30 Ağustos 2009, Pazar 07:43:15

Yamaç paraşütünde bir ilk

Hava Sporları Federasyonu'nun ilk lisanslı sporcusu Yurdaer Etike, yamaç paraşütünde Dünya Kupası Süper Finali'ne katılacak ilk Türk sporcu olacak.

İtalya'nın Poggio Bustone kentinde 1-12 Eylül tarihleri arasında yapılacak Süper Final'e, kupa etaplarında en iyi puanı elde eden 100 paraşütçü arasına girerek katılma hakkı elde eden Etike, bu alanda bir ilki gerçekleştirecek.

Hava Sporları Federasyonu bünyesinde uluslararası bir müsabakaya katılacak ilk Türk sporcu unvanını da elde edecek milli sporcu, Süper Final'e daha önce topladığı 7 bin 851 puanla 68. sıradan girdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Etike, çok sevinçli olduğunu belirterek, ''Hava Sporları Federasyonu'nun kurulmasıyla artık kendimizi sahipsiz hissetmiyoruz. Bu, tüm yamaç paraşütü sporcularını olumlu yönde motive ediyor. Artık tüm dünya, yamaç paraşütünde Türkiye'nin sesini çok güçlü duyacak'' diye konuştu.

Federasyon başkanı Nihat Ermihan ise henüz yeni bir federasyon olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ülkemizde var olan güçlü potansiyelin ortaya çıkması yönünde çalışmalar yapıyoruz. Türk Hava Kurumu'nun, Ulu Önder Atatürk'ten aldığı emirle ülkemizde yaptığı havacılık sporundaki başarılı hizmetleri, bizimle birlikte daha da artarak yaygınlaşacaktır.''

Federasyon bünyesindeki 10 branşta Türkiye'yi söz sahibi bir konuma getirmek için uğraş verdiklerini anlatan Ermihan, ''Bu kapsamda Yurdaer Etike, bünyemizdeki ilk uluslararası yarışmaya katılıyor ve kendisinin ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum'' dedi.

(Zaman)

Yamaç paraşütünde bir ilk

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000