası kabul edilmemişti.

THK Genel Müdürü Osman Yıldırım Airporthaber’e yaptığı özel açıklamada Necdet Şendil’i savunarak şöyle demişti:

” Spekülyasyonların hiçbirisi gerçeği yansıtmıyor. Arkadaşımız(Necdet Şendil)gerçekten bu ülkeye güzel hizmetler sunan çalışmalar yapan çok değerli, çok iyi biri. Biz onunla şu anda çalışmaya devam ediyoruz. Hatta kendisi istifasını verdi, ‘Kurumumuzun selametini gözeterek istifamı veriyorum” dedi. Ancak ben istifasını kabul etmedim. Çünkü ben onun doğru dürüst, adam gibi adam olduğunu biliyorum. Ve onun için de o, “Tekrar düşüneyim” dedi. İstifasını kabul etmedik. Önemli projelerimiz var. Bu projelerde onun çok büyük katkısı var. Ona ihtiyacımız var. Onunla beraber bu işi götürüyoruz. Ancak istifaya saygı duymak lazım. Ama bu şöyle demek değildir,  ‘Necdet bey istifa etti diye onun yanlış yaptığı haksız iş yaptığı anlamına gelmez” Çünkü Necdet bey gerçekten onurlu, gururlu insan. Çok emek veriyor, çok çalışoyor. Gecesi gündüzü belirsiz. Öyle çalışan bir insanı da bu çalışmalarından dolayı kutlamak gerekir. Birilerinin menfaatine dokunuyor. Onlar da karalama kampanyası başlatıyor. Bu ülkede iyi işler yapıldığı zaman birileri, paçasından tutunarak asılmaya çalışır. Ama öyle bir şeyi arkadaşımızın yapma ihtimali çok zayıf. THK’da çok etkin kontrol mekanizmaları var. Kimse yapamaz. Ben de zaten yaptırmam.”

BU İDDİALAR KOLTUKTAN ETTİ

THK’da yolsuzluk yapıldığı öne sürülen mektupta, bazı yöneticilerin özel harcamalarını kurum gideri olarak gösterdiği, kuruma alınan bilgisayarların kişisel ihtiyaçlar için kullanıldığı ve ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ileri sürülmüştü.THK'nın Ürgüp'te hava turizmi için kullanılan balonların ihalesinde de yolsuzluk yapıldığı, Gökçen Havacılık'tan ihale işlerini yapan 3 veya 4 personelin suçlu bulunduğu ve işten atıldığı, bunların işten atılma yazılarının Genel Başkan tarafından imzalandığı, kurum içinde dağıtıldığı, dağıtıldıktan sonra Gökçen Havacılık'tan birilerinin devreye girmesi sonucu işten atılma yazılarının tekrar toplatıldığı iddia edilmişti.

©AirportHaber.com ÖZEL

YOLSUZLUK İDDİALARI KOLTUKTAN ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 7 yıl önce
Onu tam 14 yıldır tanıyorum Asla harama el sürmedi olayların gercek yüzünüde bilmeden konusuyorsunuz helal olsun size. O sizin hayatınızda örnek almanız gereken az insanlardan biridir. Onu tanımamışsanız büyük kayıp.thk'yı ileriye taşımış olan NECDET ŞENDİl'dir. Yorumlardaki gibi eline cok para filanda gectiği yok ! Öbür dünyada onun yeri Cennet'te hazır . Siz kendi yerinizi düşünün..Belki anlama yeteneğinizde vardır ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hadi bakalım sivillere nankör dedin de ya sizler körsünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
KENDİNE SİVİL DİYENLER ASKERİ OKULLARDA THK ADINA OKUMUŞ,THK YA GELDİKLERİNDE ASKER EMEKLİLERİNDEN İŞİ ÖĞRENMİŞ,ONLARIN DESTEĞİYLE YURT DIŞI VE İÇİ KURSLARA GİTMİŞ AMA LAFA GELİNCE BİZ SİVİLLER NAMKÖRLÜK BU OLSA GEREK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GİDİŞİ BİLE BIRAKTIĞI LEKELERİ TEMİZLEYEMİYECEK ÇOBAN GİDİNCE KOYUNU ÇAKAL KAPAR.ÇÜNKÜ KURT BİLE HAYVAN OLDUĞU HALDE DAHA ASİLDİR..... ÇAKALINDA SONU....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000