04 Kasım 2015, Çarşamba 10:54:29

Vekil rektör bu soruları cevaplayacak mı?

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne mütevelli heyeti tarafından vekâleten rektör atanan Metin Toprak, kamuoyunu yanıltmak için açıklamalar yapıyor.
  • hırsızları temizleyen bu yğit adamamı lafınız
  • THK ile ilgili son gelişmeler konusunda hiçbir haber yok. Bu kadar mıydı? Herşey düzeldi ve sadece üniversite mi sorun? Yeni başkan ne yapıyor? Kimlerle çalışıyor???
  • İhaleleri kimlere peşkeş çektiğini, hangi marjinal partinin hizmetini gördüğünü çok iyi biliyoruz
  • Gençliğimizin tutkusu ve çocuklarımuza armağan bırakmamuz gereken THK ile ilgili haber kategorisini açtığımda bu türden insanların yaptıklarını gördükçe yüreğim kanıyor. Hayatında THK şubelerine yolu düşmemiş, THK için bir atım atmamış, bir katkı sağlamamış, sokağından geçmemiş adamlar böyle yerlere nasıl geliyor. Ondan sonra kuruma yapmadıkları kalmıyor. Olmamış beyefendi. Biz gerçek THK'lılar onurlu insanlarız, onursuz insanların bizi yönetmesini kabul etmemiz beklenemez. Gereğini yapın lütfen.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne mütevelli heyeti tarafından vekâleten rektör atanan Metin Toprak, kamuoyunu yanıltmak için açıklamalar yapıyor. Aynı heyet tarafından görevinden alınan vekil rektör “Beni YÖK atadı, YÖK görevden alır” açıklaması yapan vekil rektör gerçekleri saptırıyor.

Türk Hava Kurumu Vakfı tarafından kurulan THK üniversitesi vekil rektörü tam bir orman kanunu uyguluyor. Mütevelli heyet tarafından görevden alınmasına rağmen koltuğu bırakmak bir yana, vekil rektörün kanundan da haberi yok.

Oysa 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu aynen şunu diyor; “Vakıflarca kurulan üniversitelerde rektör adaylarının seçimi ve rektörün atanması ilgili mütevelli heyet tarafından yapılır.” Kanun açık hüküm içermesine rağmen vekâleten atanan rektör Metin Toprak, kanuna muhalefet suçu da işliyor.

Vekaleten atanan rektörlerin vekalet sürelerinin 6 ayı geçmesi halinde de yeni bir rektör seçileceği “Göreve vekalet altı aydan fazla sürerse yeni bir rektör atanır” ifadeleriyle açıkça yazıyor. Bu kesin hükme rağmen Metin Toprak, görevi neden bırakmıyor sorusunun cevabını kamuoyunu yanıltıcı açıklamalar ile veriyor.

Şimdi Metin Toprak’a soruyoruz.

1- Sizden önceki rektör vekili Nevin Yörük kim tarafından görevden alınmıştır?
2- Sizi YÖK’e rektör vekili olarak kim önermiştir?
3- THK üniversitesine rektör vekili olurken mütevelli heyetin önerisi ile mi oldunuz yoksa sizi YÖK doğrudan mı atadı?
4- YÖK kanunundan bilginiz var mı?
5- Hangi güce güvenerek görevden alındığınız makamı zorla işgal ediyorsunuz?
6- Metin Toprak kanunu mu uyguluyorsunuz yoksa mevcut kanunlara saygılı mısınız?
7- Vekil rektör müsünüz yoksa kanun tanımaz biri misiniz?

Çok basit sorular Sayın Metin Toprak. Kanunu göz ardı ederek gazetelere verdiğiniz demeç ile algı yönetimi mi yapmaya çalışıyorsunuz?

Cevaplayın.

©AirportHaber

Vekil rektör bu soruları cevaplayacak mı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

yiğit ~ 2 yıl önce
hırsızları temizleyen bu yğit adamamı lafınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airport yetkilileri ~ 3 yıl önce
THK ile ilgili son gelişmeler konusunda hiçbir haber yok. Bu kadar mıydı? Herşey düzeldi ve sadece üniversite mi sorun? Yeni başkan ne yapıyor? Kimlerle çalışıyor???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İhaleler ~ 3 yıl önce
İhaleleri kimlere peşkeş çektiğini, hangi marjinal partinin hizmetini gördüğünü çok iyi biliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tutku ~ 3 yıl önce
Gençliğimizin tutkusu ve çocuklarımuza armağan bırakmamuz gereken THK ile ilgili haber kategorisini açtığımda bu türden insanların yaptıklarını gördükçe yüreğim kanıyor. Hayatında THK şubelerine yolu düşmemiş, THK için bir atım atmamış, bir katkı sağlamamış, sokağından geçmemiş adamlar böyle yerlere nasıl geliyor. Ondan sonra kuruma yapmadıkları kalmıyor. Olmamış beyefendi. Biz gerçek THK'lılar onurlu insanlarız, onursuz insanların bizi yönetmesini kabul etmemiz beklenemez. Gereğini yapın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000